Skocz do zawartości

Sprzęt potrzebny do Maxwella


kwaskwas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Chciałbym się od Was dowiedzieć, jaki sprzęt jest potrzebny do tego aby swobodnie pracować w Maxwellu. Po kilku próbach pracy na wersji demo na Intel Core 2 Duo 2.0 ghz, odnoszę wrażenie, że mija się to z celem:( Zastanawiam się nad Quadem i7 860, czy to wystarczy? proszę o rady i jednocześnie przepraszam jeśli taki wątek już był, ale kurczę, nie mogę sie tu jeszcze odnaleźć :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam podobny problem :/ Może poczekaj na wersję Cuda - bo pewnie wyjdzie niedługo.

Próbowałes Fryrendera? Jest szybszy nieco od Maxwella i troszkę tańszy. Jest jego wersja GPU - Arion - ale dema nie ma i prawdopodobnie nie będzie... trzeba mieć gest, żeby wydać 4 tys. i go sobie potestować w domu :/

Pewnie ten i7 wystarczy Ci do podglądu w Maxwellu, a i tak będziesz musiał dać to na jakąś render farme.

 

ps. co do GPU to Octane render ma się do Maxwella, jak pięść do nosa, więc na niego czasu szkoda.

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Generalnie Maxwell chyba aż tak bardzo nie odstaje cenowo od reszty prawda? widziałem, że około 900$, to porównując jego jakość do Artlantisa (cena taka sama) wypada jak marzenie. Podany z resztą przykład idealnie świadczy o tym, że szybkość jest tak samo cenna jak jakość ;)

 

wersja Cuda to taki żart-wordplay czy cos naprawdę :)?

 

P.S. Sądząc po twoim avatarze, czy pracujesz na Macu? Bo właśnie, iMaca chciałem sobie sprawić ;) Co sądzisz o Macach jako rendermaszynach generalnie;)? Ja zakochałem się w leopardzie i w ogóle idealnemu fixowi software'u z hardwarem i akcesoriami i bardzo nie chciałbym wracać do Windy :/

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pracuję na Macu... miałem przelotny romans z Mac'kiem i też mi sentyment pozostał. Jednak rozsądek wziął góre i jeśli chodzi o 3D to jednak PC'et ;)

Co do rendermaszyn (na Mac'a) to musiałby się wypowiedzieć ktoś mądrzejszy ode mnie, ja tylko zapuściłem kilka razy Maxwella - działał bez zarzutu... Maya - miała problemy... ZBrush - tu bez jakich kolwiek problemów.

Może jeszcze dopowiem, że to był hackintosh, więc wszystko można zweryfikować...

Jeśli miałbym wybierać Mac'a to wyłącznie dla Apple Logic lub pakietu Adobe.

 

Wiesz, ja nigdy nie wykonałem wizualizacji za pieniądze, więc moje testy Maxwellowe były czysto hobbistyczne, no i sceny jakby mało wymagające. Jesli zapytasz kogoś obeznanego w wizualizacjach to nie wiem czy Maxwell wypadnie tak korzystnie na tle chociażby V-raya.

Mnie też stać na Maxwella, ale na walizke procesorów już nie :/

 

No przeca wypuścili Ariona na Cuda to pewnie i NextLimit zaraz stanie w szranki ;)

 

ps. z pytaniami o Maxwella wal do Zdeno... zna się i sympatyczny jest ;P

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im więcej procesorów tym lepiej, ale trzeba zawsze wyważyć stosunek wydajność cena.

skoro za 8 procesorowego potwora trzeba dać tyle kasy co za stare ale jare 4 jednostki na poczciwych Q6600 to chyba lepiej mieć 4 kompy niż jeden. Dochodzi tu jeszcze sprawa licencji na każdy rendernode i sprawa się komplikuje. Tak też jest to temat rzeka, a przynajmniej na 0,7 i ogórki.

konkludując. nie ma co siadać do maxwella bez 4 rdzeni "for fun" i bez minimum 8 for money. Jeżeli renderowane mają być wnętrza to i 16 rdzeni będzie mało. Niestety tak to wygląda. Do zarabiania kasy stale zawsze polecam vraya. maxwell ma zastosowania w bardzo wąskim zakresie maniaków realizmu (vide Spyra)

 

co do Maców to sporo ludzi używa , ale jakiś kiepski support na nextlimitowym forum dla jabłuszków i niektórzy narzekają. Ja nie mam to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak sam silnik jest już szybszy a nie tak jak to było choćby w 1.6 i moc tańsza ;]

Ale jeszcze chyba trochę tak zostanie że maxwell + jedna maszyna = renderowanie po nocach.

przy okazji zerknij jeszcze na silniczki thea i indigo, sporo tam się pozmieniało :) indyk raczej w moim mniemaniu startu nie ma do maxwella ale thea (hybryda biased+unbiased)... czas pokarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zarabiania kasy stale zawsze polecam vraya. maxwell ma zastosowania w bardzo wąskim zakresie maniaków realizmu (vide Spyra)

 

Używam Vraya, ale zainteresował mnie ostatnio też Maxwell (sporo osób go poleca, niektórzy uważają nawet że daje dużo lepszy obrazek, bardziej realistyczny, jednak kosztem dłuższego setupu i czasu obliczeń - czy się z tym zgadzacie?).

 

Jak z tym GPU, jest już taka wersja, będzie? No i czy coś zmieniło w kwestii Maxwell vs Vray (pytam, bo ten watek ma prawie 2 lata, wiec mogło się sporo zmienić)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności