Skocz do zawartości

muzyka (w tle) podczas pracy


jacynt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polecam ścieżkę dźwiękową do genialnej gry Portal2. Już od ponad roku słucham i wcale mi się nie nudzi. Znajdziecie tam spokojne utwory do etapów pracy gdzie trzeba myśleć, jak również szybkie motywujące utworki dające kopa. Wspominałem że wszystkie te cukiereczki Valve oddaje nam za darmo tutaj? :)))

http://www.thinkwithportals.com/music.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Daft Punk.

 

Dziekuje.

 

Album jest bardzo przyjemny dla ucha i nie jest monotonny, ale czuje się jakby wokal śpiewała GLaDOS.

Doceniam go szczególnie po przeczytaniu informacji, o szczątkowym użyciu elektroniki przy jego powstawaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy nad czym pracuje jeśli ma być to coś łagodnego z łagodnymi liniami organicznego to raczej jakaś spokojna muzyka. Natomiast jeśli coś takiego mocnego z przytupem to raczej jakieś ciężkie electro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie chilloutowe, to i ja coś od siebie dorzucę :)

 

 

 

 

http://youtu.be/-fUPHfn3J6Q

 

 

i jeszcze do tego świetny cover Depeszów:

 

 

Oprócz tego w kółko lecą wszystkie albumy Royksopp, Jon Hopkins (Immunity), Biosphere (Substrata), Boards Of Canada (Tomorrow's Harvest) i Henry Saiz (Reality Is For Those Who Are Not Strong Enough To Confront Their Dreams)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten set do pracy...najlepsze od 29tej minuty.

 

 

Pięknie się zapowiada. Przeleciałem go tak miejscami i jutro odpalam jak siądę do Maxa. Dawno nie słyszałem tak głębokiego i czystego basu.

 

 

Jeżeli ktoś lubi Drum&Bass gorąco polecam:

 

 

Pięknie sklejone. Pół godziny Drumu z najwyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jeden z ulubieńszych utworów mych od ponad 10 lat. Którym zawsze testuje i prezentuje gdy już ukończe klientom kina domowe, ze względu na bardzo głeboki niezwykły bas. Zawsze są pod wrażeniem jak dobry subwoofer sie odezwie :) A poza tym klimat utworu niecodzienny :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=kenMEgcooF0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie absolutna czołówka do KAŻDEJ pracy, to jest Beethoven, Mozart, Bach, Vivaldi, Mendelson, Haydn, Haendel, iw ogóle muzyka symfoniczna. Lub ogólnie barokowa. Dodają takiego powera, jak żadna inna. A jak przy takiej muzyce robi się remonty.... Ręce same śmigają. na przykład tu:

 

 

Ale też lubię posłuchać wykonań Richarda Claydermanna:

 

https://www.youtube.com/watch?v=gik357s0dFo

 

lub Gregorians:

 

 

Genialne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi szybko przeszło słuchanie klasyki - bardzo fajna do pracy koncepcyjnej ale cięższe tematy już programowanie to raczej muzyka elektroniczna.

Niemniej jakbym miał wybrać klasyka przy którym najlepiej się pracowało, to czajkowski i rimski-korsakov.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podczas robienia digitala słucham epic music który by pasował pod klimat :) albo gotowe mixy epic music na youtube. Najważniejsze są pierwsze utwory, dalej to jak już tam pójdzie. np.

Czasem puszczam sobie trailery, więc dialogi z muzyka też wprawiają mnie w konkretne klimaty

 

a to jest największy klasyk epic music :) najlepszy do heroicznych

[video=youtube;dJ-QLl5qjLg]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol90: A miles moze okazje eksperymentowac? zauwazylem ze od tego co robisz zalezy muzyka. czasem niektore dzwieki zwyczajnie nie pozwalaja sie skupic na okrelonym dzialaniu, przy innej pracy ta sama nuta dziala doskonale.

co nie zmienia faktu ze u mnie najczesciej i tak panuje cisza bo rzeszte czestotliwosci w mozgu mozna wtedy uzyc do innych prac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ja mam na playliście ogromną mieszanką zespołów i gatunków od klasyki przez jazz, metal po electro swing zmieniające się klimaty muzyczne jakoś lepiej na mnie działają staram się unikać jedynie muzyki polskojęzycznej, bo wtedy mózg skupia się nieco na słowach co trochę przeszkadza w myśleniu mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego co robię :) Modelowanie i rzeczy przy, których trzeba trochę pogrzebać wtedy wyposażam się w Hansa Zimmera, Mozarta lub coś innego z klasyki.

 

Speed w PS to tylko i wyłącznie ciężki rock/metal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio męcze te dwa albumy, oba (a jest jeszcze jeden) jako playlisty na oficjalnym profilu youtube wytwórni.

 

Melodyjny drum&bass / liquid funk

 

Mój faworyt:

 

I jeszcze z inny utwór z klimatów saksofoniczno-perkusyjno-bassowych:

[video=youtube;8Rodln-CjQc]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności