Skocz do zawartości

Cinebench R11.5 , testy wydajności - Baza wyników.


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucamy screeny z programu Cinebench R11.5 . Prócz informacji zawartych w programie podajemy ilość i rodzaj zastosowanej pamięci RAM.

Swój wynik podajemy zaraz pod obrazkiem , pogrubiony.

 

Program można pobrać tutaj.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

6 GB ramu, Cinebench dziwnie pokazuje mi taktowanie procesora. Mam go podkręconego na 3.98Ghz. bardzo zadowolony z tej opcji jestem, bo wcale nie wiadomo ile na kompa nie wydałem, ale to zobacze jak sobie tutaj poporównuje z wami.

 

cinebench.JPG

Wynik:6.82

 

edit: pionix widzę że jednak i920 jest ciut szybszy, ale też system do niego (płyta główna) dużo droższy. Czy na wynik ma duży wpływ RAM? uważacie że te 6 a 12 GB robi różnice tu w wyniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 GB ramu, Cinebench dziwnie pokazuje mi taktowanie procesora. Mam go podkręconego na 3.98Ghz. bardzo zadowolony z tej opcji jestem, bo wcale nie wiadomo ile na kompa nie wydałem, ale to zobacze jak sobie tutaj poporównuje z wami.

 

edit: pionix widzę że jednak i920 jest ciut szybszy, ale też system do niego (płyta główna) dużo droższy. Czy na wynik ma duży wpływ RAM? uważacie że te 6 a 12 GB robi różnice tu w wyniku?

 

Umnie tez przeklamuje taktowanie zegara, tzn program pokazuje ustawienie biosu. Jak ustawie w biosie 4ghz ,a w windzie zmienie programem na 4,3 to w cinebenchu pokazuje wartosc z biosu 4ghz.

 

Co do pamieci to nie ma znaczenia na tym amd 4,3 uzyskalem 7.5 w cinechanu przy zintegrowanej karcie graficzne z czego dostepnego ram wedle info programu jest 3,75GB. Jutro postaram sie zamiescic wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dual Xeon [email protected] GHz (19*200BCLK) Vcore: 1.35V, Vtt: 1.375V, IOH: 1.425V

48GB (12x4GB) Kingston KVR1333D3N9K2/8G @1600MHZ [email protected] 10-10-10-27-2T

Corsair AX1200, EVGA GTX 285, LSi 9260 8i, Obsidian 700D

CPU/GPU/MB watercooled.

 

20503.jpg

 

U mnie pokazuje wartość 3.6GHz (z biosu z mnożnikiem 18x) ale mam też mnożnik +1 z turbo i tak mam na stałe ustawione więc jest 3.8GHz.

Edytowane przez KONAn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech Mirach chciałem ci repa dać bo żeś mi tak umilił poranek, ale nie moge na razie;/

 

Konan, to jest na RS-2?

 

 

Jak już tutaj dużo osób wchodzi to mam pytanie. Jaka temp jest bezpieczna dla stabilnej pracy procesora? tak jak teraz mam, na 3,95 Ghz maxymalne temperatury sięgają u mnie ok 71 stopni. Czy mogę do dużo większych dojść? i7 860

 

pozdrawiam

Edytowane przez Orangegraphics
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień to się albo gra albo filmy młóci z żoną albo www przegląda :D. Czasami się wizka robi ale u mnie to rendery trwały po 3 miechy 24/7 doba...teraz będą 2x krótsze :).

 

Obecnie mam jedna chłodnicę Thermochill PA 120.3 na procki i grafe więc tempy słabe...80-85 st. Prime, Linx i nie więcej jak 75 gdy renderuje sie scena w VUE albo 70 gdy max młóci.

W drodze jest nowa chłodnica i blok full cover na SR-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinesmall.jpg

 

WYNIK: 7.57

 

A tu moj wynik aktualny wynik +kila wczesniejszych z testow OC ,wrzucilem nowy bios i delikatnie wynik podskoczyl do gory.

 

OS:Vista x64 Ultimate box

1055 T 2.8Ghz @ 4.28Ghz

2x2GB G.Skill RipJaws 1600Mhz cl7

GPU: zintegrowana

Plyta:ASUS M4A89GTD PRO/USB3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator to jest sukces ! 7.57 na AMD za 600 Pln czyli w sieci jesteś lepszy od 2600k ;) . Natomiast niewtajemniczonym powiem że 13 na SR-2 to niestety porażka, bo na tej płycie powinno być 22-23, ale ten temat został już dosyć szeroko omówiony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator to jest sukces ! 7.57 na AMD za 600 Pln czyli w sieci jesteś lepszy od 2600k ;) . Natomiast niewtajemniczonym powiem że 13 na SR-2 to niestety porażka, bo na tej płycie powinno być 22-23, ale ten temat został już dosyć szeroko omówiony ;)

 

W tej cenie (procesorów) to nie porażka a sukces...a 20-22 się zrobi jak będzie ku temu potrzeba :p...na razie nie ma wiec po co przepłacać.

 

No ale to już było kiedyś omawiane więc EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator twój wynik wskazuje że rzeczywiście na nowych prockach AMD może być lekka masakra Intela bo przecież przybędą dwa rdzenie i będzie poprawa z nowej architektury. Przecież AMD nie przywali ceny na poziomie 1000usd.

EVGA powinna olać Intela i zrobić podkręcaną płytę na G34 dla AMD może być nawet z 1 gniazdem już teraz była by kupa zabawy nie wspominając o nowych prockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dl.dropbox.com/u/15067146/max3d.swf Testowa stronka z wynikami na max3d. Docelowo chce to wstawić jakoś na forum, jak się nie uda we flashu to będzie po prostu obrazek.

Jak wam takie zestawienie się widzi ?

 

 

Czy jest potrzeba utworzenia osobnego wątku dla komentarzy do wyników benchmarku ? Widzę , że pojawia się coraz więcej komentarzy bez obrazków. Czy może taka forma wam odpowiada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator a na jakim zegarze da się bezproblemowo wszystko robić na takim podkręconym procku żeby na pewno się nigdzie nie wieszał?

 

Testowalem ,katowalem OCCT'em i 4,28/4,3ghz stabilnie dziala. duzo dal nowy bios do plyty bo na tym fabrycznie wgranym na 4,28 mialem poczatkowo problem z nizszym napieciem na nowym problemu nie ma - napiecie 1,45 procka i 1,65 pamieci.

Na 4,4 juz musialem podbic na 1,46/1,47 no i napiecie pamieci delikatnie powyzej 1,65.Ale nie testowalem occt'em Wyzej np 4,5/4,6Ghz chodzi ale wywala blad np w sorku renderowania testu w cinebench..

 

Spyra no ja nie ukrywam ze chcialbym zeby AMD pokazalo pazur :). Widze komentarze na necie na niektorych forach ze 2600k nie bedzie zadna konkurencja dla nowego AMD'ka. Zobaczymy co to bedzie. Musze tez przyznac ze do tej pory praca na Core 2 Quad QX6700 naprawde byla i jest zadowalajaca zaluje ze go od samego poczatku nie probowalem krecic.

 

NV moze poprostu co jakis czas robic grupowe wyniki w jednym tescie w prostej przejrzystej formie.To flashowe tez fajne :)

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

hmmm myślę że nie ma co mojego marnego wyniku z lapka porównywać z wypaśnymi stacjonarkami, dla lapków zrobił bym osobna grupę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

a ma ktoś Sandy Bridza? Zastanawiam się, czy nie lepiej kupić AMD, bo skoro Predator wyciska prawie 8'semke, a Sandy będzie oscylował w granicach 8,5 to szkoda kasy na niego. Kupie silnego AMD za połowe kasy, dobrą płyte OC i styknie.

Głównie potrzebowałbym do renderu.

Mój Quad Core 2 2.5 Mhz wyciska zaledwie 2.99 (nie podkręcany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powinienem mieć jutro wieczorem złożony. Wysyłki jedna firma nie ogarnęła.

Jeżeli nie interesuje Ciebie wydajność przy mniejszej aktywnej ilości rdzeni (na sofcie na 1-2 rdzenie) to imo lepiej iść w AMD. Na sandy wyciągniesz 9.5 vs 7.5 ale to już zależy czego szukasz. Cenowo w średniej półce AMD dobrze się zawsze trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

9.5 to rzeczywiśćie mało, zważywszy, że cena podwójna ;)

Predator nie miał najsilniejszego (średniego) AMD, więc jest szansa, że za ok. 900zł dogonie Sandy.

Wrzuć testy, zobaczymy ile prawdy w tym co piszą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiągów liniowo nie ma co liczyć. Każde +1 powyżej średniej jest droższe od poprzedniego. Mnie Sandy zachwyca praca na pojedynczym/podwójnym rdzeniu. Tego na AMD bym nie miał, a praca to nie tylko render, ale też operacje wykonywane przy użyciu pomocnego nie optymalizowanego na wiele rdzeni softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie ktos decyduje na AMD to patrzcie tez na rewizje ten moj to ta nowsza PH-E0, powinny byc juz wszedzie dostepne ale ostroznosci nie zaszkodzi.(sam bralem w ciemno :P dopiero jak dostalem proca o tym doczytalem sprawdzaja swoja rewizje) Druga sprawa to ja to chlodze woda , wiec na powietrzu roznie to moze byc. Trzecia sprawa Chrupek poczekaj na testy jakie zapodadza posiadacze 2600k moze zaskocza pozytywnie jeszcze bardziej niz sie tego spodziewamy i wtedy bedzie rzeczywiscie warto dolozyc do 2600k. Swoje cpu kupowalem jeszcze przed premiera 2600k i powiem szczerze ze wyniki oc jakie sa w sieci naprawde sa piekne i bardzo prawdopodobne ze bralbym 2600k. Co nie zmienia faktu ze sie zacieszam z tego 1055t bo poczatkowo chcialem drozszego brata 1090t.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dorzucam. Tak jak pisałem w którymś z wątków - OC zrobione z automatu, bo póki co nie mam życia (SESJA mode on). Mam nadzieję, że w ciągu tygodnia-dwóch będę mógł wrzucić nieco poprawiony wynik :)

b5pab5.png

8.13

i7 2600K @42x100

8GB DDR3 1333 MHz CL9

win7 x64

Edytowane przez kozioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ciężko będzie przekroczyć 10 pkt, zakładając ze wydajność skaluje się mniej więcej liniowo, trzeba by mnożnik 52 wrzucić - sporo. Chłodzenie to:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=26715

Wbudowany wentylator 120mm + dodatkowe 120mm w obudowie. Obydwa pracują na ~1000 obrotów, także jest cichutko. Temperatury na chwile obecną są bardzo przyjemne - przy testowaniu prime95 czy Linx dochodzą do 60-65 stopni, więc jest jeszcze trochę zapasu. Przy renderingu max to 55-56 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator też mam 1055t od ponad pół roku ale jakoś nie udało mi się go wysoko wykręcić bo się za bardzo na tym nie znam :) W sumie jak wyjdzie bulldozer i będzie tak wydajny jak chodzą słuchy po wsi że ma być to zmienię, dlatego już czas najwyższy żeby wycisnąć trochę potów z x6. Jakieś porady jak go kręcić? Mam płytkę asusa: http://www.gral.pl/Asus+M4A88T-V+EVO+USB3+AM3_178.html jak coś. Na 3.5 GHz przy renderowaniu w maxie zaliczało zawiechy. Nie zmieniałem napięcia proca przy takiej częstotliwości, jedynie wyłączyłem turbo core. reszty ustawień nie pamiętam bo już dawno nie próbowałem podkręcać. Jak będzie Ci się chciało to napisz coś o swoich ustawieniach bo w sieci ciężko mi było znaleźć jakiś konkretny poradni na temat podkręcania x6.

 

Btw mój wynik. (nie mam pojęcia dlaczego imageshack skaluje obrazek do 800x600)

4Gb ddr3 1333 MHz cl 7 patriot viper llk2

wynik: 5.00

 

cinebenchz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala ja operuje na dwoch trzech opcjach w biosie, a w windzie bawie sie programem TurboV Evo asus'a i tez tymi samymi opcjami.

Wylaczam Ai Overcloker Turner i AMD Turbo Core Technology, zmienilem CPU Ratio na najwyzszy mozliwy dla tego procka czyli 14. Kolejna opcja BUS SPEED FERQUENCY na 286mhz to jest 4Ghz przy 308mhz 4.32. Dalej DRAM FERQUENCY zmienlem na 1520Mhz. CPU Voltage 1.45 , DRAM Voltage 1.65. Tylko tyumi ustawieniami sie bawie, wraz ze wzrostem bus speed ferquency np z 286 na 305 zwiekszam te cpu voltage.

Jaka rewizje masz procka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Sandy 8.13... kurcze spodziewałem się lepszego wyniku, zobaczymy co Olaf wyciśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Predator ja bym był zadowolony ze stabilnego 3.5 GHz :) Problem w moim przypadku to pewnie źle dobrane napięcia bo temperatur wysokich nie mam (scythe mugen 2 rev b)

Co do rewizji to tu jest zdjęcie mojego procka:

 

procekc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala masz rewizje E0 http://www.cpu-world.com/cgi-bin/IdentifyPart.pl?PART=hdt55tfbk6dgr&PROCESS=Go FB -125W ja mam bodajze wersja WF -95W.

Poproboj w biosie powalczyc , bios masz najnowszy zaladowany? Umnie wgranie nowej wersji biosu do plyty poprawilo stabilnosc i zwiekszylo delikatnie mozliwosci oc. A jakie masz przy okazji temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biosu nie wymieniałem nigdy. Trochę się bałem :) bo komp jest cały czas w użyciu. Muszę poszukać i wgrać nowy bios. A to podkręcanie przez aplikację turboV evo to ma jakiś sens czy lepiej samemu się pobawić? I czy po wymianie biosu muszę uaktualnić lub od nowa zainstalować ten program?

Btw jak się ten bios aktualizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biosu nie wymieniałem nigdy. Trochę się bałem :) bo komp jest cały czas w użyciu. Muszę poszukać i wgrać nowy bios. A to podkręcanie przez aplikację turboV evo to ma jakiś sens czy lepiej samemu się pobawić? I czy po wymianie biosu muszę uaktualnić lub od nowa zainstalować ten program?

Btw jak się ten bios aktualizuje?

 

Przed wymiana biosu pamietaj zeby pozostawic fabryczne ustawiania czyli najlepiej zresetowac bios. Ten programik umozliwia zmiane parametrow biosu w windowsie. W turbo evo masz wyeksponowane najwazniejsze parametry. Ja poczatkowo ustawilem sobie w biosie na 3.8Ghz ,a potem w windowsie testowalem kolejne stabilne czestotliwosci. Jak juz doszedlem na jakich chodzi stabilnie to te same wbilem w biosie na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udejtnąłem bios i za pomocą turboV evo podkręciło mi do 3.77 GHz. Działa stabilnie ale to się dopiero okaże po kilku godzinach katowania.

Nowy wynik w cinebench:

cinebenchover.jpg

 

Przy okazji, co się dzieje z tym imageshackiem że skaluje większe obrazki do szerokości 800pix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić procka na tego nowego i7 2600k i dostałem info ze sklepu że wycofane są ze sprzedaży wszystkie płyty pod niego. Jakiś błąd zrobili i teraz naprawiają. Może coś przekręciłem, w każdym razie koleś ze sklepu mówił że trzeba poczekać do kilku miesięcy aż się wszystko wyjaśni.

 

http://www.pcworld.pl/news/366836/Luka.w.chipsecie.Intel.Sandy.Bridge.html

Edytowane przez siwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności