Skocz do zawartości

[FAQ] Zestawy 2010 Styczeń/Luty - Przykładowe konfiguracje PC !


NV

Rekomendowane odpowiedzi

http://pclab.pl/art38488-7.html - testy procesorów w renderingu.

 

 

 

Polecane Obudowy:

 

 

Do 250zł

 

SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black 223zł - świetna polska obudowa, która potrafi powalczyć nawet z dwukrotnie droższymi ! Do tego ładnie wygląda, choć to kwestia indywidualna.

Antec Three Hundred 249zł

NZXT Gamma Pure Black ok 200zł.

 

 

 

 

Do 350zł

 

 

CoolerMaster Dominator Black 315zł

 

Chieftec CX-05B-B-OP Aegis 333zł

 

Do 550zł

 

Zalman MS1000-HS1 Black 520zł

Chieftec CH-07B-B-OP Dragon II Black 461zł

 

 

 

 

Często zadawane pytania :

 

1. Mam sprzęt xxx i nie wiem czy ten zasilacz wytrzyma ?

Odp: Ważne aby zasilacz był markowy (np.Corsair, Chieftec, Tagan, BeQuiet czy nawet Modecom - byle z najnowszej serii ) Taki markowy zasilacz o mocy ~500W da radę niemal każdemu przeciętnemu zestawowi + OC. Problem zaczyna się gdy wkładamy 2-3-4 karty graficzne, parę dysków itd. Wtedy zakup 650-700-750-800-1000W staje się uzasadniony.

Modecom - to zasilacze niskobudżetowe. Są dobre w swojej cenie, jednak do hi-endowych zestawów, warto dorzucić do wyżej wymienionych.

2. Co jest ważniejsze w renderowaniu/grafice 3D ? Procesor czy Karta Graficzna ?

 

Odp: Obecnie liczy się przede wszystkim procesor i ram. Im lepsza karta graficzna tym wygodniej się pracuje w widokach oprogramowania 3D. Trzeba jednak pamiętać, że wiele programów do grafiki 3D ma słabo zoptymalizowane tzw. viewporty i często nie widać różnicy między kartą za 1000 a 1500. Im więcej ramu tym większą ilość obiektów możemy wyrenderować. Im szybszy procesor tym szybciej to wyrenderujemy.

3. Czy warto kupować bardzo szybkie kości pamięci DDR2/DDR3 ?

Odp: Do grafiki komputerowej nie. Tutaj liczy się przede wszystkim ilość. Wydajność na poziomie DDR2 800 jest już zadowalająca a DDR3 1600 w zupełności wystarcza. Szybsze kości nie przynoszą efektów adekwatnych do ich ceny.

 

4. Czy warto inwestować w karty graficzne Quadro ?

 

Odp: W większości przypadków nie. Jeśli nie wiesz dokładnie do czego służą, do tej pory pracowało ci się wygodnie na swojej zwykłej, to w 90% ta karta nie jest dla ciebie. Teoretycznie karty Quadro mają przewagę nad zwykłymi do zadań profesjonalnych, ale wszystko zależy co to dokładnie jest. Dużo osób twierdzi, że praca na tych kartach jest stabilniejsza i są szybsze niż ich zwykłe odpowiedniki w widokach aplikacji 3D, jednak nie zawsze a ich koszt jest spory. Warto trochę poczytać i dowiedzieć się więcej czy faktycznie jej potrzebujemy.

 

5. Mam 4Gb ramu a mój system widzi 3,25 itp. Dlaczego ?

 

Odp: Systemy 32-bitowe są wstanie tylko tyle fizycznie zobaczyć. Nie potrafią zaadresować więcej jak 2Gb pamięci na aplikacje, dlatego przy ilości 4GB i więcej ramu warto zainwestować w system 64-bitowy

 

6. Czy jak kupie zasilacz o większej mocy np. 550W zamiast 450W, to mój komputer będzie pobierał więcej prądu ?

 

Odp: Komputer będzie pobierał tyle samo lub nawet trochę mniej! Zazwyczaj droższe zasilacze (o większej mocy itd) często mają większa sprawność energetyczną tzn. mniej marnują prądu pobranego z gniazdka.

 

 

*Obudowy dobierane pod względem funkcjonalności

*Ceny ze sklepu gral.pl

Edytowane przez NV
  • Like 12
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość User190

Pisałem już na czacie, ale powtórzę i tu: IMHO wkładanie do każdego zestawu GFa to chybiony pomysł. Radeony są o wiele tańsze, a przy porównywalnej cenie o wiele wydajniejsze. Czyżby jakaś krypto reklama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zrobie to samo ;)

 

"niee nie o to chodzi. Sam mam radeona ale w cenie do 400zł GTS 250 jest trafnym wyborem. Powyzej oczywiście zaczynają siekombinacje i mam zamiar je dodać tylko nie chcę żeby praca poszła na marne."

 

PS: Wkradł się mały błąd bo miał być GTS 250 512MB.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie gral jest błąd core i7 860 jest na lga 1366 tam jest Tripple channel. Spokojnie wszystko naprawie. Dałem te screeny jako przedstawienie mojego zamysłu. Jeśli uznacie to za przydatne będę uzupełniał i poprawiał.

W lga 1156 masz duala i wsadasz po 2 kosci (4banki) ----------- Lga 1366 (6bankow) wkladasz po 3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt z podstawką 1366 jak sam szukałem pod mojego i7 to mocno psioczyli ludzie na mobo asrock :/ trzeba do nich mieć szczęście... ale nie przychodzi mi do głowy dobry odpowiednik w tej cenie, dobra mobo wiele znaczy :D

 

dobra robota Nvidia

edit:

do kart można dolepić link pod http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html dosyć przejrzyste zestawienie i wiele w jednym miejscu, ja wiem wielu powie że benchmark to raczej z tych słabych jest ale nigdzie nic bardziej przystępnego nie widziałem

i jak ktoś robi zakupy to polecam sklep morel.net wiele miejsc odbioru można zyskać na ominięciu kuriera :D i ceny też niczego sobie

Edytowane przez Luqas87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wątek nie jest zły, ale może da się to jeszcze rozbudować. No i trzeba by w temacie napisać zamiast 2010 dodać np. styczeń-luty 2010. Sprzęt się zmienia. Można ten wątek aktualizować i tak jak M@ti napisał, w przypadku kart graficznych dać opcję z wersją z ATI chociaż mnie osobiście bardziej zestawy z NVidią podchodzą.

 

Ale jakby to wyglądało jakby użytkownik "NVidia" podał zestawy z "ATI" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek: Są już dawno podane odpowiedniki ATI ;) Powiedzcie co jeszcze dodawać. Możecie mi wysyłać konfiguracje na pm'y. Co masz na myśli jakoś rozbudować ? Więcej konfiguracji czy może opcji wyboru w konfiguracjach? Wiesz mogę dać zestaw do 3000zł i przykład 5 kart graficznych w nim ale weź to potem edytuj jak się ceny pozmieniają itd ;)

 

PS: Jak to musi wyglądać jak użytkownik NVidia ma kartę ATI :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag:

1. Brak mi zestawu złożonego na core i7 860. Myślę, że warto byłoby go uwzględnić: wydajność w większości przypadków ciut wyższa niż i7 920, mniejszy pobór prądu całej platformy - mniej prądożerny nie tylko procesor ale i płyta główna, lepszy tryb turbo.

2. Podana cena Geforce GTX 260 chyba coś nie teges - coś koło stówki za niska.

 

Jak coś jeszcze znajdę to się przyczepię :D Ogólnie dobra robota. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie bardzo dobre i na pewno przyda się wielu zainteresowanym w rozbudowie czy modernizacji swego sprzętu.

Wielkie brava i podziekowania dla Nvidii.

:)

 

shosiu

masz rację , zestaw oparty na i7 860 to dosyć ciekawa alternatywa w stosunku do i7 9XX , jednakże ma pewną wadę istotna dla potencjalnie zainteresowanych a mianowicie ze względu na ilość slotów dimm ogranicza ilość ramu na dzień dzisiejszy do 16 GB ( a w praktyce ze względu na koszt pamięci ddr3 w formacie 4 GB/dimm) do 8 GB.

To ograniczenie ( często istotne dla ludzi zajmujących sie renderingiem , a tych jest tu całkiem sporo) powoduje że koszt maszyny z ilością ramu większą niż 8 GB gwałtownie rośnie.

Płyty oparte o i7 920 obsługują do 24 GB ramu .

W praktyce mamy ten sam problem czyli na dzień dzisiejszy opłaca się instalować do 12 GB ramu , jednakże jest to o 4 GB więcej o czym muszą pamietać ci dla których każdy 1 GB Ram-u to czasem sprawa życia i śmierci :D

 

 

pzdr

wallop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobało się ? :) Super !

 

Czekajcie na wersje 2.0 ;-), która pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Będzie inna forma prezentacji zestawu (o wiele lepsza, pomysł podrzucił mi miriam ) oraz dodam więcej zestawów, alternatyw. Poprawie oczywiście obecne pomyłki.

Co do zestawu na i7 860 wallop dokładnie napisał w czym tkwi szczegół, jeśli jednak chcecie złoże i taki zestaw, jednak trzeba być świadomym ograniczeniem ilości ramu co z resztą napisze.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

temat płyty evga pod 2 procesory zasygnalizowałem na forum pod tym linkiem

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=65085

i zwracam uwagę iż TYLKO procesory z serii 55XX (jesli myślimy o platformie Nehalema) obsługują platformę dual,

tak więc Intel Xeon X3430 bez względu na płytę nie bedzie obsługiwał trybu wieloprocesorowego

pzdr

wallop

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Do polecanych karcioszek dodałbym zdecydowanie Radeony Sapphire. Kiedyś dokopałem się do testów, w których miażdżyły konkurencję. W dodatku są bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac77:

Rozumiem, że te znaki zapytania to ironia, jakie to bez sensu. Otóż jeśli prześledzisz cały poradnik to znajdziesz coś takiego jak polecane karty graficzne. Zestawy niskobudżetowe / renderfarmy czyli tam gdzie są same integry, ze swojego założenia miały kosztować jak najmniej, taka karta graficzna zewnętrzna za 100zł wcale nie przewyższa tej integry. Jeśli ktoś wykorzysta taki zestaw jako renderfarma, wystarczy mu integra, jeśli będzie chciał też na niej pracować czyli np. modelować to może rozbudować zestaw i zasugerować się właśnie polecanymi kartami graficznymi gdzie do 300zł jest 9600gt i w połączeniu z I zestawem daje ok 1800zł czyli tak jak w nagłówku zestawy niskobudżetowe do 1800zł. Nie dawałbym konfiguracji bez sensu, jednak czytając taki poradnik też trzeba trochę myśleć samodzielnie, inaczej miałby tysiąc stron.

 

Karta graficzna w renderfarmie, owszem. Znajdź mi płytę na lga 1366 z zintegrowaną karta graficzną ? Można oczywiście gdzieś znaleźć coś tańszego nawet za 50zł ale to już prędzej na allegro bo w sklepie zewnętrzne karty graficzne zaczynają się właśnie od 100zł.

 

Dzięki za uwagę, w tych pierwszych zestawach dodam alternatywę z 9600gt bo widzę, że ktoś może pomyśleć, że na tym hd 4200 będzie mu się wygodnie modelować w tys poly.

 

---------------------------

Reszcie dziękuje za komentarze. To dla mnie wielka przyjemność dostać newsa na głównej o tym skromny poradniku, należą się również podziękowania dla Miriama, który pilnował jakości poradnika. Postaram się go rozbudowywać i poprawiać w miarę możliwości. Jestem otwarty na sugestię i krytykę, zapewne jest jeszcze wiele interesujących zestawów czy produktów jednak nie sposób aby jedna osoba to wszystko za 1 razem ogarnęła. Jeszcze raz dzięki !

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

@Skoti: swego czasu przerobiłem w maxie i DXa i OGL. W jednym lepiej działały teksturki, w drugim lepiej sobie radził z ilością obiektów. Nie zmienia to faktu, że do codziennej pracy zdecydowanie lepiej nadaje się DX, a w tej materii Radki sprawdzają się świetnie. Podobnie też w pracy z Mudboxem, afterem, itp.

Prywatnie mam Sapphire Radeon 4870 z 1GB na pokładzie i jestem bardzo zadowolony. CUDA, obliczenia na GPU, itd. to w tej chwili tak bezużyteczna rzecz, że nie ma sensu się tym przejmować. W momencie, kiedy przestaną być jedynie ciekawostką, a zaczną realnie służyć w pracy, wtedy warto będzie zainwestować w takie karty, które lepiej sobie z tym radzą. Choć tak, jak doktur napisał wygląda na to, że i tu Radki radzę sobie bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co do renderfarmy zasilacz 530w czytalem gdzies ze wystarczy dobry 400. poza tym wlasnie skladam jedna i jest identyczna jak twoja na i7 bedzie chlodzenie wodne aby podkrecic prcesory. Ja odradzam dyski samsung wiem ze wszystkie dyski sie psuja ale mi poki co z okolo 7 dyskow ktorem mialem zepsuly sie dwa samsungi (na dwa) moze to przypadek ale to moja relacja. ah no i jeszcze jedno czy da sie zrobic aby glowny komputer korzystal z ramu renderfarmy?ogolnie duzy + za inicjatywę pozdr.

 

edit: aha przeczytalem poprzednie wypowiedzi i rozumiem ze zasilacz mocniejszy po to aby moc korzystac w razie czego z kazdej jednostki osobno

Edytowane przez piotr kura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno kupowalem kompa pod grafike i gierki

mam radka 4890, proca q9950 i 4g ramu. TO jest rozwiazanie domowe i w pelni mi sie sprawdza. Co mam wyrenderowac to wyrenderuje, a dodatkowo mozna sobie pograc. Obecnie ciekawe wydaja sie i7 ze wzgledu na hyper threading (gdzies wyczytalem ze dla maxow to okolo 10% wiecej wydajnosci podc zas renderu).

jesli chodzi o xeony to hehehehe, Ja do domu tego nie kupilbym, szkoda kasy co wiecej wolalbym juz kupic 2 kompa z nodem na quadzie dzieciakom/zonie niz pakowac kase w xeony. fakt ze wolniejsze, ale bardziej praktyczne. przyzwoity xeon bez korporacyjnych rabatow to okolo 10-15k bez grafiki.rozwiazanie domowe na Phenom/quad/(i5/i7) to koszt 3-4k

 

EDIT

 

CO do tych wszytkich cudow itp itd. TO czemu nie, jak sie to wszytko jakos troche rozwinie. obecnie jest to technologia raczkujaca. wiec pewnie w przyszlosci zmiana sprzetu bedzie obejmowala tez mozliowsci renderingu

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaśmiecać wątku ale fajnie było by też pokazać taki zestaw/zestawy do grafiki 2D, czy to do malowania cyfrowego :P choć w sumie nie wiem czy to jakąś różnice robi, ale jeżeli są może jakieś specyfikacje szczególne sprzętu do 2D fajne by było przejrzeć:)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"co do tej plytki 2x1366 to da sie zamontowac dwa i7... ale: i7 nie ma dodatkowego linka qpi (tylko jeden do mostka) na bezposrednie polaczenie miedzy procesoram, (jak to ma miejsce w xeonach DP), tym samym komunikacja miedzy procesorami odbywa sie przez mostek polnocny (jak to mialo miejsce w starszych generacjach xeonow - bez kontrolera pamieci i interconnectu) - co rzecz jasna zabija wydajnosc i nie jest zapewne zgodne z przykazem intela. jesli sie nie myle chip to tylersburg

wiec sie to da zrobic, choc pozostaje to w kategorii domyslow i plotek :)

 

PS: aha, na CES'ie wiesc gminna niosla ze nie tylko evga szykuje taka plytke

 

PS2: aha2, i7 980x ma miec dwa linki qpi, wiec moze bedzie dalo sie go uzyc na platformie dwuprocesorowej - odpowiednik skulltrail 2"

 

 

dokturpotfor

 

Potwierdzam co do procesora z serii i7980XE - ma dwa linki qpi i będzie swietnym rozwiązaniem dla wysokowydajnych stacji dwuprocersorowych.

Na pewno przyda sie tu zapowiadane 12 MB L3 cache.

Początkowo wysoka cena na pewno z czasem znormalnieje.

Jeśli chodzi o to czy nowa płyta 2x1366 zaskoczy ze zwykłymi i7...

no cóż Tylersburg-24D ( obsługa do 48 GB RAM) i Tylersburg-36D( obsługa do 192 GB RA) który musi być użyty w przypadku płyty dwuprocesorowej rzeczywiście przekieruje komunikacje pomiędzy procesorami poprzez NorthBridge , ale jak napisałeś szalenie obniży to wydajność.

 

pzdr

wallop

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor, ale obecnie każdy obsługuje te instrukcje więc nie ma różnicy czy to będzie i5/7 quad core, amd itp.

 

Skoti,dokturpotfor : Fajna dyskusja. Może jakiś krótki poradnik "Cuda - fakty i mity " ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie imo temat został wyczerpany i wystarczy tych postów tasiemców , sądzę że dla większości osób wasza dysputa już nic nie wnosi(a i dużo osób nie wie o co kaman) a robi się zwyczajny śmietnik. W wolnych dyskusjach możecie drążyć temat dalej ale tu jest FAQ i komentarze powinny dot. jego i tylko jego, albo nawet komentarze w innym osobnym wątku, pewnie ten zostanie po jakimś czasie wyczyszczony więc tym bardziej zapraszam na osobny wątek. Nie neguje waszych racji, bo tekst jest jak najbardziej na poziomie ale nie w tym miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Proponowałbym wyciąć te posty, IMHO dość ważne i przydatne, i przekleić je do osobnego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, bardzo przydatny. Jeszcze jedno można by dodać. Mianowicie polecane płyty główne przy droższych zestawach np. już sporo osób na forum ma i7 i mogło by się podzielić swoimi opiniami na temat płyt po tego procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Luty powoli płynie a w marcu będzie update. Moje pytanie to czego oczekujecie w następnej odsłonie ? Chętnie wysłucham propozycji. Ktoś coś wspominał o zestawie specjalnie dla grafika 2D, myślę , że to dobry pomysł w końcu są tu też i tacy ;)

 

*Mniej więcej w połowie marca gdy się ukaże GF100 będzie update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawiają takie zestawy, na płytach, zdaje się, serwerowych; dwa proce, w jednej, standardowej obudowie. Kilka osób tutaj z tego korzysta. Chodzi mi jak takie coś by w całości wyglądało, również, z pewnością, z chłodzeniem wodnym.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja, fajnie jakby te osoby odezwały się do mnie na pm co i jak. Z pewnością takie rozwiązanie będzie drogie. Serwerowa płyta, specjalne procki pewnie i ram no i mocny zasilacz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

w tych zestawach droższych to jedyne co mi lekko nie pasuje to małe dyski. Zdecydowanie polecam WD caviar black 750 gb x 2 i spinać w Raida 0. No ale jak kotś nie robi animacji tylko stille to pewnie wystarczy mu mniejszy dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update i drobne zmiany formy. W przyszłości każdy produkt będzie linkiem. Taka beta wersja póki co. Może ma ktoś serwer ftp i zechciałby wrzucić tą stronę ? Darmowe albo mają reklamy albo ograniczenia co do ilości odświeżeń w danym czasie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wątek. Sam niedlugo bede musial zdecydowac i nie wiem. Czy lepiej kupic cos na lga 1156, i7 920 z triple channel czy lepiej 1366, i7 860 z wiekszym taktowaniem. Nie wiem co jest wydajniejsze i bardziej sie oplaca. Niby 860 sa nowsze, ale czytalem ze mniej przyszlosciowe, dodatkowo 1156 obsługuje wiecej pamieci ram.

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik pomylilo Ci sie 1156 z 1366 i na odwrot:) rzeczywiscie 1366 zapowiada sie puki co bardziej przyszlosciowa(6 rdzeniowe procki)a na dzien dzisiejszy zaleta tej podstawki to 6 slotow na pamiec, ale jest znacznie drozsza od 1156

a co do porownania i7 860 vs i7 920 to na czysto wygrywa 860 z lepszym turbo itp ale sa bardzo porownywalne, i do tego 920 bardzo piknie sie kręci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo osob pisze ze karta graficzna nie ma wplywu na czas renderu, a okazuje sie to nie prawda. "Procek" na karcie tez liczy swoje podczas rendeu. Jak jest to zwykla karta to nie ma to praktyczine zadnego znaczenia, ale jak masz jzu bardziej specjalisctyczne? Stad moje pytanie: ktore karty przyspieszaja rendery? Pewnie quado, ale które dokladnie? Bardzo trudno mi sie zaglebic w ten temat quadro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna karta graficzna, czy to zwykła czy profesjonalna, nie przyspiesza renderowania. Silniki typu mental ray czy vray używają wyłącznie CPU i to nie podlega dyskusji. Wyjątkiem są silniki renderujące, stworzone z myślą o wykorzystaniu GPU, ale ta technologia dopiero się rozwija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawiają takie zestawy, na płytach, zdaje się, serwerowych; dwa proce, w jednej, standardowej obudowie. Kilka osób tutaj z tego korzysta. Chodzi mi jak takie coś by w całości wyglądało, również, z pewnością, z chłodzeniem wodnym.

 

Sz.

 

Witam po dłuższej przerwie :). Tak jak napisał kolega kilka postów wcześniej- też byłbym zainteresowany jakimś nieco mocniejszym zestawem. Chodzi mi głównie o konfiguracje stacji dwuprocesorowych (np. 2x Quad Xeon).

 

Jeśli chodzi o profesjonalne karty graficzne typu Quadro to na pewno docenią je osoby, które pracują przy skomplikowanych modelach/ siatkach o dużej ilości polygonów. Karty te mają dedykowane sterowniki (maxtreme itp.) i znacznie lepiej radzą sobie z wyświetlaniem bardziej złożonych scen.

 

Z tego co wiem to w przypadku konfiguracji 2 (i więcej) procesorowej trzeba stosować pamięci ECC (więc cena znowu rośnie)

 

Wie ktoś z Was może czy te "nowe" karty Nvidii (Tesla c1060) w jakikolwiek sposób mogą się przydać do renderingu? Wiem, że wspomagają różne skomplikowane obliczenia, ale coś mi się wydaje, że np. do Maxa/Vraya się nie nadają, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie chciałbym się Was prosić o radę czy jest sens kupować tą ostanią render farmę (x2 za 3 117 zł) czy może lepiej kompletny zestaw np Intel Core i5 750 2.66Ghz za zliżoną kwotę?

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności