Skocz do zawartości

Dwutygodniowy Speedsculpting nr 14: Po prostu - smoki


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to tak, wczoraj sobie dłubałem "smoka" i po 1h zmagań mogę pokazać co wyszło (choć wiadomo że fajne nie jest) :D Jak czas pozwoli to dorobie trochę ciałka żeby bardziej smoka przypominał (bo teraz nie przypomina..).

 

w2q.png

 

Wygląda pokracznie ale trudno, mam nadzieje że przy oglądaniu obrazka nikt nie ucierpi :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris_R: woooww, aaa... pol dnia sie głowiłem co to jest, ale widzę juz, po opisie z 2min sie gapiłem. :P

 

VegA92: No to zes machnal tematem, mam ostatnio jakąś odrazę do smoków ;)

Mam nadzieję, że zdążę jakiegoś gluta zrobić.;)

Gdziestam padl pomysł żeby na froncie sonda sie pokazywała, po ostatnim poziomie to chyba dobry pomysł. Poza tym może jakiś punkcik wpadnie, bo nawet Alpy mi sie przestały podobać jak zobaczyłem 0 obok siebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne sculpty panowie :)

Ponieważ wielu z nas pewnie będzie chciało dopieścić swojego smoka a jak wiadomo można przy takim smoczysku zaszaleć z detalami, proponuję przedłużyć czas do 6h. Już kiedyś był taki limit czasowy w speed sculptingu a wydaje mi się że przy takim temacie byłby on uzasadniony. Taka luźna propozycja. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, wiadomo, jak bryła jest skopana to święty boże nie pomoże ani żaden detal ;) No ale weźmy pod uwagę że smok to nie jest taka prosta bryła jak np ludzka pacynka i taka gładka bryła może nie dać rady. W efekcie wiele prac może wyglądać na nieskończone, nawet jak na speeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja jest chyba gdzieś po środku bo więcej czasu = bardziej dopracowana bryła i lepszy detal ale faktycznie w końcu to speed.

mi jakoś strasznie nie zależy bo i tak nie umiem robić detalu :D

ale może pójdzmy na kompromis i wydłużmy do np 4h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys!3k zaproponował kompromis 4 godzinny.... moim zdaniem ta dodatkowa godzina na smoka może się przydać. Jeśli 4h to mało, to spoko.. może być i więcej. Ale nie zapominajmy, że to ma być speed.. dla mnie 6h to już przesada, ale nie upieram się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powiedzieć, że kompromis to 4.5h :)

Moge byc nawet za przedłużeniem, prace będą ciekawsze. Mi narzie 30 min poszło na bazę i ogólny kształt, ale to glut to nie pokażę. To czekam na decyzję bo chyba niema sensu na razie robić jeśli nie znam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne smoki wam wychodzą :) Ja zrobiłem logo dla speedsculptingu :) (miniaturka w pierwszym poście). Co o tym sądzicie? Malarz ze mnie słaby, ale tak jak rysować umiem tak narysowałem.

Pozmieniam kilka rzeczy w galerii, ale to niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten smok ma pewno tak jak orzeł.. czyli przednie łapy przekształcone w skrzydła.

Są też wyobrażenia smoków a'la pegaz.. czyli cztery łapy plus skrzydła - ale ten wyżej chyba się do tego gatunku nie zalicza.

 

Ja też coś dziubię po cichutku - jeszcze mi 1,5 czasu do wykorzystania zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi 45 min przed czasem sejw sie spieprzyl... teraz moge sobie popatrzec na 2d bo tylko dokument się ładuje. Jest jakiś sposób na odzyskanie? Bo tak od poczatku robota bedzie... pfff... dobrze ze model z retopo został. Jest jakis autosejw w zbruszu, bo coraz czesciej z tego powodu o mudboxie mysle?

 

A smoki to świetny temat, bo mozna z tym wszystko zrobic :) i kazdy ma swoja wizje. pegazowy czy orzełowy to dalej smok nie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że z frekwencją nie najgorzej :) Btw spoko prace panowie.

 

kotisdead a przy czym Ci się ten zbrush wysypuje? Przy zwykłym sculptowaniu? Przy jakimś konkretnym brushu albo czynności? Jest pare mankamentów zb3.5 które powodują crashe i trzeba ich unikać. Autasave'a chyba nie ma, musisz sobie nastawiać alarm jak nie pamiętasz o save'owaniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotisded .... no to lipa, ja robie save praktycznie co 5-10 min, a nawet i czesciej, nie lubie wracac po raz drugi jak dobrze wszystko szło a zet ma to czasem do siebie ze stąd nikąd i jeb ..crash..... być może wezmę się jeszcze za chińskiego smoka, póki co z tym smokiem 4,5 h wykorzystane.baza spherki, skrzydła edge loop i wyciaganie. fin

dragf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx, szczerze to speed, jak się popatrzy później to zawsze coś wychodzi :)... te łapy trochę przeogromne no i jakiś mięsień masz racje, by się przydał, z deka kołki takie wyszły :)...ciągle czuje na plecach koniec czasu, a to jeszcze to trzeba i to i tamto... oczywiście człowiek się dzieki temu jakoś wyrabia w sculpcie, nigdy nie rzeźbiłem smoków, to jest mój pierwszy sfinishowany dragon w życiu, może kiedy bez pośpiechu zrobię coś podobnego, zawsze te może ... :) czas pokaże :) gl wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hatt3r mi zupełnie nie gra jego głowa, w sensie proporcji. Wydaje mi się że jest za duża. Jak się spojrzy na resztę ciała to coś tu nie pasuje. Ja bym dał głowę mniejszą i szyję dłuższą, ale to tylko takie moje marudzenie bo poza tym jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotisded - czasem backupuje przy crashu (juz nawet nie potrafie tego powiedzieć po polsku). W folderze Zbrush > recovered files. Innego sposobu nie ma. Może masz problem z ramem?

 

Hatt3r - mógłbyś odpuścic detal i byłoby więcej czasu na ogarnięcie całości, no ale wtedy mógłby wygrać ktoś kto zaorze bloba detalem co juz się tutaj zdarzyło.

Edytowane przez Gomez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności