Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Pojemnik na odzież


PiSz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po przerobieniu kilku tutoriali najwyższy czas zrobić coś od początku do końca samodzielnie, na pierwszy ogień coś niezbyt złożonego czyli pojemnik na odzież.

 

Zdaję sobie sprawę, że szczególnie sprawę bocznych ścian można było rozwiązać inaczej zaoszczędzając sporo przestrzeni i umieścić je w jednym miejscu na mapce UV, chciałem jednak by choć trochę się różniły... W jaki sposób najlepiej radzić sobie w takich przypadkach? Tzn. dwie bardzo podobne lub takie same ściany różniące się jedynie szczegółami, czy budować siatkę "modułowo" tak by z jednej strony można było w siatkę wkleić inny detal niż z drugiej, czy może dawać oddzielnego face z alpha mapą i jakimś tam szczegółem, a może jeszcze inaczej?

 

Jako, że dopiero zaczynam dużo konstruktywnej krytyki i uwag odnośnie każdego aspektu pracy bardzo mile wdziane :-)

 

Tekstury to jak poniżej diffuse, normal, specular, wszystko 1024x1024, sam obiekt 450 trójkątów. Pierwszy render z Toolbaga, drugi z viewportu 3ds Max-a.

 

1_wm.jpg

 

2_wm.jpg

 

4w1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fajne ale Ambient oklużyn za mocne i brakuje zniszczeń, jakis rdzy zeby model wygladal ciekawiej... i zanim przemnozysz ao przeez metal przenoz je przez jaksi delikatny kolor zeby nabralo troche bawry to nei bedziesz mial czarnych cieni tak jak teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to zbyt czyste. Wiem, że nie każdemu odpowiada moda, na rozpierniczanie każdego modelu, pokrywanie go rdzą itd. No ale jak już decydujesz się na "graffiti", to dodaj trochę brudu u podstawy, może jakieś plamy i przebarwienia na metalu, etc. Dużo więcej mogłeś wyciągnąć z diffa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 100% zgadzam się z opinią Ledyra i Manvera - szczególnie brakuje odprysków metalu na krawędziach i rys. Kolor jednolity - wystarczyłoby nawet parę pacnięć dużym czarnym brushem na overlay i byłoby lepiej. Ale ogólnie nie jest źle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imo model i tekstury na bardzo przyzwoitym poziomie.

Odstawić do szuflady i jechać z kolejnym. Po tym pojemniku widać potencjał w umiejętnościach więc bardziej skomplikowane obiekty mam nadzieje zobaczyć w przyszłości.

pozdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to kolorowe grafitti jest bez sensu - widizałeś kiedyś taką małą kolorową prackę? wygląda jak malowana pisakami - czarne tagi takie wieśniackie imo wyglądały by bardziej realistycznie. I trochę brudu koniecznie - wygląda jak dwa dni przed wydaniem do uzytku :P Ale to są szczegóły - ogólnie model i texa świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze na kazdej wyświetla się polycount.

jakbys oddal na teksturze te nierownosci w spawach iłączeniach byłoby git. ale to mozna przy nastepnym modelu. Pojemnik na mydło w publicznej toalecie mogłbyś pozniej sprzedać na jednej płycie z tym powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności