Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W 3dmax-sie tworze od niedawna zresztą to widać :P Próbowałem modelować już autka jednak przerastaly moje mozliwości zawsze gdzieś krzywo i pełno błedów... wiec postanowiłem że zrobie kanciate auto i padło na Poloneza 1500 :) Model jest jeszcze nie skończony chodz juz troche poloneza przypomina.

 

Problem najwiekszy mam z tym calym oswietleniem i materialami, oraz przy zblizeniach na jakąś część na rederze widac białe kropki... czy moglibyscie mi poradzić/doradzić coś w tych sprawach ?:) Na zdjeciach poniżej jest ów polonez użyłem do oświetlenia Skylighta oraz kilku mr Sky Portali co do materiałów lakier to Car paint material z mental ray. No i niestety w niczym nie przypominaja renderów tych z forum :( Z Góry dziękuje za dobrą rade

 

dfdfcopy.jpg

 

efecopy.jpg

 

 

duzy rozmiar: http://img121.imageshack.us/img121/11/hilgh.jpg

hilgh1.jpg

 

hcopy.jpg

Edytowane przez maciek.m
dodanie miniaturki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

drugi rendering jest najlepszy. Jakieś dziwne załamania swiatła są, nie widac ciągłości bryły. Jak znam życie to powinieneś zrobić zrzut siatki, latwiej wtedy wykryc błąd;) PS: z brudem to jeszcze trochę się wstrzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się dopiero ucze tworzyć siatki i wiem jak ciężko jest unikać trójkątów, i Ty masz ten sam problem:P Bardzo koślawa ta siatka, szczególnie ostatni obrazek. Uzywales do niego MS bo nie moge dopatrzyc sie chamferow (chyba ze sa tak małe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt czasami nie mam pojecia jak zrobic zeby ich nie by lo:) tak uzywam MS a chamfery sa ustawione na 0,04 dlatego ich nie widac najwiekszy problem mam z takimi czesciami jak wlot paliwa czy uwypuklenia kwadratowe na plaszczyznie tam mam najkrzywiej nie wiem jak ta siatke ulozyc... i zeby w rogach bylo ostro ? Moglbys cos na to doradzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie "maury" pol dnia mi zajeło obejzenie wszystkiego ale teraz przynajmniej wiem ze wszystko robilem zle :D Jak to czesto mawiaja na tym forum "zacznij od poczatku" i chyba tak zrobie, bo ten modle juz jest tak zepsuty ... szkoda gadac :p jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tylu klamka nie powinna miec zamka;P a pozatym, pamietaj ze nie musisz robic auta z jednego kawałka gliny, klamki nie musza wychodzic z modelu, wystarczy ze je wsuniesz. Bedzie ci latwiej siatke poprowadzic....ale ja sie nie znam. Wole Lowpoly:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co;) nie wiem czy przeglądałeś moj ostatni temat, tam mozesz zobaczyć jak wygląda zle zrobiona siatka:D tak samo zacząłem robić od początku, poniewaz sam juz nie wiedzialem co z czym polaczyc itp. Dobrze zrobiłeś, ze wybraleś prosty samochod, bez specjalnych udziwnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności