Skocz do zawartości

024 - "Igrzyska olimpijskie"


Cyanide

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie wszyscy zainteresowani zauważyli, Speed Animating challange w ostatnim czasie troszkę zamarł. Postanowiłem więc go wskrzesić, i tak właśnie prezentuję wam nowy temat zainspirowany ostatnimi wydarzeniami. Ale my nie będziemy się ograniczać jedynie do sportów zimowych.

 

Temat: Igrzyska Olimpijskie

 

Temat chyba mówi sam za siebie, powiem tylko tyle, że animacja ma przedstawiać jakąś dyscyplinę olimpijską, jest tego sporo, a każdej z nich towarzyszy piękna ekspresja ruchu, którą mam nadzieję zajmą się nasi uczestnicy. Inspiracji wam chyba nie trzeba bo sami dokładnie wiecie jak igrzyska wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie tak do końca "od czapy". Zauważyłem że ostatni Speed padł, więc napisałem do Destroyera czy nie wznowiłby tego jakoś, bo to on się tym do zajmował. Z racji, że on ma ostatnio mało czasu zezwolił mi abym to ja założył nowego speeda, chyba nie jest to jakieś wielkie przestępstwo.

 

A co do tego całego zrywu to jakoś to marnie idzie. Temat jest dosyć obszerny, może jakoś bardzo ciekawy to nie jest przyznam, ale jest co animować. Mam nadzieję, że dotychczasowi uczestnicy Speedów, nie zawiodą tym razem i z czasem ktoś zgłosi się do rywalizacji.

 

Pozdrawiam Cyanide

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chcących wziąć udział w speedzie trochę ułatwię rozpisując z grubsza dyscypliny... wybór jest spory :)

 

OLIMPIADA ZIMOWA:

 

-Biathlon

-Bobsleje

-Curling

-Hokej na lodzie

-Łyżwiarstwo figurowe

-Łyżwiarstwo szybkie

-Short track (łyżwiarski sprint)

-Biegi narciarskie

-Narciarstwo alpejskie (downhill na nartach)

-Narciarstwo dowolne (akrobatyczne)

-Skoki narciarskie

-Snowboarding

-Saneczkarstwo

 

 

OLIMPIADA LETNIA:

 

-Badminton

-Box

-Gimnastyka artystyczna

-Gimnastyka sportowa

-Skoki na trampolinie

-Hokej na trawie

-Jeździectwo

-Judo

-Kajakarstwo górskie

-Kajakarstwo regatowe

-BMX

-Kolarstwo górskie

-Kolarstwo szosowe

-Kolarstwo torowe

-Koszykówka

-Lekkoatletyka

-Łucznictwo

-Pięciobój nowoczesny

-Piłka nożna

-Piłka ręczna

-Podnoszenie ciężarów

-Siatkówka (halowa)

-Siatkówka plażowa

-Piłka wodna

-Pływanie

-Pływanie synchroniczne

-Skoki do wody

-Strzelectwo

-Szermierka

-Taekwondo

-Tenis stołowy

-Tenis ziemny

-Triathlon

-Wioślarstwo

-Zapasy

-Żeglarstwo

 

 

HAVE FUN! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do terminu to chyba może zostać tak jak było, o ile w ogóle ktoś coś przygotuje (liczę na was;)), i będzie z czego sondę robić. Kris dzięki za wykaz dyscyplin, jakoś sam o tym nie pomyślałem.

A na koniec takie małe pytanie, czy osoba zakładająca speeda może w nim uczestniczyć. Ja osobiście nie widzę w tym nic złego(bo to na moją korzyść:)), ale wolę zapytać żeby później nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allright. Postaram się coś wymyślić w wolnej chwili, a na brak tak owych ostatnio nie narzekam.

Mam nadzieję że uda się jak to nazwałeś "odkurzyć" ten wątek bo przydatna to inicjatywa, można trochę poćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak post pod postem, ale taki tu ruch, że inaczej nie dało rady. Być może bezsensem był robienie tej animacji z racji tego, że Speed może upaść, chyba, że zostanę miło zaskoczony. Ale jak już zrobiłem to wrzucę.

Za cel obrałem rzut dyskiem, nie takie to łatwe jak sądziłem. Nie jest to może w pełni techniczny rzut:), ale nie jest najgorzej. Jeżeli rywalizacja dojdzie do skutku to dopracuje moment obrotu, żeby był bardziej płynny, ale póki co to tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speed chyba upadł :\

Nie bardzo widzę sens zamieszczać animacje, którą wydłubałem do tego tematu, ale chyba i tak podepnę jak się załaduje na vimeo.

 

Cyanide Oprócz wymienionego przez Ciebie momentu obrotu, nie czuć też ciężaru dysku gdy postać go podnosi (a zdaje mi się, że taki dysk trochę waży). Podoba mi się moment przeciągania się.

 

 

edit

 

http://www.vimeo.com/10567392[/color]"]breja

 

79152ada702963e1med.jpg

 

Mam też pytanie do tych co się znają :] Przy pierwszym podskoku podpiąłem deskę do bioder, przy opadaniu odpiąłem. Przy drugim podskoku zmieniłem Blend Parent znowu na 1, ale problem w tym, że deska ustawiała się w dokładnie w takim samym położeniu w stosunku do bioder jak przy pierwszym podskoku. Da się to zmienić? Próbowałem różnych sposobów :\ Robione w Maya.

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez wroniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę.. i jakby się skończył wątek.... Zamarł miesiąc temu.

 

Sry, ale jestem pierwszy raz tutaj i nawet nie wiedziałem, że mamy SpeedAnimation. A no tak się składa, że animacją zacząłem się zajmować stosunkowo niedawno no i taki Speed bardzo by mi się przydał. Gdzie co jakiś czas miałbym deadline'a żeby coś zrobić Dla teningu poprostu świetne.

 

Stąd pytanko: Dlaczego ten dział wymarł jak dinozaury? Czy wszyscy poprostu teraz tylko w ZB robią, bo dobry efekt w niewielką ilość czasu? A może dlatego że trudno zdefiniować czym jest SpeedAnimation?

 

Hę?:) Chcę wiedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano tak to już jest z tym wątkiem, że umiera, po jakimś czasie nagle się zerwie, by za chwilę znowu paść bez ruchu ;]

Też się zastanawiałem nad tym, czemu tak słabą popularnością cieszy się SpeedAnimation i wciąż chodzi mi po głowie, że potrzeba większej precyzji w określaniu tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kris_R dzięki! w upadku nie jestem pewien co jest zle.. ale ogolnie ta postać sie kołysze szczególnie głowa ale źle rig ustawiłem od samego początku

@adrian2608 fajnie :) ja czekam z nie cierpliwością na założenie nowego speeda.... a teraz ferie są i jest więcej czasu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam cos nowego, podnoszenie sztangi. ogólnie przez ferie będe cisnąć pełną parą z animacją. puki co blocking: http://dl.dropbox.com/u/20051931/speed_animation/lift01.avi breakdowns: http://dl.dropbox.com/u/20051931/speed_animation/lift05.avi

bez szalenstw bo chce to szybko skonczyc i siadac do 11seccluba :)

Edytowane przez SCORPI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności