Skocz do zawartości

Proceduralne modelowanie


velopl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczne od poczatku. Zajmuje sie projektowaniem bizuterii i jak narazie do tego celu uzywam Rhino. Chcialbym osiagnac cos takiego, ze przesuwam slidery i np. zmienia mi sie kat, ilosc lapek, ilosc kamieni itd. itp. Cos takiego ma Counter Sketch ale kompletnie mnie to nie interesuje bo tam mozna tylko edytowac gotowe juz projekty. Jakis czas temu zaczalem zabawe z Houdinim ale hmm ciezko jest (modelowanie). Czy ktorys program do modelowania ma takie wlasciwosci jak houdini ale jest bardziej "modelling friendly" ;) ? Projektuje bizuterie komercyjna i szybkosc dokonywania drobnych zmian jest dla mnie kluczowe.

Jeszcze jedno. Counter Sketch jest na bazie Rhino i podejrzewam, ze to po prostu Phyton. Moze zaczac nauke Phytona? Moze dalej meczyc Houdiniego. Sam juz nie wiem.

 

Pozdrawiam

Lukasz

Edytowane przez velopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Za wiele chyba nie pomogę w kwestii gotowego softu,

ale skoro piszesz o pythonie, to możesz sobie własny moduł napisać i korzystać z niego w blenderze chociażby.

Podobną opcją jest maxowy maxscript lub mel w mayce, a także python w maxie i mayce jest już obsługiwany.

 

Swoją drogą, ciekawa sprawa, projektowanie biżuterii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego softu co pisales to mi sie wydaje ze Houdini najlepiej sie do tego nadaje. Slyszalem troche o L-systemach w Houdinim i mysle ze mogly by sie nadac.

Inna opcja to napisanie wlasnych obiektow. Takze raczej programowania nie ominiesz. Program 3d raczej tu nie gra roli tylko jezyk w ktorym bedizesz to pisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelowanie proceduralne a modelowanie "Artist friendly" to dwie osobne rzeczy wykluczające się. Houdini jest ogolnie narzedziem dla TD wiec jezeli szukasz podejscia czysto plastycznego to raczej nie tutaj.

Pythona polecam, przyda sie w kazdym sofcie do grafiki, nie tylko w Houdinim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3design jest w pełni proceduralny , kosztuje co 15 k....ale tak właściwie to piszę w całkiem innej sprawie, bo też pracuje jako Projektant biżuterii i chciałbym uzupełnić swoje życiowe umiejętności o programowanie-a konkretnie Pythona. Zastanawiam się tylko czy aby nie porywam się na zbyt głęboka wodę, tym bardziej że czas w tygodniu czas i siły mam mocno ograniczone bo do pracy dojeżdżam codziennie 80 km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności