Skocz do zawartości

Teczka 2D: rondo


rondo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry

 

Jestem Bartek i lubię rysować,

oczywiście komentarze i krytyka mile widziane.

 

Troll_Bridge_by_Okoolarniq.jpg

 

 

9f27f1fc74c39d057c7b923af8de52d4.jpg

 

 

speedpaint_set_by_Okoolarniq.jpg

 

shark_anatomy_fail_by_Okoolarniq.jpg

 

 

speed004.jpg

 

 

BTW

przepraszam bardzo, ale to zmniejszanie obrazków działa w ogóle? bo zmniejszam i zmniejszam a tu przy podglądzie i tak wyskakują kolosy ._.

Edytowane przez rondo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

od niechcenia wchodzę w wątek bez ZAŁĄCZNIKA... nie spodziewam sie po nim niczego szczególnego a tu TAKI BUM!

 

Stary, weź jakąś miniaturkę do tematu załącz, żeby ludzie wiedzieli że tu jest na co patrzeć!

 

Pomysłu super, kolory super, i wykonanie super. Po co tu przyszedłeś? :) Bo chyba sie nie uczyć? :D (żartuję ;))

 

nie no ekstra, naprawdę. przyjemne połączenie piórka (mam rację?) i photoshopa. Rewela :D czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa wszystkim,

 

VS_

tak to do trollowego mostu, obrazek powstał na bitwę ilustracyjną na digarcie

 

telthona

Bez piórka, choć w rysowaniu piórkiem mam pewne doświadczenie to tutaj go jednak nie używam, wszystko od podstaw jest rysunkiem tabletowy, niestety mój skaner poza tym że nędzny to jeszcze ostatnio odmówił posłuszeństwa.

 

i miniaturkie dodałem ._.

Edytowane przez rondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tu piórka?! jezu :D no to super precyzyjnie i finezyjnie sobie robisz te linearty...

nie no, fajnie fajnie, witamy więc na forum i czekamy na doładowanie :)

 

PS: aż sobie na stronki zajrzałam, i bardzo fajnie że umieszczasz na blogu filmiki. Jak je oglądałam (np to z tą urywaną głową) to miałam dziwne wrażenie, że to chyba openCanvas, mam racje, mylę się? Sposób rozkładania plam mi przypomina watercolor z tego programiku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem, ale nie mów nikomu (;

 

BTW, styl jak styl, ale nawet niektóre obrazki te same

telthona- tak jest, opencanvas, kiedyś tego programu korzystałem namiętnie, teraz też sie czasem przydaje bo ładne przejścia tonalne da się uzyskać, ale dziś jednak wolę konkretne plamy i różne kształty pędzli z potoshopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze większość moich obrazków nawet koło konceptów nie leżała i troche(?) zaniedbałem tą część swojego folio to teraz powoli nadrabiam[albo przymierzam się do nadrabiania]

 

4561099617_5acc02e0d7_o.jpg

 

właściwie ten stworek to nadal szkic, w wielu miejscach nie zarysowałem szkicu, ale ze to tylko zabawa to sobie pozwoliłem

 

4561099613_973eecc63b_o.jpg

 

i taki facet obwieszony,

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygrzebałem parę staroci z Forlorn World[ktoś pamięta jeszcze?] dla którego natrzaskałem grubo ponad setkę rysunków, chciałem rzucić linka do folderu FTP gdzie wszystko leży ale niektóre rzeczy są tak koszmarne że aż żal patrzeć.

Rysunki sprzed 4 lat, strasznie poszarpaną krechę wtedy rysowałem, dziwne że ktoś próbował wtedy na podstawie tego jakieś modele robić. Potraktujcie jako ciekawostkę, zwłaszcza dla tych, co pamiętają tamte czasy: old Forlorn World

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyzwoicie się czuję krytykując takiego wymiatacza jak ty Rondo, ale kompo tego ostatniego obrazka niezbyt mi się podoba. Droga i grzbiety górskie linią tworzą focal w środku po prawej stronie, a tam jakoś wieje pustką. Ważny element - tzn ten zamek jest teraz zupełnie na uboczu. Podobnie - jakoś nie gra mi tu skala. Mam wrażenie że przy tak silnej powietrznej te góry musiałyby być wręcz monstrualnie wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

SBT77 - krytykuj śmiało. Czuje się poniekąd usprawiedliwiony tym, że tego typu obrazki mojego autorstwa można policzyć na palcach jednej ręki.

następny:

 

4584803347_94275e1e61_o.jpg

 

;F

 

edit:

kolorek poprawiłem

4585453356_5b66522785_o.jpg

Edytowane przez rondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek z pomysłem i nieźle wykonany. Mi też głupio się trochę mądrzyć, ale mogę napisać o swoich wrażeniach. Zamek lekko odsunąłbym w prawo - myślę że kompozycja by na tym zyskała.

Poza tym dla spotęgowania efektu, namaluj koniecznie wielką dziurę w ziemi. Może nie być wielka ale powinna być wyraźna, tak żeby to co mag robi było wyraźne i miało odpowiednią dramaturgię:) Może jeszcze trochę obsypującej się ziemi..?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka uwag na szybko:

brak głębi - na wszystkich planach powtarzasz podobne walory i kolory - np ten ciemny fiolet. to rozbija całą głębię. brak też konsekwencji w oświetleniu - załóż sobie jakieś podstawowe źródło/a światła i się go trzymaj, bo teraz rozświetlenia i cienie są dość przypadkowe.

spróbuj trochę bardziej zwracać uwagę na to gdzie układasz poszczególne elementy pracy i gdzie one kierują wzrok. tu np masz tak: wypadającego z kadru maga, bryłę ziemi która światłem i nasyceniem kieruje widza poza kadr, w lewo i na samym środku zamek który nasyceniem, światłem i kierunkami wskazuje na pustą przestrzeń po prawej, jakby myślał "co ja tu robię?".

poza tym układ linii działa raczej uspokajająco niż wprowadza dynamizm - pozioma laska maga, pozioma ziemia, poziome linie murów i w końcu poziomy kadr. aż się prosi by ten mag to był gandalf spokojnie wjeżdżający do shire. ew jest to koleś który za pomocą magii przesadza drzewa w ogródku, a zamek to tylko tło ;)

 

na koniec dodam, że masz charakterystyczną jasną fioletowo-mleczną kolorystykę, która bardzo fajny klimat buduje w postaciach, ale do bardziej narracyjnych prac pasuje mniej. a przynajmniej wymaga mocnego nadrabiania pozostałymi elementami.

 

rób dalej :)

 

edit: trzymajac się tych samych obiektów to patrząc na ich kierunki i nasycenia taki układ by się raczej narzucał :P

 

okoo1.jpg

Edytowane przez gabahadatta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jeszcze dwa koncepty robione w ramach rekrutacji do jednej firmy co gry robi, nie dopowiadają na maile, miesiąc niedługo minie więc zdaje się że czas się wyleczyć ze złudzeń ; )

niczego nie podpisywałem, nikt mi nie zabraniał to chyba mogę pokazać

 

4565870057_95c6f69442_b.jpg

 

4565869705_b7f97e3e5a_b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można ;) Może przybiłeś ich poziomem :P

Pierwszy koncept bardzo fajny...podoba mi się to że nie jest to postać o posturze super atletycznej (jak to najczęściej wyglądają koncepty). Ma "brzuszek" jak połowa ludzi na Ziemi :) Nie szufladkując nikogo....coś dziwnego dzieje się z nogami...nie wiem...może na wysokości kolan są zbyt cienkie...pod kolanem są ścięgna, które mimo chudych nóg wyrównują trochę to "wcięcie"...no nie wiem...

Jego lewe kolano jest za małe...wiem że podlega skrótowi perspektywistycznemu, ale przy tak małych odległościach nie jest to aż tak widzialne...

Dziwnie wygięte palce u lewej dłoni...

 

W drugim koncepcie...ciężko czyta się sklepienie..nie widać grubości i kształtu zdobień w koło ołtarza (przy łączeniu ze sklepieniem)...i w ogóle troszkę dziwnie się czyta przestrzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie, Tasior

 

przypominam się obrazkiem, ma to być kadr z komiksu do szkoły, ciągle najtrudniejsze dla mnie w komiksie jest znalezienie sobie jakiejś zgrabnej, uproszczonej formy i trzymanie się jej, tu na przykład nie do końca wyszło tak syntetycznie jak planowałem

 

4683207721_215ea92c77_b.jpg

Edytowane przez rondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrazki z postaciami w roli głównej wychodzą ci świetnie :)

co do ostatniego: domek, który znajduje się na dalszym planie jest takiego samego koloru co most - brak perspektywy powietrznej, dodatkowo gdyby ktoś znalazł się na moście w okolicach najbliższej chaty - nie przezyłby upadku ;]

wydaje mi sie ze most jest przekręcony

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem ja na Twoja teczke sie wczesniej nie natknalem.

Rysujesz niesamowicie uwielbiam taka kreske i takie podejscie do tematu pod wzgledem merytorycznym.Swietne postaci lapki ryje torsy wszystko siedzi.

Prawdziwie komiksiarska reka.

Enviromenty sa juz bardziej opowiedziane i juz troche traca taka neizdecydowana kolorystyka tez moze im odbierac.

Trzy lata czy piec na edukacji?W szkole tez zesmy sie mineli;)Ja na IV.

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod opinię Urbanboogie. Powinieneś zmiękczyć te domki i wyostrzyć postać. Co do stalkera, to mi to bardziej przypomina "Sopla" Pawła Kornew'a. Może powinieneś napisać do "Fabryki Słów" w związku z pracą nad okładkami ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności