Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling 16: Maska


Gość fishinthewater

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fishinthewater

Witam w kolejnej edycji speeda i zapraszam do udziału.

Temat wymyslony przez zwyciezce poprzedniej edycji speeda [15] @MF oraz uzytkownika @sly

 

mASK-POST_spnswx.jpg

 

Co do punktu 4 mala instrukcja jak zamiescic swoja prace ( ulatwi mi to bardzo zrobienie sondy).

Z gory dzieki.

Wszystkie rendery i siatka na jednym obrazku:

 

HOW-TO_spnssr.jpg

 

POWODZENIA

Edytowane przez fishinthewater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość fishinthewater

@Indian wiedzialem ze sie nie obrazisz :)... bardzo ladnie zaprezentowales swoj model w poprzedniej edycji...wszystkie ujecia na jednym obrazku...mozna brac z Ciebie przyklad :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z ciekawosci sie spytam: o co chodzi w tym calym speed modelingu? Ogolnie to fajnie ze ktos wymysla temat i userzy robia pracki tylko czemu ma sluzyc ten "speed" i jak macie zamiar to sprawdzac? Co to daje ze w regulaminie jest 1,5 h jesli ktos moze robic pracke w 8h i pozniej sie nia tu pochwalic? Dla mnie te speedy to to samo co minibitwy tylko ze sa same modele bez "szczegolnego" renderu i materialow by pokazac ze w okreslonym czasie skupialismy sie tylko na modelowaniu.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@Temporal :

 

1.

o co chodzi w tym calym speed modelingu?

 

Jak zawsze chodzi o nagrode :D

 

Tak serio to o dobra zabawe :)

 

2.

...czemu ma sluzyc ten "speed" ?

 

podnoszenie umiejetnosci w modelowaniu, i tak jak napisales:

to to samo co minibitwy tylko ze sa same modele bez "szczegolnego" renderu i materialow by pokazac ze w okreslonym czasie skupialismy sie tylko na modelowaniu.

 

3.

jak macie zamiar to sprawdzac? Co to daje ze w regulaminie jest 1,5 h jesli ktos moze robic pracke w 8h i pozniej sie nia tu pochwalic?

 

nie mamy zamiaru tego sprawdzac, kazdy odpowiada sam przed soba, jesli ktos chce siebie samego oszukiwac jaki to nie jest zajebiaszczy to juz jego indywidualna sprawa...kiedys wyjdzie szydlo z worka :) Tematy nie sa jakies hiper super trudne wiec 1,5h to masa czasu. Zawsze na prozbe uzytkownikow mozna zwiekszyc ten czas...nie widze problemu, tylko musi byc popracie innych uzytkownikow.

 

 

To moje podejscie do speeda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pozatym to chyba widac mniej wiecej czy ktos siedzial nad tym 1.5h czy 5h. no oczywiscie ze jeden zrobi ten sam model z takimi samymi detalami w 1.5h a drugi ten sam model w 5h. ale tutaj nie ma materialnej nagrody;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Temp.

 

W tym speedzie też może wezmę udział, tylko jeśli PC mi na to pozwoli. Aktualnie działam na zastępczym z 900MHz na pokładzie. Jeśli wezmę udział to teraz się bardziej przyłożę. Żeby chociaż 1 głos zgarnąć w sondzie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jeden dość kontrowersyjny sposób na oszustów można nagrywać postęp pracy, wiem sporo z tym zachodu, ale za to ile by nasiało video tutoriali o modelowaniu.

 

Albo rozciągnąć czas na tydzień i jak ktoś chce to niech się grzebie przez cały tydzień a komu się nie chce to wymiesi w 1,5h i finito.

 

PS. po tygodniu ugniatania detal by był zabójczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jeden dość kontrowersyjny sposób na oszustów można nagrywać postęp pracy, wiem sporo z tym zachodu, ale za to ile by nasiało video tutoriali o modelowaniu.

 

Albo rozciągnąć czas na tydzień i jak ktoś chce to niech się grzebie przez cały tydzień a komu się nie chce to wymiesi w 1,5h i finito.

 

PS. po tygodniu ugniatania detal by był zabójczy

i co ? oglądałbyś 20 filmików po 1,5h żeby zobaczyć czy nie ma gdzieś obciętej klatki?

 

z czasem też pomysł bez sensu a detali byś nie miał bo komu się będzie chciało trzaskać wypasiony model do bitwy for fun?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki jeden dość kontrowersyjny sposób na oszustów

Olanie ciepłym moczem jest lepsze i zdrowsze dla pęcherza. Żałuje ze moja umiejetność obsługi blendera sprowadza się do 90min szukania opcji, bo bym się podłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wszyscy byście w asg nie pograli ;) Trochę uczciwości i wiary w ludzi. Nie wiem po co ktos mialby oszukiwać, moze jakis 14-latek coby sie popisac jaki on jest pro i wooo , ale bedziemy sie takim przejmowac ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Panowie K!!! cicho :) To jest for fun tak jak mowi Thunder! Bawcie sie!

Zajmijcie sie modelowaniem a nie biadolicie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhhh smutek po prostu :) ale to pewnie ten wiek, mlodzi ludzie, chca sie pokazac, zazdroszcza innym hmmm powoli z max3d.pl robi sie scena gierek komputerowych, ty czitujesz bo szczeliles mnie pszes scianem! :D przeczekac przeczekac przeczekac

 

po prostu, jezeli niechcie brac udzialu to po co smucicie? speedy sa po to zeby sie zmotywowac chociaz troszke i pyknac nikomu niepotrzebny model tak o dla wprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zaczynam dopiero przygodę z 3ds'em, ale z zawsze obserwuję te zmagania ze speedem.. moje pytanie jest takie: po co oszukiwać w takich zabawach?? Jak ktoś robił prace tydzień, a nie 1,5h i to zamieszcza to oszukuje sam siebie... to moje skromne zdanie na ten temat.. ja jeszcze z rok się potutorialuje i może też coś wrzuce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sie pytam tylko z ciekawosci a nie po to by siac panike. Poprostu zasady tej zabawy sa dla mnie najdziwniejsze na swiecie. Przez takie speedy mozna sie cos nauczyc? To prowokuje do tego by robic na szybkosc a nie na jakosc prez to konczymy w krotkim czasie model niedopracowany albo staramy sie robic dobrze i niekonczymy wcale pracki. Ostatecznie mozna zrobic super pracke i na czas ale to w wiekoszci przypadkow juz poza czasem. Nie lepiej by bylo tak standardowo czyli: pojawia sie temat (rowna sie start przedsiewziecia) i podaje sie czas zakonczenia topicu (lock).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp - skoro wszystkim to pasuje to w czym problem ?

A może np. dla tych co pracują taki speedzik to dobra, niezobowiązująca i relaxująca zabawa. A dla tych co się dopiero uczą to dobry wyznacznik swoich umiejętności.

Nie chodzi o to żeby zrobić supermegazajebiaszczy model i nauczyć się za każdym razem stu nowych funkcji softu. Chodzi o to żeby sobie pomodelować.

Dla niektórych to nadal dobra zabawa i nie potrzebują do tego filozofii dalekiego wschodu.

A jak ktoś będzie robił ten model przez cały tydzień 8godzin dziennie to jego problem nie mój i nie Twój (no chyba że masz ciśnienie na złote kalesony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

@Filippo - mogą.

 

@bbandi - taka se ta maska...stac cie na lepsza, a no i clay'a zapodaj bo ten fiolet... . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ktos mialby oszukiwać, moze jakis 14-latek coby sie popisac jaki on jest pro i wooo , ale bedziemy sie takim przejmowac ;) ?

ehhhh smutek po prostu :) ale to pewnie ten wiek, mlodzi ludzie, chca sie pokazac, zazdroszcza innym hmmm powoli z max3d.pl robi sie scena gierek komputerowych, ty czitujesz bo szczeliles mnie pszes scianem! :D przeczekac przeczekac przeczekac

Zacząłem modelować pod koniec 14 roku życia. Mam piętnaście i trochę mi ciśnienie podskoczyło jak to przeczytałem.

 

Ale ja sie pytam tylko z ciekawosci a nie po to by siac panike. Poprostu zasady tej zabawy sa dla mnie najdziwniejsze na swiecie. Przez takie speedy mozna sie cos nauczyc?

Oczywiście że się da. I to naprawę wiele. Ja podczas zabawy ze słuchawkami nauczyłem się robić kabel i używać ms. Uważam że speed modeling jest rzeczą idealną dla ludzi takich jak ja, czyli zaczynających zabawę. :)

 

Z Mocą, Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo uważam że zbytnio uogólniacie. Ja dosyć poważnie podchodzę do nauki. Mam kumpla w tym samym wieku, który od dawna (bardzo dawna) tak jak ja chce zostać architektem, i tak samo (dał bym obie za niego rękę uciąć) nie wróciłby jakiś durnot.

A wy tylko patrzycie na wiek. Owszem zazdroszczę wam umiejętności ale właśnie dlatego dążę do celu.

 

pzd. Daniel

PS. Ale się żalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad 1,5h ale nie dużo.

 

Edit// Już poprawiam nie zauważyłem w regulaminie rozdziałki sory

 

Edit2// Prawo stacha jak jest chociaż cień szansy że coś się może to na pewno tak się stanie :) teraz mam transfer 2kb :) edytuję później

 

Edit3// Później nadeszło teraz.

 

masko.jpg

 

 

Kto się boi czarnego luda ?

 

A tu full jak już wrzuciłem to niema co usuwać

 

http://yfrog.com/mkmaskfullp

http://yfrog.com/5ymask3p

http://yfrog.com/nfmaskwirep

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszku zabrakło czasu na domodelowanie pałąka który by oplatał głowę, ale już się nie zmieściłbym w czasie :(

więc jest tak:

speedrv.jpg

co do techniki to najpierw jakieś 5-10min speedsculpt głowy ze sfery, ale nie jest to arcydzieło godne postu tutaj, ale służyła tylko jako snap dla maski, ktorej harsurface modeling zmarnował resztę czasu. Mam nadzieje ze się podoba :)

 

soft oczywiście modo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności