Skocz do zawartości

Poradnik - opinie, zmiany, propozycje


NV

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwne pan te zestawy porobił. Na przykład Asus deluxe - fajna płyta, tylko że na przykład pro ma w zasadzie te same potrzebne funkcje a jest dużo tańsza. 12 fazowa sekcja zasilania spokojnie sobie poradzi jeżeli nie będzie ostrego OC. Poza tym w tej klasie jest jeszcze Gigabyte, który za podobną cenę oferuje lepszą sekcję zasilania. Za różnicę można 2600K tam wsadzić. Ramy też troszkę dziwne. 1600 w stosunku do 1333 to nie jest prawie żaden przyrost prędkości. Opóźnienia się liczą. Zamiast CL9 1600 dużo lepiej wsadzić 1333 CL7. Poza tym do P67 w cenie 310 PLN można kupić RAMy 8GB 1333 CL9 o zwiększonej przepustowości dedykowane pod Sandy, co w reaultacie powinna dać więcej niż dodatkowe Mhz (potrzebne testy). Reszta częściowo zależy od podejścia i przyzwyczajeń, ale na przykład Gladiusy to nie są obudowy dla zwykłych ludzi. Do OC fajne, ale trzeba je odkurzać co 2 miesiące. Cooler mastery elite mają podobny design, bardzo ładne rozprowadzanie powietrza i spokojnie starczą przeciętnemu grafikowi do pracy (no i 40-50 PLN w kieszeni). Cooler nie jest defaultowo potrzebny dla 2600, bo procek ładnie sobie radzi na boxie. Podejrzewam że z 2500 jest podobnie. Bez OC nie ma sensu wydawać 200 PLN na cooler.

 

Reszta - popieram, HDD dobry model AAEX, Pality bezawaryjne, Power - pogrymaszę - do OC może być kłopotliwy - krótkie kable które nie dają się upchnąć rozsądnie po bokach ani za mobo - może to powodować problemy z przepływem powietrza.

 

Może warto by było napisać do czego dany zestaw i zdecydować się bardziej - albo OC i wtedy wkładamy komponenty o nieco innej charakterystyce, albo stacja robocza działająca w ramach "firmowych" parametrów i wtedy troszkę inaczej by to wyglądało.

 

Ja wiem że to jest w znacznej mierze relatywne. Kto co woli, jakie ma doświadczenia itd. Ale może warto dodać uwagi do tych zestawów?

 

Pozdrawiam i thx za dobrą robotę w dziale zestawów na Styczeń 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Hynol, to jest dobry pomysł żeby pod każdym zestawem dodać coś w stylu "Alternatywy" mniejszą czcionką i - ewentualnie - dwa słowa z jakiego powodu ta alternatywa

 

Nikt nie korzysta? Niedawno złożyłem kompa z Phenomem X6, dzięki poradnikowi miałem przynajmniej dobrą podstawę, tym bardziej że kurde, poradnik jest profesjonalny a dodatkowo większość zestawień typu "Komp na 2011" koncetruje się na grach (co jest dość zrozumiałe) ;]

thx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hynol : Przyznam , że aktualizowanie tych zestawów jest dosyć uciążliwe i tą aktualizacje na styczeń robiłem w lekkim pośpiechu bez większych przemyśleń. Podkreślę jeszcze, że gdy wybierałem płyty , nie było tudzież nie słyszałem o odmianie - asusa pro, teraz to uwzględnię.

 

Co do opóźnień pamięci , faktycznie cl7 1333mhz 8gb do sandy byłoby dobrym rozwiązaniem. Jednak w głowie nie mam spisu wszystkich dostępnych produktów , opieram się głównie na 2 sklepach i nie widziałem takowych pamięci, jak znajdę to dodam do zestawów. Jeśli chodzi o szybkość to kupując pamięci 1600mhz, spokojnie można zmniejszyć im taktowanie do 1333 i uzyskać CL na poziomie 7-8 (w zależności od możliwości układów) tak więc to jest dość relatywne a w renderowaniu wyniki z niskim CL vs duża prędkość pamięci są zbliżone, dużo zależy od silnika renderującego jak i samej sceny.

 

Co do obudowy to na jakiej podstawie sądzisz , że trzeba je odkurzać co dwa miesiące ? Na dobrą sprawę komputer raz na kilka miesięcy i tak wypada okurzyć bez względu na to jaką ma się obudowę ( kurz i tak się dostanie ) .

Obudowa jest przykładowa , żeby rachunek cenowo się zgadzał. Wybór obudowy to kolejny długi temat .

 

Postaram się podzielić zestawy na te Bez OC i Z oraz dać komentarze z alternatywami.

 

Dzięki ! Nareszcie coś ruszyło i wiem co zmieniać i jak do tego podejść, żeby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Rozumiem że przygotowanie tych zestawów wymagało dużo roboty i nie wszystko się dało uwzględnić. Jak już odpalę maszynę to zrobię testy pamięci, przepustowości itd. Będzie sporo podobnych buildów Sandy na forum, więc można będzie porównywać.

 

Opinia o Galdiusie to wynik moich obserwacji maszyny kumpla. Bardzo ażurowa jest. Ale też fajna i jeżeli ktoś założy dodatkowe filtry przeciw kurzowe to pewnie nie będzie miał kłopotów. Z tym że dalej twierdzę że ta obudowa jest bardziej dla pro niż dla przeciętnego użytkownika który chce mieć komp złożony i nic nie dotykać w środku. No i oczywiście jest też sprawa gustu.

 

Przeglądam sporo stron poświęconych hardwareowi, więc jak trafię na coś ciekawego będę dawał znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności