Skocz do zawartości

Challenge Corner 25 <5-6/2010>. REGULAMIN I TEMAT.


ortheza

Rekomendowane odpowiedzi

TYP: Ilustracja

TEMAT: „Historia Polski” by Thalion

 

 

Nasz naród, kraj ma bardzo bogatą historię. Wiele wydarzeń czy postaci zapisało się na kartach histori w sposób który warto przenieść na płótno. Zachęcam więc do wcielenia się np. w rolę Jana Matejki i zilustrowania jakiegoś ważnego wydarzenia, bądź postaci z naszej historii. Myślę, iż najlepiej sięgnąć po wydarzenia, których nie byliśmy świadkami, oraz sięgnąć w dzieje Polski głębiej niż ostatnie np 20lat.

 

Powodzenia!.

 

Inspiracje:

 

Unia_Lubelska.JPGStanczyk_Matejko.JPGmieszko_i.gifKazanie_Piotra_Skargi_Matejko.jpgWesterplatte_1_wrze__nia_1939r.jpg

http://www.bejka.com/ireland/Rejtan_Upadek_Polski_Matejko.jpg

http://homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/historia/HIST/pilsudsk.jpg

http://www.polskiedzieje.pl/

 

TERMINARZ:

START: 11.05.2010 r

KONIEC: 30.06.2010 r

Głosowanie: 1.07.2010 - 05.07.2010

 

-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --

 

REGULAMIN :

 

* Udział w ChallengeCorner może brać każdy.

* Aby wziąć udział w ChallengeCorner wystarczy być tylko posiadaczem konta na www.max3d.pl

* Założenie własnego wątku w dziale ChallengeCorner deklaruje tym samym chęć w nim udziału.

* Wątek należy założyć nie później niż tydzień przed zakończeniem tej edycji ChallengeCorner.

* Nazwa wątku powinna brzmieć:

 

ChC.25: Historia Polski by XXX

 

 

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich

może poddać głosowaniu.

* Zachęcamy do jak najczęstszego postowania kolejnych postępów ze swojej pracy. Więcej informacji to większa popularność.

* Obrazy mogą być stworzone w programach graficznych do obróbki grafiki2D (np: Photoshop lub Painter), jak również w technikach tradycyjnych(olej, akryl, ołówek etc.). Wątki zawierające grafikę 3D będą usuwane.

 

* Wersje finalne obrazków wraz z krótkim opisem (max 3-4 zdania) oraz znaczkiem w załączniku, (typu: finish, koniec, fine etc. ,) Proszę umieszczać w pierwszym poście swojego wątku.

* Dodatkowo Proszę umieszczać podlinkowane miniaturki dla prezentacji pracy o rozmiarach 180px x 295px w Pierwszym Poście wątku

* Wersje finalne obrazków powinny mieć szerokość/wysokość nie większą niż 800px/900px., /dodatkowo można wstawić link do pełnej wersji/

* ostatniego dnia, lub pierwszego po zakończeniu pobieramy obrazki tylko z pierwszego postu i zapisujemy je w nowym wątku gdzie użytkownicy będą mogli obejrzeć prace i oddać na nie swoje głosy. Prace z innych postów niż pierwszy nie będą brane pod uwagę.

* Postowanie prac zaczętych wcześniej lub będących przedmiotem innych konkursów jest niemile widziane i nie dozwolone.

 

* Prace nie spełniające wymagań tematu nie będą brane pod głosowanie.

 

* Zwycięzcą może zostać nawet 1 osoba, która ukończy swoją pracę zgodnie z założeniami danego tematu oraz będzie spełniać jego wymogi, w takim przypadku Sonda NIE Będzie ogłaszana.

 

 

//ILUSTRACJA

 

* rozdzielczość finalnej pracy to minimum 100x100 mm, 300 dpi, //1181x1181px link do oryginału wstawiony w pierwszym poście wątku.

 

//CONCEPT

 

* obowiązkowo minimum jeden dodatkowy rzut na obiekt.

* obowiązkowo przynajmniej jeden powiększony detal/fragment z obiektu

* Pod pracą wskazany jest opis uzupełniający obrazek. (np. na czym się bardziej skupiliście, co z opisu najbardziej wpłynęło na taką, a nie inną interpretację tematu)

 

//KOMIKS

* zachowanie jednolitego stylu plastycznego i wyglądu postaci,

* ścisłe trzymanie sie opisu,

* układ i rozmiary kadrów dowolne, należy jednak zachować kolejność

z szablonu (czyli chronologię mówiąc krótko)

* użycie wszelkich referencji jest bardzo wskazane

* zalecany format A4 300dpi, na forum pokazujecie A4 72 dpi (595x842 px) , ewentualnie link do full size

* prace najlepiej zacząć od szkicowego rozplanowania kadrówi zamieszczenia takiej formy na forum

* w pracach można wykorzystać wszelkie wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz inne elementy składające się na ten rodzaj.

 

//PLAKAT

 

Na plakacie oprocz wlasicwej grafiki powinny się znajdować:

- tytul filmu

- obsada, przynajmiej glownych aktorow (oczywiscie moga byc wymysleni)

- reżyser, itd ...

- data premiery filmu czyli: xxx data zakończenia ChC xxx

 

//MATTEPAINTING

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kto lubi to prosze bardzo :] kto nie lubi znajdzie na pewno w histoii cos wartego zilustrowania ;]

 

Mozna pojechac w rozne rzeczy i epoki ( powstania kozackie.

Albo smalnac bitwe pod Oliwa, ewentualnie cos ze sredniowiecza (byle nie krzyzacy :) . Abo wojna z bolszewikami.

 

Problemem nie jest temat ale checi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się przymierzałem do ilustracji i temat bardzo fany o tyle trudny że trzeba się pewnie zaopatrzyć w sporo referencji, a i tak zawsze szabla będzie nie taka albo zbroja z posezonowej kolekcji...

 

jak ktoś ma ciekawa źródła to myślę że zainteresowani nie pogardzą linkami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to jest jakis pomysl. znacie jeszcze jakies tego typu motywy z historii polski? albo smiesznego cos (oprocz mianowania leppera na wicepremiera)? bo ja niewiele czaje w tym temacie.

 

z historii najlepiej pamietam, jak moj owczesny chlopak (bylo to w podstawowce) wyrzucil przez okno stojak na mapy, krzyczac 'AVE SATAN!!!!!'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bron w sredniowieczu w pl nie roznila sie az tak drastycznie od zachodzniej zeby sie tym przejmowac :]

w sumie wazne zeby plus minus zachowac epoke.

Przykladowo taki matejko slabo sieprzylozyl do historii i w bitwie pod grunwaldem jest pare podpadzioch ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywów zali wiela macie ;), toć to o naszej historii, ma być, tej zacnej lub tej mniej szlachetnej. W poście pierwszym macie nieco inspiracji, które choroba nie chciały przejść.

I duuuuużo czasu na pracę ;).

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Panie moderatorze juz dzialaja inspiracje ;p haha tak i beda plośić żeby można było jeszcze donieść placie, bo pieś zjadł xD a zla siostra siedziala na pudelek.pl i komputer zajowala ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nauczycielem nie jestem i raczej nie zamierzam na razie ;) a myślę, że powinno się znać historię swojego kraju... może nie w każdym szczególiku, ale jednak powinno. :)

 

Fakt "Animowana Historia Polski" była jedną z inspiracji do tego tematu, pozostałe wydarzenia które wpłynęły na moją decyzję to okrągłe rocznice przypadające w tym roku np. Bitwa pod Grunwaldem, Zbrodnia Katyńska itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no ja tez bym nie chcial pracowac z glabami ;p dlatego wole byc grafikiem xD

a nie uczyc w sql ;p hm czy ja wiem ja mam luzniejsze podejscie, bardziej czuje sie czlowiekiem, taka naleznoscia swiata niz samej polski.

no kiedy mialem mase na masowy grób[edit 13.05.2010r] oficerow polskich tak a propo Katynia,

ale chcialem to zrobic olowkiem, z braku zdjec do inspiracji zrezygnowalem ;p

a tak btw mam pomysl swietny na kolejny challange, jesli jakims magicznym cudem bym wygral xD wprwadzie o undeadach nie jest ale mysle ze koncept bardzo klimatyczny ;) i ktory bym chcial spelnic:)

Edytowane przez Swiezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm nie no wolnosc wlasnego zdania ;) byki? ja poprostu nie uzywam polskich znakow ;p

poprostu wiesz co oceniam czesto wlasnych rowniesnikow ;) no ale oki jesli jest to zle postrzegane, bede sie staral nie oceniac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, oceniaj innych do woli. Baw się dobrze w segregowanie. Coraz więcej ludzi zamiast wybijać się ponad innych tym co robi, stara się osiągnąć to poniżając resztę. Taka to moda ostatnio. Pamiętaj, że Twoi rówieśnicy też oceniają i pewnie podobnie do Ciebie. Mam nadzieję tylko, że jesteś w stanie swoje oceny wygłosić także przy ocenianym ;)

 

Ale ja niczego Ci tego nie bronię. Tylko to się gryzie z bykami.

 

Jakie byki? "grub" to nie tylko brak polskiego znaku... Duże litery też nie są tylko polskimi znakami, ale to tylko moja czepliwość. Dziś świat pędzi do przodu. Nie ma czasu shifta przycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy - myślę, że byś się zdziwił gdybyś się dowiedział ilu grafików (pewnie również tych których dzieła podziwiasz) jest/było nauczycielami w szkole. Nieco mniej pochopnych wniosków, więcej szacunku... i zamiast obrażać ludzi wracaj do malowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta pochopnych wnioskow ;p sory ale wiem z kim mam doczynienia na codzien ;] a raptem uzylem slowa glab a juz wszystkim moralizator sie wlacza >.

nic nie wazne, bo sie debata zrobila a ten temat w sumie nie jest o tym ;) jak cos zapraszam na priv xDD ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie było i patrzę jakaś mała zadymka na froncie.

Dlaczego 2 miesiące, ano dlatego że temat jest dość rozległy ;), a poza tym dajemy szansę na zrobienie naprawdę czegoś dopracowanego. Może "Bitwa pod Grunwaldem", albo jaka "Panorama Racławicka" się tu stworzy.

 

Powodzenia Uczestnikom.

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a jak będzie jakiś skromna ilustracja z postacią? np dragon czy coś?;p bo ja mam cienkie skillsy i musze jakoś je podciągnąć + określić koncept w końcu ;D

 

Za dużo piszesz za mało smarujesz ;). Weź się w końcu za mazanie.

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że będą baty za frekwencję. Co Panowie na to żeby skopiować temat jako odnośnik w głównym dziale 2d z obrazkiem. Bo większość ludu raczej zapomina że ociupinkę wyżej jest challenge corner. Jakby był taki odnośnik to z przyzwyczajenia by nawet klikali :P

 

No a tak w ogóle to sonda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności