Skocz do zawartości

Autodesk 3ds Max 2011 Trial


Zufik

Rekomendowane odpowiedzi

Są już dostępne wersje trial najnowszego Autodesk 3ds Max 2011.

 

Autodesk 3ds Max 2011 English WIN 32 Trial

http://trial.autodesk.com/3dsmaxproducts/2011/Autodesk_3ds_Max_2011_English_Win_32_Trial.exe

 

Autodesk 3ds Max 2011 English WIN 32 Trial Design Version

http://trial.autodesk.com/3dsmaxproducts/2011/Autodesk_3ds_Max_Design_2011_English_Win_32_Trial.exe

 

Uwaga: Aby pobrać Trial użyj menadżera pobierania plików. Linki wklejony w przeglądarkę internetowa nie zadział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tez dostałem info o nowej wersji maxa dla subskrybentów, ale w sumie czy warto ? hmm na 2010 jak na razie jest dobrze tym bardziej ze w "V-Ray Advanced - latest stable builds" nie ma jeszcze do ściągnięcia paczki do 2011. Może działa ten sp4a na 2011 ? Ktoś odważny żeby sprawdzić ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie koncze dwa szablony do przyszlego tygodnia - wiec pewnie wtedy zainstaluje - poza tym za kilka dni bede miec nowego lapa - tam mi juz bedzie obojetne - na starym bedzie 2010 a na nowym 2011 przez kilka tygodni zobaczymy jak wyjda testy kompatybilnosci. Mnie niezmiernie ciekawi mozliwosc zapisywania do starszego formatu :).

Edytowane przez ZelvaBOi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy instalacji Vray SP4a na Maxa 2011 chce mi automatycznie odinstalować tago z Maxa 2010. Czy ktoś poradzi coś na to? Wolałbym mieć Vraya na obu Maxach coby płynnie się przesiąść:)

 

Musiał byś przenieść pliki vraya do jakiegoś folderu u w maxie ustawić dodatkowy folder do pluginu.

 

Tylko nie wskazuj dla Maxa2011 katalogu pluginów z maxa2010 bo jak zacznie wczytywać to będziesz miał jazdę ;]

 

Ps. Czy ktoś mi może wytłumaczyć czemu Autodesk nie ułatwi życia modellerom i nie doda takiej funkcji jak w Rhino czy Autocadzie gdzie można było by ustawić płaszczyznę w danym viewporcie która była by tłem. Którą można przesuwać, skalować i obracać i jednocześnie wyświetlała by daną bitmapę niezależnie od trybu wyświetlania (Shaded lub Wireframe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można taką płaszczyznę wrzucić na warstwę dla której we właściwościach ustawia się cieniowany tryb wyświetlania

 

I w Viewporcie (np top, left, front) które są w trybie Wireframe ten obiekt będzie się wyświetlał w trybie shaded?

 

Coś nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz płaszczyznę na warstwie o właściwości Display: Shaded trzeba jeszcze wejść we właściwości tej płaszczyzny (Object Properties)i w sekcji Display Properties kliknąć przycisk By Object. Etykieta tego przycisku zmieni się na By Layer co oznacza, że dana płaszczyzna będzie dziedziczyć właściwości z warstwy na której się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dodali, jest co prawda jako tryb renderingu mentala (zablokowany, bo pelna wersja 3.8 go ma oczywiscie)... ale przed wersja 2012 raczej sie nie pojawi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze wrażenia z przejścia w trakcie projektu. Nowych featursów jeszcze nie testowałem z braku czasu natomiast mam pewne ogólne przemyslenia. Niesłychane jak odczuwalnie szybciej wszystko chodzi. U mnie mental 3,8 (64 bit) w identycznej scenie (20 mln meshy pełne GI itp ) mieli scenę 60% szybciej niż w z wersji 2010. Viewporty też przyspieszyły (D3D 10) podobnie jak graph editory i bardzo wyraźnie playback animacji. Prawie wszystkie pluginy i skrypty z v12 chodzą bez problemu Generalnie bezproblemowa przesiadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viewporty też przyspieszyły (D3D 10)

 

Mi na Windows 7x64 i GTX295 chodzą gorzej niż na D3D 9, poza tym nie mogę się pozbyć "Triangle edges" które można było wyłączyć w D3D 9

 

Jak już masz płaszczyznę na warstwie o właściwości Display: Shaded trzeba jeszcze wejść we właściwości tej płaszczyzny (Object Properties)i w sekcji Display Properties kliknąć przycisk By Object. Etykieta tego przycisku zmieni się na By Layer co oznacza, że dana płaszczyzna będzie dziedziczyć właściwości z warstwy na której się znajduje.

 

Dzięki, nie wiedziałem o tym. Teraz to ma sens i wypadało by dodać do FAQ o tworzeniu blueprintów.

 

Bardzo przydatne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3D 10 w nowym Maxie działa szybciej ale jak już się przekonałem z błędami. Nie wyświetla shadeowanych instancji geometrii (widać tylko siatke w trybie z wire'ami). Jednak powrót do D3D 9. Zauważyłem też odczuwalnie szybsza prace softwareowego displaya (przez przypadek jak padł 3d3 przełączył się automatyzcnie - miłe.

Nowy manager materiałów - miła rzecz ale może być lepiej.

Przepraszam za słowotwórstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem wlasnie pelna wersje, zainstalowalem i czuje sie jak dziadek pierwszy raz uruchamiajacy komputer;)

 

Do tej pory siedzialem na 2009, wiec duzo nowosci;) Troche mnie to przytlacza i odstrasza. Mam ochote uciec do starej wersji, ktora dobrze znam;)

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem wlasnie pelna wersje, zainstalowalem i czuje sie jak dziadek pierwszy raz uruchamiajacy komputer;)

 

Do tej pory siedzialem na 2009, wiec duzo nowosci;) Troche mnie to przytlacza i odstrasza. Mam ochote uciec do starej wersji, ktora dobrze znam;)

 

mam to samo, wlaczylem triala 2011, popatrzylem, ponazekalem (te cale ribbony sa jakies dziwne :) ) i wrocilem do dlubania w 2009 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ribbon`a odrazu wyłączyłem, straszne to jest na początku. Jedyny plus tego że jest bardzo mocno konfigurowalny więc może się jeszcze przyda.

 

Macie też coś takiego że gdy włączycie snapa (obojętnie jakiego 2-3D) wraz z włączonym przyciąganiem do Grida to ten snap nie działa gdy zechcecie złapać obiekt za gizmo? Tzn że działa ale przesuwa łapiąc za punkt zerowy gizma, nie w punkcie pod którym jest kursor. Tak jak by podczas łapania za np oś X z włączonym snapem punkt przesuwania przeskakuje do centrum gizma. Nie wiem jak to wytłumaczyć dokładniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem jeszcze najnowszej wersji, ale w starczych odpowiada za to opcja "Use Axis Center As Start Snap" lub coś w tym stylu nie pamiętam dokładnie. Znajduje się w tym okienku gdzie się ustawia opcje snapowania, na jednej z zakładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten ribbon nieszczesny. Z jednej strony czytam, ze to kwiat najnowszych osiagniec designerskich, ergonomicznych, a z drugiej jakos nie jestem przekonany;)

 

Straszna konserwa sie zrobilem na starosc;)

 

Swoja droga - czy te wszystkie rzeczy w ribbonie dostepne sa takze poza nim? Na pierwszy rzut oka wyglada, ze nie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie instalowałem jeszcze najnowszej wersji, ale w starczych odpowiada za to opcja "Use Axis Center As Start Snap" lub coś w tym stylu nie pamiętam dokładnie. Znajduje się w tym okienku gdzie się ustawia opcje snapowania, na jednej z zakładek.

 

Znalazłem takie info:

 

In Autodesk 3ds Max Design 2011, the option Use Axis Center As Start Snap Point is no longer present: This is always the default behavior. See Snap Handle When Moving an Object for more information.

 

Chyba ich po.... gieło :/

 

Czemu nie zostawili tego dalej jako opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności