Skocz do zawartości

Minibitwa WebDesign #2 - PsyHos - SONDA


torm

Who's the best? :)  

123 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Who's the best? :)

    • prawiejakpawel
      7
    • dziadek3D
      32
    • torm
      62
    • SSn4k3
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Szpital Psychiatryczny

 

im. Antoniego Kępińskiego

 

w Krakowie

 

(jako bonus informacje o Antonim)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Kępiński

 

1. Projekt:

 

- serwis www(szerokość 960px)

- logo

 

2. Background o firmie:

 

- Nowoczesny szpital psychiatryczny z wieloletnią tradycją. Ostatnio przechodzimy ostry lifting, w związku z czym potrzebujemy nowego wizerunku również w internecie.

 

3. Grupa docelowa:

 

Rodziny osób chorych psychicznie, oczekujący od szpitala fachowej opieki i pełnego profesjonalizmu.

 

4. Zalecenia kolorystyczne:

 

- jasne kolory, głównie biel.

 

5. Przykładowe strony:

 

Bardzo zależy nam na bardzo czystym, profesjonalnym projekcie budzącym duże zaufanie.

 

http://www.sleepoversf.com/

http://www.executiveedits.com/

http://www.rikcatindustries.com/

http://www.corporateriskwatch.com/

 

6. Zawartość strony:

- Menu (Historia, Sale, Kadra, Metody, Kontakt)

 

Najbardziej istotne dla nas jest zaprezentowanie nowych metod leczenia, które odchodząc od tradycji, opierają się nie tylko na farmakologii, ale również zastosowaniem terapii, rozmowie, wymianie poglądów, doświadczeń.

 

Jak i również przedstawienie naszej wysoce wykwalifikowanej kadry, jako ludzi z pasją i wieloletnim doświadczeniem.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

prawiejakpawel

 

12copy.jpg

 

 

dziadek3D

 

szablon-sypital-31a.jpg

szablon-sypital-32a.jpg

szablon-sypital-33.jpg

 

 

torm

 

szpital.jpg

 

 

SSn4k3

 

psychos.jpg

Edytowane przez torm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Głos dla SSn4k3. Jednak najbardziej kojarzy mi sie z leczeniem a nie z umieraniem. Bardzo ładny layout torma. Wybrałbym jego pracke pod względem estetycznym no ale skojarzenia wygrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na torma bo jego projekt jest najbardziej profesjonalny i najtrafniej przedstawia powagę instytucji jaką jest szpital psychiatryczny. Muszę jednak przyznać, że pozytywnie zaskoczył mnie dziadek bo jego praca też nie jest zła - jednak widać braki w zakresie webdesignu no i rendery zapewne w jakiś sposób mają artystycznie przedstawiać chorobę psychiczną ale podejrzewam, że niestety większość osób(w tym ja) nie rozumie owych renderów przesłania/treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tych co siedzą u Antoniego też nikt nie rozumie i dlatego tam siedzą, bo odbiegli od normy pojmowania, sami ją ustanowiliśmy, więc pojmujemy co nam wolno i należy....:))....posuniesz się o krok za daleko i już jesteś za pastelowym designem... i nawet nikt tego nie zauważy.... no bo nie należy tego widzieć....:)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak mało prac i mimo wszystko tylko dwie ostatnie trzymają poziom

 

ale pytanie, czy będzie może "druga część konkursu" czyli wygrana praca zostanie udostępniona na forum i będzie trzeba do tego zrobić kod html + css + jakieś pierdoły typu ustawienie .htaccess do optymalizacji szybkości działania(ustawienie kompresji, wygasania plików itp.) no i ocenianie można by było zrobić na zasadzie sprawdzenia z wszystkimi obowiązującymi standardami(W3C), dodatkowo sprawdzenie takich rzeczy jak podzielenie plików, sprawdzenie ilości zapytań http(każdy oddzielny plik to każde dodatkowe zapytanie http), dostosowanie do różnych systemów, przeglądarek oraz rozdzielczości

kwestie sprawdzenia szybkości działania i kilku innych pierdół rozwiąże plugin yslow który jest doinstalowywany do pluginu firebug który jest do firefoxa :)

 

ale to taka luźna propozycja, która mimo wszystko może być ciekawą alternatywą do stricte graficznej tematyki forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to taka luźna propozycja, która mimo wszystko może być ciekawą alternatywą do stricte graficznej tematyki forum

 

Propozycja jak propozycja, każdy może mieć propozycję. Pomysł może i fajny, ale przy takiej frekwencji w graficznej części, to czarno widzę te webdesignowe "code wars" :D

Najlepiej robić te konkursy częściej, żeby rozruszać towarzystwo, a potem zastanawiać się nad dalszym rozwijaniem tematu ;)

 

Jeśli chodzi o tą sondę to głosowałem na dziadka, chociaż trochę z mieszanymi uczuciami. Nie widziałbym tych grafik na żadnej stronie internetowej, ze względu na szacunek dla obrazu. Ale to nie ja tu jestem "zarządzającym" obrazem i chcąc niechcąc godzę się na to co widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadka projekt fajnie przejrzysty ale zbyt hardcore'owy przez te grafiki. Wg mnie przedstawia ten szpital jako zeschizowane miejsce. Torma projekt jest najładniejszy, ale bardziej pasuje do jakiegoś stowarzyszenia poetów niż szpitala psychiatrycznego. Tak czy inaczej głos chyba na Torma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zagłosowałem na dziadka. w sumie zadna mi nie podchodzi - nie sa przemyslane pod kątem produktu, ale Dziadkowa ma koncepcję. Ja niestety zatrzymałem się na produkcji logotypu i na stronę nie znalazlem już czasu. Choć nie ukrywam, ze takie dlugie milczene w wątku nie pomoglo konkursowi.

 

co do propozycji zdunka, to ja wolałbym konkurs na jakieś wypieki z kuchni np. "ciastko dla wariata" jako dopełnienie bitwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szkoda że taki profi żałuje, że taka mała frekwencja... rozumiem że za niski poziom.... żeby samemu wziąć udział....:))

ja jestem koderem, ale rozmawiałem już z moim grafikiem i myślę że weźmie udział w następnej bitwie, no a w tej nie wziął bo prawdę mówiąc, ani ja ani On nie wchodzimy za często na forum, ostatnio tylko praca praca praca i ew. studia

 

Propozycja jak propozycja, każdy może mieć propozycję. Pomysł może i fajny, ale przy takiej frekwencji w graficznej części, to czarno widzę te webdesignowe "code wars" :D

Najlepiej robić te konkursy częściej, żeby rozruszać towarzystwo, a potem zastanawiać się nad dalszym rozwijaniem tematu ;)

obstawiam że na kodowanie przyszłoby więcej osób, bo z kodowaniem jest tak że można się go po prostu wyuczyć, wręcz wykuć

a z grafiką to jednak trzeba mieć to poczucie estetyki itp.

no i z kodowaniem ja jestem BARDZO chętny, pewnie bym też puścił cynk do kilku koderów to też z chęcią by się sprawdzili, w szczególności że forum max3d.pl jest duże i ma już swoją renomę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torm, zdecydowanie. Przeciez tej strony nie beda ogladac czubki tylko ich rodziny. Celem jej jest w strawny sposob poinformowac i przedstawic co i jak. Jest to dosc delikatny temat i bardzo trzeba uwazac, granica bledu i smaku jest bardzo waska.

Torm wedlug mnie najlepiej to przedstawil. Grats pro robota: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam że na kodowanie przyszłoby więcej osób, bo z kodowaniem jest tak że można się go po prostu wyuczyć, wręcz wykuć

a z grafiką to jednak trzeba mieć to poczucie estetyki itp.

 

A tam estetyki. Sklonuje jeden z drugim 10 stron z monster templates i potem to już leci wyuczonymi trickami.

W kodowaniu też teraz zdaje się panuje fanatyczna moda na bezgraniczne zaufanie do walidatorów. Ja zarówno w designie jak i kodowaniu zawsze preferowałem rozwiązania partyzanckie ale za to pomysłowe i autorskie. Przez wielu nazywane "niepoprawnymi" :D

No ale to ja. Ja to raróg jestem. Wielu jednak nawet w stronie dla psychiatryka akceptuje błękitną, profesjonalną estetykę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek3D, w sumie masz racje, ze chory to nie czubki.

Znam przypadek ze kolegi ojciec trafil do takiego szpitala, nie byl czubkiem tylko mial zalamanie nerwowe i mega depresje. Normalny facet jak kazdy, ale watpie aby w chwili slabosci mial jaki kolwiek wplyw na wybor. Raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

Wg. mojego doświadczenia te projekty bardziej ponure i przerażające nie spełniają założenia " budzące zaufanie " ;) Zbyt dużą uwagę poświecono tam zdjęciom ;)

 

Jak dla mnie brak tu takiej pracy, która zasługuje na wyróżnienie:

 

prawiejakpawel i torm wg. mnie wykonali najlepsze prace... choć i tu miałbym zastrzeżenia ;)

 

Np. Paweł - Twoja strona jest płaska - widzisz to ? Nie ma niczego w stronie co jest wg. Ciebie ważniejsze od innego elementu - a powinno być ;) Footer powinien być łagodniejszy od treści strony, Header powinien być bardziej wymodelowany - to jest tak jak z twarzą... coś jest bardziej z przodu - nos, a coś jest bardziej w tyle - broda ;) to brzmi śmiesznie, ale zobaczysz jak zmienisz podejscie i skupisz się na każdym elemencie z osobna - będzie rewelka ;)

Ja sam po swoisch stronach zauważam, że po praktykach w agencji mam strony fajniejsze o 180* ;)

 

Starajcie się projektować kazdy element strony : tzn. header, boxy, menu, footer, jakby były osobnymi stronami - tzn. musicie każdemu elementowi strony poświęcić duśo uwagi... popatrzcie na różne prace w necie, poczytajcie o zasadach kompozycji... a na pewno będzie lepiej ;)( Traktujcie to jak malowanie ) Trochę róbcie górę potem wróćcie do menu itd, widzisz, że menu wygląda lepiej niż reszta - to robisz na styl menu reszte itd.. aż wyjdzie ładna kompozycja ;)

 

JEDNA WAŻNA UWAGA:

 

Tylko Prawiejakpawel zrobił jedną rzecz dobrze w miare - podzielił tekst na boxy,

 

W Pracach dziadka itd.. jest za dużo tekstu - ludziom nie chce się wchodzić i czytać Pana Tadeusza ;) Info musi być krótkie i takie, żeby to oko ogarnęło szybko, nie może zniechęcać wielkością... a jeśli ma być więcej tekstu to robimy button - czytaj więcej ;)

 

Ps. Nie jedźcie od razu po opinii, bo się Wam coś nie spodoba, tylko weźcie z niej to co Wam się przyda, a zobaczycie, że Wasz design się poprawi ;)

Mówię Wam to czego sam nauczyłem się od jednego z najlepszych ;)

 

Pozdro !

Edytowane przez Turisma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jezusicku...!!!...mój kochany GURU gdybym to wiedział wcześniej.... to bym też nic nie pokazał jak Ty.....:)))..... aż się boję zapytać co to była za agencja.... mam nadzieję że nie towarzyska....:)). Jeszcze jedna agencja i będziesz miał 360*...:))).

GURU.... gdzie Ty żyjesz, masz pustą statystykę, a nauczasz i jeszcze masz WAŻNE UWAGI....wiem że musi się mutować ale żeby aż tak....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie guru bo nie jesteśmy na "ty" ;)

 

Po drugie - pisałem własną ocenę bo tak akurat wpadłem na ten wątek...

Jeśli nie potrafisz przyjmować słów krytyki to widać nie dorosłeś do tego, aby upubliczniać swoje prace ;)

 

Nie zjechalem nikogo tylko wyraziłem swoją opinię i dałem kilka cennych wskazówek...

 

Nie była to korku a.towarzyska tylko interaktywna...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turisma

...bardzo doceniam że wpadłeś tu w sposób tak interaktywny.... ale to co ja piszę to jest moja ocena tego co Ty piszesz i jak nie potrafisz przyjmować krytyki to może lepiej nie wpadaj.... ....:))

Edytowane przez Adek
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szkoda że taki profi żałuje, że taka mała frekwencja... rozumiem że za niski poziom.... żeby samemu wziąć udział....:))

 

Twój NICK pasuje do Ciebie jak ulał - smęcisz jak dziadas... każdego musisz skwitować to Ci nie pasuje, że ktoś to ocenił - to po cholere wrzucasz coś na forum ? Co Ty myślisz, że oceniać będą tylko Ci, którzy też brali udział ?

 

Człowieku - obudź się ;) Może w 3D jesteś dobry, czy w malowaniu... nie wiem, ale w projektowaniu stron wnioskując po Twojej pracy to cieniutko... ;)

 

Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turisma

..dobry człowieku... jak cieniutko jest u Ciebie to ja nie wiem bo nic nie widziałem.... nie pochwaliłeś się.... zaglądam do statystyki, innych namiarów nie mam i...... widzę że mówisz jak Grand Turismo.... a tam tylko 125p.... obudź się MEN na wszystkie słowa trzeba mieć podkładkę.... bo naczej to są puste słowa....:))).

...a ja jestem dziadas i to jest fakt.... do udowodnienia...:)).

Dziadek jak to dziadek jest marudny i złośliwy.... ale nie bez powodu...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadek - nic nowego ;) "men" ? ;) tak jak czułem... smęcisz nadal swoje ;)

Te słowa mogą być puste dla kogoś takiego jak Ty, co nie rozumie ich znaczenia... pff..

 

nara ;) i jak masz pisać znowu coś podobnego to daruj sobie - ja napisałem swoją ocenę... a Ty dziwaku nie umiesz tego przyjąć godnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turisma - ja widzę jeden zasadniczy problem w twoich radach - są one bardzo ogólne, powiedziałbym też że podręcznikowe.

Rzecz w tym że to co napisałeś ma w niektórych przypadkach rację bytu, a w innych nie.

Najważniejsza rzecz o której zapominają młodzi webdesignerzy to kwestia ukierunkowania produktu jakim jest strona na docelowego odbiorcę. Nakręcają się tym żeby były fajne rozwiązania wizualne, a zapominają o funkcjonalności.

To jaki jest odbiorca decyduje o tym jak powinna być zaprojektowana strona.

Większość rad które dajesz dotyczą odbiorcy masowego, o stosunkowo niskim poziomie intelektualnym. Tak, dla takich ludzi także projektujemy strony - i wtedy to co piszesz ma sens.

Jeśli jednak projektujesz pod konkretne środowiska to musisz skupić się na konkretnym przypadku. Co za tym idzie - to co będzie sprawdzać się w jednym rozwiązaniu, w innym zupełnie nie będzie spełniać swojej roli.

 

Obrazowo - inaczej zaprojektujesz stronę z interaktywnymi grami dla najmłodszych, a inaczej portal wymiany informacji dla ogólnoświatowego stowarzyszenia fizyków kwantowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77

 

Zgadzam się, że troszkę ogólnie to ująłem, ale o indywidualnym podejściu do kazdego klienta nie musisz mi mówić ;)

Może zabrzmiało to tak, jakbym nie wiedział o tym... ale ok ;)

 

Mi głownie chodziło o to, że te prace dziadka itd one są zbyt odstraszające... a to nie powinno mieć takich emocji w sobie - wg mnie ;)

 

I jeszcze jedno...to o czym pisałem - że strony są płaskie... to nie jest podręcznikowa rada dla mas, tylko jedna z wielu zasad projektowania, po prostu powinno się zachować proporcje - co jest ważniejsze, a co mniej... pierwsza strona od góry jest totalnie płaska, oddzielona liniami... nie powiecie mi, że widać tam co jest co ;)

 

Ps. Nie musisz zamykać wątku ;) Z mojej strony to tyle ;)

 

pozdrawiam serdecznie wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. hardcore nie bardzo ma coś wspólnego ze szpitalem psychiatrycznym ;)

 

Powiedz mi, co uprawnia cię do sformułowania takiej tezy ? Masz jakieś doświadczenia w tym zakresie, żeby się wypowiadać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turisma

... nie dziw sie, skoro pojawiles sie tutaj w lutym tego roku i rozdzielasz rady na lewo i prawo jednoczesnie nie pokazujac niczego spod swojego piora (myszki)...

 

...czego bys tutaj nie wypisywal to i tak nikt nie moze sprawdzic czy Twoje rady wynikaja z Twojego doswiadczenia i czy sa miarodajne...

 

...ale taki juz jest internet ze kazdy moze sie pojawic tu i tam i kogos "zjechac" jezeli ma tylko ochote

 

...prosze pokaz cos, chetnie wszyscy sie od Ciebie czegos nauczymy

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ciemna maso "NIEBAWEM", bo przenoszę się z innego serwera.

 

A co do oferii, to dziekuje za reklame - nie wiem o co Ci chodzi, chciałes być fajny , że znalazłeś to czy co ?

Edytowane przez Turisma
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turisma, rozumiem, że chcesz się podzielić dobrą radą, czy jest ona słuszna - nie wiem, myślę, że każdy ma swój własny sposób na tworzenie stron, liczy się efekt końcowy. Mimo wszystko daruj sobie osobiste wycieczki. Bo za chwilę puszczą mi nerwy i zapytam Cię o wiek, a to nie jest przyjemne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turisma, okaż trochę dojrzałości i posłuchaj mądrzejszych. Jeśli pokażesz, że Twoje rady wynikają z wieloletniego doświadczenia w świecie webdesignu, to nikt nie będzie miał do Ciebie żadnych pretensji. Bo tutaj nie chodzi o gust, tylko o zasady. Bo "dobre" rady może dawać każdy (najlepszym przykładem tego jest typowy klient), ale te rady muszą być jeszcze wartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klotnia jak sie patrzy :D

 

Dziadek - klimat grafik pasuje do Edgara Alana Poe albo Lovecrafta. Fajnie - tez lubie poczytac sobie o Cthulhu ale nie wyslalbym tam nikogo potrzebujacego wyciszenia i opieki. Ta strona nie ma chyba oddawac stanu psychicznego pacjentow, prawda? Strach pomyslec co bys za foty wrzucil robiac strone dla ginekologa ;)

Poza tym strona jest takim zamknietym klockiem. Kompletny brak manewru przy zmianie rozdzielczosci - jedynie cala stronka bedzie wieksza lub mniejsza - nic sie nie bedzie rozciagac i dopasowywac, zostalo zamkniete w takim broszurkowatym ksztalcie - fotka i dwie kolumny tekstu. Koniec. Calosc przytlacza i nudzi - podobnie zreszta jak projekt torma - wszechobecna biela, chlodem i pustka ktorej nie probuje zlamac zaden box, zadna kolorowa fotografia, dominujacy nad caloscia element - szaro, zimno, smutno i pusto.

 

prawiejakpawel - jakis pomysl jest ale wyglada na to ze calosc skladana byla na szybko byle skonczyc. Straszne typo w naglowku, brak antyaliasingu ktory tu akurat razi, Jednolite biale tlo, ktore zbija calosc wizualnie pomimo podzialu na bloki - a wystarczyloby dac delikatne pastelowe tlo pod jakas partie zeby rozbic nude. Z lenistwa nie wstawiono roznych zdjec w dziale "nasi doktorzy" co niestety wizualnie robi bardzo zle wrazenie. Chyba kazdy kto pracowal z klientem wie, ze wielu z nich ma BARDZO ograniczona wyobraznie i nie bedzie sobie w stanie zwizualizowac tego z roznymi fotami. Podzial na bloki wydaje mi sie odrobine chaotyczny ale na pewno krok w dobrym kierunku.

 

SSn4k3 - lepiej, juz sie tak nie boje ze to bilet w jedna strone patrzac na ta stronke. Ale to szpital psychiatryczny a nie przychodnia - po co tym lekarzom stetoskop? Beda nasluchiwac czy aby szalenstwo pacjenta nie bierze sie z zapalenia oskrzeli? ;) Duzo ciekawiej jesli chodzi o uklad - nie wieje tak nuda, tekst logicznie podzielony, nie mecze sie probujac brnac przez zbity blok tekstu ale tez nie gubie sie w chaosie. Moj faworyt - szkoda ze mialem awarie kompa jak bylo glosowanie.

 

I panowie - po co ta klotnia. pyskowki, osobiste wycieczki - polemizujmy w temacie a nie o sobie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona nie ma chyba oddawac stanu psychicznego pacjentow, prawda?

 

Dobre pytanie Nezumi. Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna, ale ja przychylałbym się raczej ku stwierdzeniu, że w tym przypadku powinna.

Słowem kluczem w psychiatrii jest zaufanie pomiędzy lekarzem a pacjentem, a nie jest wielką tajemnicą że chorzy psychicznie lepiej czują się w sytuacji gdy mają wrażenie, że ich problemy są rozumiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności