Skocz do zawartości

Film: Animowany przewodnik po polskim sukcesie


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Możemy już oficjalnie w internecie zobaczyć "Animowany przewodnik po polskim sukcesie", który razem z "Animowaną Historią Polski" wyświetlany był w polskim pawilonie na wystawie Expo w Szanghaju.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1431

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bardzo chcialem zobaczyc ta animacje, a kiedy w koncu sie udalo, nie zawiodlem sie... strasznie mi sie podobalo, czapki z glow dla tego co to wszystko wymyslil :) gdyby nie to ze jestem Polakiem to ogladajac ta animacje pomyslalbym, ze Polska to kraina mlekiem i miodem pylynaca, wiec efekt chyba zostal osiagniety, gratuluje tworcom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja jest wyśmienita. Podobają mi się wszystkie elementy jak design ludzików i obiektów, materiały i render. Wieżowce w kryształach są genialne.

 

Szkoda tylko że to co mówi lektor to chory bełkot. Wiadomo, nie powiedzą że mamy kosmiczny dług publiczny, niedługo podatki najwyższe w europie zabiją cały wolny rynek a ten ogrom studentów to w dużej mierze ludzie którzy nie mają pomysłu na swoje życie i na naukę mają wyjebane. ;)

Ciekawi mnie jakie rozmowy prowadzono w kuluarach PI jak to wszystko projektowaliście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że się podoba, naprawdę mnie to cieszy. Ciekawi mnie jak by to było odebrane przez niegraficzne grono. Film jest z oczywistych względów propagandowy, a jednak mogło by wielu zaskoczyć ile w nim prawdy, naprawdę nie jest z nami tak źle. nasz dług publiczny jest ciągle niski w porównaniu do zachodnich krajów. Ze studentami to niestety Monio słusznie zauważył, dużo ich ale poziom uczelni spadł na pysk. To chyba najgrubszymi nićmi szyta półprawda w całym filmie. Troszkę tych półprawd jest ale też nic nie jest kłamstwem, przynajmniej tyle udało się wywalczyć.

 

mamoulian, cóż, nie da się wszystkich zadowolić, może się nie podobać i jak obiecałem nawet bronić się nie będę. Zdanie o Sintel podtrzymuję :)

 

Wkład sporej ilości osób jest w tym filmie i warto żebym im podziękował za świetną robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wersja z angielskim a nawet z chińskim lektorem. Chyba trzeba by wysłać ze 100 000 maili do PARPu żeby je upublicznili. Możesz zauważyć że filmik wyszedł na tubie ale na stronie PARPU ani słowa na ten temat. Osobiście mam trochę wrażenie że PARP nie wie za bardzo co z tymi platigowymi filmami zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się coś zaczne i ktoś będzie kontynuował nieuzasadniony bełkot sfrustrowanego pseudo-specjalisty, to przysięgam, że będę kasował posty bez uzasadnienia i ostrzeżenia.

 

Animacja fajna. Kryształowe wieżowce super. Kraj przedstawiony...jak z bajki. Dostrzegłem parę- wydaje mi się niedociągnięć- np. w błyszczącym się kranie i rurach (podczas gdy grafika jest raczej...matowa. Taka mała niedoróbka stylistyczna, ale jest to element tak mały w całości, że nie może przesadzać o ogóle.

Brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładna reklama i technicznie i stylistycznie, bardzo sprawnie to zmontowane i wyreżyserowane.

Aczkolwiek - sporo argumentow to raczej gospodarczy strzał w stope, niz powod do zachwytu - dajmy takie limity co2,wspomnianą liczbe studentow, obietnice przyjecia euro, czy sama przynaleznosc do zdychającej gospodarczo UE itp.

Wiecej nie marudze bo bylby to "nieuzasadniony bełkot sfrustrowanego pseudo-specjalisty" :P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spocik przezajefajny...chłopaki się bardzo napocili nad tym...

jednak propaganda jest nieco za bardzo... Może i jest imperium edukacji ;) ale lepsze polskie uczelnie znajdują sie dopiero w 3 setce... szkół na świecie... więc hehe to takie jest troche na siłę...

 

Myśle że każdy kto będzie chciał zainwestować w tym naszym kraju niesamowitości na swój sposób przeanalizuje jak to się stało że tylko u nas kryzys się nie udał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Platige widzialem to jeszcze przed premiera (w ich kinie 3D) i przyznam, ze wtedy wgniotlo mnie w fotel - dzisiaj ogladam to po tak dlugim czasie ponownie i nadal nie przestaje robic wrazenia. Fajnie by bylo miec to w FullHD - synowi bym puscil - swietnie sie nadaje taka forma do uczenia o ekonomii i gospodarce :D. REWELKA!

Edytowane przez ZelvaBOi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudna robota, piękne ujęcia, montaż, a jakie to wszystko rozbudowane, wow :)

 

szkoda jedynie, że tak małą ilością rzeczy możemy się poszczycić jako państwo, praktycznie nie ma rzeczy którymi można się chwalić, heh, ale możemy się chwalić ludźmi, pracowitością i talentami :)

 

świetneeee! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ciekawi mnie jak by to było odebrane przez niegraficzne grono...

 

Trzeba by zorganizować jakiś pokaz kinowy na Podkarpaciu. Tylko u nas ludzie nie docenią ładnej grafiki. Zaraz rzucą się autora okłądać pięściami więc ochrona będzie potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny timing. Biggie pilnowales go sam czujnie?:)

 

Podoba mi sie pomysl z lekkim roznicowaniem wysokosci terenu, bez teksturek swietnie dodaje detalu. A we fragmencie z ciezarowkami (widok z gory) niezle napiecie wyszlo, gdy tak obok siebie przejezdzaja niemalze sie "muskajac"... fajny feeling. Ktos na to wpadl w trakcie, a moze wyszlo przez przypadek?

 

jak wchodzi haslo "Polska stanie sie glownym beneficjentem srodkow unijnych" i ujecie na dzieci z pomalowanymi twarzami wygladajacymi jak podbite:)...nie wygladaja jak beneficjenci hehe mam nadzieje, ze unia tego z nami nie zrobi jesli dalej bedziemy tak pozyskiwac fundusze spontanicznie:)

 

Krotko nawiazujac do sub-watku o kiblach to fajnie jakby ktos to moze przeniosl , bo godny szacunku jest jak zwykle lotny jezyk uczestnikow, ale mam wrazenie, ze temat rozrasta sie w tempie naszej gospodarki zilustrowanym na filmie.

Biggie i ekipa wlozyla w to mase pracy i skupienia, przeciez szczegolow jest tak wiele i wszystko rowniutko wchodzi, na cacy wysmakowane..nie sadze aby tworcy nie czuli rozczarowania natrafiajac na takie posty. Zamienianie wszystkiego w zart wcale nie rozluznia, tak by the way..chociaz wiele ma wspolnego z kiblem, bo zarty i docinki to takie "pierdniecia" agresji. Troche jak ziewanie przed egzaminem. Niby luzik, a jednak;)

Tlenu brakuje, wolnych rodnikow za to w nadmiarze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek faktycznie - dołączam się do prośby Pawła - darujcie sobie tego typu offtopy (i faktycznie zostaną "posprzątane" w wątku).

 

Film naprawdę dobrze się ogląda i sama propaganda mi się podoba - tak się powinniśmy reklamować na zewnątrz.

 

Jeśli chodzi o sam film. Został oficjalnie udostępniony, może faktycznie jest szansa na lepszą jakość w HD i wersję ostateczną.

 

Edit: offtop usuniety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodkie to jest :) Nie no, bardzo się fajnie ogląda. Przez tą cukierkową oprawę ekonomia nie wydaje się już taka straszna. Bardzo pomysłowe to wszystko i zgrabnie połączone (te przeplatające się motywy). Plastycznie też kawał dobrej roboty. Szczególnie sam dizajn tego wszystkiego. Gratulacje, Rafał. No i ogólnie gratulacje dla całej ekipy, bo nie wiem kto się konkretnie przy czym udzielał (tylko mam jakieś dziwne podejrzenia, że asblaze robił ciężarówki).

 

P.s. Moja żona zwróciła uwagę, że w ostatnim ujęciu przy stole jest babcia, ale nie ma dziadka. Powiedziała, że chyba nie żyje i że pewnie następny filmik będzie o służbie zdrowia ;-) Mogło by to być ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreditsy są oczywiście w makingofie

 

KONSULTANT

Witold Gadomski

 

NARRATOR

Piotr Makowski / POLISH

John Edmondson / ENGLISH

Jiachun Bu / CHINESE

 

MONTAŻ

Magdalena Mikołajczyk

 

ANIMATIC

Michał Firkowski

 

MUZYKA

Marcin Przybyłowicz

 

UDZWIEKOWIENIE

GENETIX / Ramez Nayyar

 

KONCEPTY

Krzysztof Bielenin

Kuba Jabłonski

Szymon Biernacki

 

SYMULACJA TŁUMÓW

Błażej Andrzejewski

Bartosz Opatowiecki

Łukasz Sobisz

 

MODELE

Rafał Kidziński

Marcin Klicki

 

MODELE DODATKOWE

Michał Husiak

Łukasz Skurczyński

Łukasz Smaga

 

RENDERING LEAD

Kamil Pohl

RENDE RING

Krzysztof Olszewski

Piotr Kolus

Tomasz Wirkus

 

ANIMACJA

Błażej Andrzejewski

Przemysław Brodzik

Łukasz Burnet

Michał Firkowski

Arek Firlit

Damian Nenow

Krzysztof Rusinek

 

PRODUCENT WYKONAWCZY

Tomasz Bagiński

 

PRODUKCJA

Marta Staniszewska

Marcin Kobylecki

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności