Skocz do zawartości

Problem: Umieszczenie loga na stronie


Meri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Składam stronkę dla znajomego ale jak to zwykle w życiu bywa, pojawił się problem. Na stronie ma być logo które wygląda dobrze w wersji wektorowej, ale po wyeksprotowaniu na bitmapkę linie loga ze sobą się zlewają (są bardzo blisko siebie).

Moje pytanko, dotyczy tego, czy są jakieś fajne sposoby dodawania log do stronki? SVG jest problematyczne bo niektóre przeglądarki to obsługują, inne nie. Do flasha nie mam dostępu. Może wyeksprotować na większy plik (np 256x256) i zmniejszyć już spod htmla?

 

Dzięk i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@Ola: dzięki, ale ale pokombinuje jeszcze samemu - żebym na przyszłość miał już jakieś pojęcie jak do tego się zabrać.

@Xiz0r: tak chyba zrobię, eksport prosto do mniejszego obrazka daje na razie najlepsze rezultaty.

@Lucas: niestety masz racje, html paskudnie skaluje :(

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że już próbowałeś "bitmapkę" zapisać w formacie PNG lub GIF, a nie JPG. SVG to rzeczywiście dobry pomysł i myślę że przy odrobinie kombinowania dałoby się go użyć.

 

Obsługa SVG ma się pojawić w IE 9: http://blogs.msdn.com/ie/archive/2010/03/18/svg-in-ie9-roadmap.aspx

 

Wcześniejszym wersjom często można "pomóc" za pomocą Javascriptu.

 

Do tworzenia wektorowych animacji na stronie używałam swego czasu biblioteki Raphaël: http://raphaeljs.com/ - niestety sprawdzając na szybko nie widzę tam, czy można po prostu załadować sobie własny SVG.

 

Jest też biblioteka "svgweb", której nie używałam więc nie ręczę: http://code.google.com/p/svgweb/ - według opisu biblioteki "SVG Web is a JavaScript library which provides SVG support on many browsers, including Internet Explorer, Firefox, and Safari. Using the library plus native SVG support you can instantly target ~95% of the existing installed web base."

 

Pozdrawiam,

_3Jane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meri moze zamiast gadac znow o niczym, wez wklej to logo, zeby poczuc skale i problemy zwiazane z tymi liniami, skoro linie sa takie cienkie i takblisko siebie to pewnie logo jest zle zaprojektowane i zadne skalowanie i algorytmy nic tu nie pomoga

czekamy na przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie.. pokarz logo to może będzie łatwiej coś wymyślić...

 

Dlaczego autor miałby karać to logo.. i jak to ma wpłynąć na łatwość.?

 

Any way -

Albo flash - logo wyświetlane nadal będzie 72/96dpi więc "fail"

Albo JPG - i tu oczywistym jest żeby eksportować z wektora do 100% pożądanej wielkości (lub 200% i resize)

 

Kluczowa jest jak napisał viking konstrukcja logo - obrazowo - jeśli na np. 100px szerokości logo, będziesz miał ilość linii która zwielokrotniona nie da liczby 100 - to nie zrobisz nic żeby nie było "faila" - jeśli linii byłoby np. 25 to każda zajmie na szerokość 4 px - byłoby O.K. - przy 5 liniach, każda będzie mieć 20px - ale już przy 21 albo 35 liniach pojawi się faflun - to samo tyczy się ukośnych linii, owali, niektórych gradientów itp.

 

Kiedyś ktoś poradził mi stosować zasadę wielokrotności i sprawdza się u mnie do dziś. Jeśli klient dał logo np. 1420px szer. to pomniejsz 2krotnie (710px), i jeszcze raz 2krotnie - wyjdzie Ci 4 razy mniejsza grafika (355px) - i powinna wyglądać dobrze i ta wielkość będzie musiała być kluczowa przy decydowaniu o rozmiarze logo na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności