Skocz do zawartości

Bitwa pod Grunwaldem 3D


walmord

Rekomendowane odpowiedzi

Co za news!

http://film.onet.pl/0,0,2152277,wiadomosci.html

 

Platige dalej drąży patriotyczne tematy, ledwie dostaliśmy Katyń, zaraz będzie Grunwald, historia polski a za rogiem czai się już Hardkor. To intrygujące dlaczego wybrali akurat ten kierunek.

 

http://www.pisf.pl/pl/kinematografia/news/tomasz-baginski-na-600-lecie-bitwy-pod-grunwaldem

 

Edit (adek): Pojawiła się oficjalna informacja:

http://community.platige.com/news/332?lng=pl

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O ile mi wiadomo, chociaż sam dokładnie się nie orientuje i sam mogę mieszać, to w PI robi się kilka filmów w temacie Grunwaldu oraz reprodukcję obrazu Matejki w wersji 3d. Zdaje się że reporterom wsio stopiło się w mglistą całość i nie rozróżniają jednego od drugiego :)

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość firm, studiów i speców od cg żeby się popisać robi zazwyczaj jakieś nawalanki, roboty, statki kosmiczne, potwory, pościgi itp. a Platige wydaje się mieć jakaś misję narodową. Już nie raz tu padały porównania Bagiński - Małysz :)

Edytowane przez walmord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisniemy pewnie na dniach jakies sensowne info na community.

Robimy 4 spoty promujące obchody 600-lecia Grunwaldu. Dwa animowane już są gotowe. Dwa aktorskie będą gotowe w czerwcu. Reżyseruję 3 spoty, jeden , już ukończony jest w reżyserii i wykonaniu Bartka Kika.

 

Robimy też rekonstrukcję obrazu Matejki w 3D. Za to odpowiada Rafał Kidziński czyli Gotham. Mrówcza, kolosalna robota . Też ma być gotowe pod koniec czerwca. Moja rola przy tym projekcie ograniczyła się do jego zainicjowania z Marcinem Kobyleckim. Ciężar leży na barkach Gothama.

 

Dziennikarzom wszystko z 3D kojarzy się teraz z baginsem i oczywiście pomieszały im się niusy.

 

salut

t.

 

 

Edit: walmord, to wystarczy zrobić coś o historii i już się jest misjonarzem narodowym? ;-) Całe lata mało kto do historii sięgał, więc wydaje się to może jakieś podejrzane, ale co jak co, akurat historię mamy mega ciekawą więc bawimy się tematem. Nie bez znaczenia jest to, że udaje się w miare znośne budżety zdobyć na realizację tych rzeczy, co pozwala robić coś innego niż reklamy full time a nie po godzinach.

Edytowane przez Baggins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czadowo !!!

 

A mnie nie chodzi o to że jak ktoś robi coś na temat historii i od razu jest wieszczem, ale wy wypuszczacie takie rzeczy jedna za drugą, i o ile mi wiadomo tylko Wy w Polsce, to po prostu ciekawe, jak najbardziej pozytywne i budujące. Sam od dawna pracuje nad pomysłem opartym na historii i to niedaleko Grunwaldu więc się nad tym newsem na chwilę zatrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem coś napisać, ale już nie wiem co w takim razie jest prawdą. Rozumiem, że obydwa źródła podane na początku wątku są błędne?

 

W skrócie:

1. Powstają dwa projekty - "Grunwald" - 4 spoty, 2 animowane, 2 aktorskie - to jeden projekt

 

2. Drugi projekt to - rekonstrukcja obrazu Matejki.

 

Te projekty nie są ze sobą powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te projekty nie sa ze soba powiazane.

Inaczej. Sa powiazane studiem, minimalnie moją osobą , ale to różne projekty dla różnych instytucji i niusy na onecie mocno to upraszczają. Im bliżej premiery tym mam nadzieję bedzie więcej informacji miarodajnych prosto od nas.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pieknie! O ile polska rzeczywistosc 21 wieku sklonila mnie do opuszczenia ziemi ojcow, o tyle historia Polski pozostaje nieustannym zrodlem inspiracji - zwlaszcza ta odlegla. Bardzo fajnie ze "Platizowcy" pod wodza rodzimego mesjasza 3D cos robia w te strone. A idea bitwy pod grunwaldem 3D jest o tyle fajna ze bedzie mozna obejrzec ta bitwe pod innym katem - jesli oczywiscie nie skupia sie jedynie na skopiowaniu obrazu i powiedzmy postaci beda mialy tekstury tylko z jednej strony :D.

Trzymam kciuki.

 

I jak zawsze respekt dla Bagginsa ktorego wszedzie przed kamere i do glosnika wypychaja a on nie zapomina o ekipie ktora nad tym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi - w mniej wiecej polowie przypadkow jestem juz tylko rozpoznawalna pacynka do zbierania funduszy, nie widze powodu, zeby to specjalnie ukrywac. Taka kolej rzeczy. Dziennikarze nie przyzwyczaili sie jeszcze do mnie w roli producenta co to tylko uruchamia proces i ciagle mysla, ze to wszystko sam w piwnicy na pececie za dwa tysie bagins lepi wieczorami hyhy. Przejdzie im. ;-)

 

A te projekciki historyczne to jest po prostu mega, mega fun.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ba, my sie rowniez pozytywnie nastrajamy ze ty tam jeszcze cokolwiek od czasu do czasu skrobniesz, jak juz pozapominasz skrotow w maxie... to bedzie koniec swiata :D

 

trzymamy kciuki za projekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku ,a poza tym mega funem nie jest to też mega kasa? z państwowych instytucji wspierających choć by edukację i historię ?

Z tego co się orientuję to watro robić takie projekty. choć by dlatego, że kasa nie dociera do firmy z wielomiesięcznymi zwiechami :)

btw czekam z niecierpliwością na finisz :) ciekawe jak uda się Wam ogarnąc ten harmider obrazu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. No swietnie, bardzo fajne projekty idą widzę z kasy Państwa i tylko cieszyć się, że ludzie zaczynają mieć taką wyobraźnię żeby zlecać takie pomysły. Chciałbym swoim dzieciom pokazywać muzea w tym stylu. Spoko.

Poza tym bardzo zazdroszczę projektu, bo ubóstwiam ten okres w historii. ho, ho :) Ale spoooooro studiów przed wami chłopaki:) tego typu projekt musi mieć wszystko związane z historią, przez modę, uzbrojenie, fryzury (buty, nogawice, przeszywki, koszule, elementy zbroi, dublety, nawet haft etc.) wszystko wbrew pozorom się bardzo szybko zmieniało. Będę kibicował.Podobnie jak hardcorowi.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta: git praca!

 

duff i Nezumi: a kto nas obroni przed katolickim fundamentalizmem? i zalewem pseudo-historyczno-bogo-ojczyźnianiej papki w sztuce i mediach?

 

Dla jasności: pisząc o sztuce nie mówię tutaj akurat o projekcie Bitwy pod Grunwaldem w 3D. Akurat ten projekt uważam za wielce interesujący, tym bardziej że jest to właściwie rekonstrukcja + kolejny wymiar. Szacun. Na sam obraz można patrzeć godzinami, a w takiej odsłonie będzie to pewnie jeszcze bardziej powalające.

Ale po ostatnich rewelacjach z PISFu to już się można spodziewać tylko samych arcydzieł polskiej kinematografii. A jak wiadomo kino jest najważniejszą ze sztuk :D

 

Byłem też miesiąc temu (przyznaję się bez bicia, że po raz pierwszy - i dopiero teraz), w Muzeum Powstania Warszawskiego. No, takiego steku indoktrynacji i manipulacji historycznej to już dawno nie widziałem. A osławiona "popowość" muzeum, to "wyjście do młodych" działa dokładnie na niekorzyść tego miejsca. Fakt, czułem się trochę jak w wesołym miasteczku, ale to chyba nie było zamierzenie twórców.

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupio się tak ładować z autoreklamą, ale nasz temat może nie bitewny ale też około grunwaldzki, wojenno-polityczny, szpiegowski, krzyżaki chłopaki. borykamy się z oczywistymi problemami finansowymi, brakiem inwestora, ale mimo tego od dwóch lat prowadzona kwerenda historyczna w celu zadbania o rekonstrukcję historyczną, upór w dążeniu mam nadzieję że przyniesie jakiś skutek. być może w przeciągu najbliższych miesięcy będziemy otwierać studio w krakowie...

 

a tymczasem zapraszam na stronę

http://projektbazynski.pl/

Edytowane przez melkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fps: zeby miec pewnosc, ze cos jest manipulacja historyczna musielibysmy znac prawde, a o to raczej ciezko:)

Teraz z reszta nielatwiej mimo mediow i dziennikarzy schowanych w kazdej dziupli i koszu na smieci.

No bo co z tego, ze oni tam sa skoro sa nastawieni na scieme, ktora ma jedynie budowac niczym niepoparta dramaturgie.

 

Nie widzialem tego co Ty w Muzeum Powstania Warszawskiego, ale domyslam sie, ze ta "popowosc" nie wyszla na dobre, choc z drugiej strony historia jak to historia..jest troche nudna w formie, ktora byla kiedys szczegolnie, ze polskie przygody jakies takie malo klimatyczne sa.

Ludzie lubia poczuc troche magii, ewentualnie wiarygodnosci...a polskie ulany, szabelki, smieszne stroje,

nielepsze nazwy...temu brakuje magii dlatego warto pokazywac to mniej banalnie niz dotychczas.

Tam byli prawdziwi ludzie, prawdziwe historie i to moze miec kopa jesli ekranizacje beda dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel Lipka

 

historia jak to historia..jest troche nudna w formie, ktora byla kiedys szczegolnie, ze polskie przygody jakies takie malo klimatyczne sa.

 

Nie no stary Polska historia mało klimatyczna i nudna w formie? To jest jakaś paranoja, nie sądziłem, że przeczytam to od człowieka o takiej wyobraźni.

Prócz tego co na usta po pierwsze wchodzi, a mianem Sienkiewicza jest podpisane, a wierzcie mi- po lekturach i przymuszania do czytania tego typu książek w podstawówce, jeśli ktoś zabierze się za to jeszcze raz to pochłania niesamowicie. Nie chce się wdawać w dyskusję Sienkiewiczowsko-fantastyczno-belatrystyczne, to był taki serial przełomu 19-20 wieku. (typu moim zdaniem za cholere quo vadis nie zasługiwało na nobla)

Potem cały potop, ogniem i mieczem, czy chłopi, albo dziady.

Druga jazda. Sapkowski- po wiedzminie napisał Narrenturum, jakby chciał pokazać "No dobra machnąłem wiedzmina ale teraz pokaze co umiem" Umieścił historie na początku istniejących wydarzeń z XV wieku i chwała mu za to. Pokazał, że się da i pokazał, że

potrafi i pokazał, że historię da się czytać z zapartum tchem.

Nie czaje, za każdą historią chowa się człowiek i ci sami ludzie tak samo żyli w średniowieczu jak i teraz nie mieli tylko telewizorów plazmowych i ferrari.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...za każdą historią chowa się człowiek i ci sami ludzie tak samo żyli w średniowieczu jak...

 

dokładnie

 

czytając materiały jak np herbarze, (niby nic wielkiego) znajduje się nieraz zaskakujące fakty które przedstawiają ówczesnych ludzi w zupełnie innym świetle. czytając a mam tego sporo książki o zwykłym życiu ludzi w średniowieczu, to samo, i to nie są zwykłe fakty, ale rzeczy które naprawdę zaskakują. a to wszystko to jest nic w porównaniu z tym jak bardzo ciekawa jest sama historia różnych wydarzeń, na jak nieraz wiele sposobów można ją interpretować. faktycznie bagatelizowanie historii to nic innego jak wynik nudnego tłuczenia dat w szkole, ja sam tak miałem do czasu tego projektu, później zmieniłem zdanie :) a jedną z wielu inspiracji był właśnie sapkowski...

Edytowane przez melkor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tym razem jestem jak najbardziej na tak( może tez dlatego , ze szwagier uprosił żebym namalował mu cyfrowo bitwę na ścianę do salonu :)- na razie jestem na etapie literatury...15 VII chcemy oblewać). Bardzo ciekawi mnie jak poradzicie sobie z faktura anatomią etc. Szacunek może być bardzo ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawi mnie jak poradzicie sobie z faktura anatomią etc.

 

 

Jak to jak? Kilka plane'ów z alphą i po krzyku.... a konto zalewane pięknymi multizerowymi sumkami... Mrrrrrrrr....

 

 

Krótki termin, ponad pięćdziesiąt postaci z niezliczonymi elementami i przesadzonymi tkaninami do realizacji w małym zespole. Osobom spodziewającym się hollywood'u zalecam wizytę kontrolną u stosownego lekarza specjalisty... ;)

 

Na pewno będziemy cisnąć z jakością, ale najważniejszy jest termin. Już czuję nadchodzące dłuuuugie nocki. :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie, kutry rybackie jakimi przybyly posilki z Rusi schowawne były w lesie.

 

Mam pytanie, bo robicie modele 3d, ale mapowanie z kamery czy tam z pedzla i tak trzeba zachować, wyłączyć cienie, czy wrecz zignorowac swiatlo itp. czy ma to wiekszy sens w takim wypadku? Do tego domalówki matejkowskie rzeczy zasłoniętych, tego nie zrobi grafik3d musi zdolny matte-body-painter, a mowi sie ze nie szanujecie ludzi od murzynskiej* pracy i w ogole zajeci są zmywaniem naczyn.

 

*murzynska nie jest wyrazem pogardy ale uzyta jako synonim ciezkiej niewdziecznej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności