Skocz do zawartości

wolverine digital painting WIP


R&R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Temat to staruszek Logan, inspirowany mega marvel z chyba 94 roku...zaznajomieni z tematem pewnie poznali po fryzie:)

Mam problem ze światłem, tzn ustawieniem go nie tyle na postaci co w tle tak aby całość wyglądała w miarę naturalnie.

Praca powstała spontanicznie, bez zbytniego rozplanowania a chciałbym ją doprowadzić do końca - będę wdzięczny za wszelkie wskazówki które mogłyby w tym pomóc. Jestem początkującym adeptem tabletu i digital paintingu więc najbardziej oczywiste rzeczy mogą dla mnie takie nie być.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jestem początkującym adeptem tabletu i digital paintingu

 

Samym tabletem rysować się nie nauczysz - albo będziesz mocno ograniczony i jak dostaniesz ołówek to będą Ci się trzęsły łapy.

 

polecam na początek http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=32070

i http://www.max3d.pl/tutorial.php?id=97

 

Łulwerina sobie odpuść (czemu on ma skórę jak ten "kamienny" z Fantastic4?).

Ja też wjeżdżałem na forum z jakąś drewnianą łuczniczką i w moim wielkim WIP2D się z połową ludzi pożarłem =]

 

No to teraz sieknij jabłuszko z naturki, raz, raz...

 

p.s. oczywiście zakładam że przyszedłeś się tutaj czegoś nauczyć, jeżeli nie to olej co napisałem i kończ wolverina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale hipokryta ze mnie sam nigdy jabłka z natury nie namalowałem - a nieee, było jedno - na moim pierwszym akrylu =]. Ale nie wyszło...

 

edit: odpisałeś. Chcesz konstruktywną krytykę? Hmmm, może się komuś będzie chciało Ci coś napisać - mamy tutaj specjalistów od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak pisałem ja je rysowałem i rysowanie z natury to podstawa ale rysowanie z wyobraźni jest często trudniejsze ponieważ pojawiają się problemy które na żywo są rozwiązane wystarczy się dokładnie przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmilius, ta łuczniczka była bardzo fajna.

R&R z tym jabłkiem to taka metafora, Emmiliusowi chodziło o malowanie prostych obiektów z natury, bezpośrednio z otoczenia. Kosz owoców, naczynia, jakieś niezbyt złożone przedmioty codziennego użytku - generalnie określane mianem martwej natury. Wielu malarzy od tego zaczynało. Większość traktuje takie ćwiczenia jako mus na samym początku.

Czy rzeczywiście musisz ? Zależy od tego co chcesz osiągnąć. Ilustracje do gier, książek itd są tak dalece uzależnione od fotografii i przedstawiają tak uproszczoną wizję świata, w pewnej manierze, że jeśli chcesz koncentrować się tylko na tym, to pewnie lepiej zrobisz kopiując przez jakiś czas prace innych twórców i nauczysz metod łączenia 3d, malowania i fotografii w jeden obraz. Ważne żeby sporo malować, a po pewnym czasie sam zobaczysz czego ci brakuje. Wzrośnie świadomość tego co robisz i poszukiwanie metod poprawy sytuacji też staną się bardziej rozsądne, a ćwiczenia mądrzejsze.

 

Jak go skończyć ? Najprościej - poszukaj jak już to zrobił ktoś inny na innym obrazku i naśladuj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że zrobiłeś mu już błyski, a oczy jeszcze nie są skończone. Za mała skala waloru jak na moje oko, za dużo detali, zupełnie nie wiem o co chodzi z tymi bąblami, idą niemalże równo po całej powierzchni. Trochę tylko cieniujesz po bokach obiektu, a przecież jego jedna skroń drastycznie inaczej jest ustawiona do światła niż skroń druga. Podobnie co z błyskami poleciałeś z włosami. Dużo pojedynczych kresek, a większe pasma włosów nie grają. Proporcje twarzy też poleciały, szczególnie usta (nie wiem co to za grymas, Logan zwykle drze się ostro, przynajmniej w tych komiksach, które mam ja) a jego nos jest dosyć mocno zarysowany. U Ciebie krawędzie są rozmazane, nawet ostrza nie mają ostrych krawędzi, a jedynie rozmazane.

A więc tak, większa kontrola i rozpetość waloru, a co za tym idzie i podstawowych płaszczyzn, z których składa się postać (od ogółu, do szczegół bardziej, niż w drugą stronę). Ostrzejsze krawędzie w ważnych miejscach (czyt. mocniejsze przejścia między jasnym a ciemnym). Proporcje, anatomia i gest. Brzmi prosto, ale to ciężka sprawa, sam z tym walczę :] Jabłuszka w szarościach to nie taki zły pomysł więc :P albo to http://max3d.pl/tutorial.php?id=98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak pisałem ja je rysowałem i rysowanie z natury to podstawa ale rysowanie z wyobraźni jest często trudniejsze ponieważ pojawiają się problemy które na żywo są rozwiązane wystarczy się dokładnie przyjrzeć.

 

ZAPOMNIJ o tym że nawet za 10 lat będziesz w stanie rysować wszystko z głowy. Nie masz w głowie twardego dysku żeby zapisywać i odtwarzać obrazy. Oczywiście mówię tu o malowaniu wszystkiego i z detalami oraz zależnościami jakie faktycznie występują. Owszem, są pewne zasady które pomagają umysłowi "renderować" jak by to mniej więcej wyglądało, plus to co się sam w trakcie malowania nauczysz/zapamiętasz ale to żaden wstyd wspomóc się jakąś pomocą naukową (w większości przypadków zdjęcia). Chcesz rysować tylko z wyobraźni? A jak narysujesz coś czego nigdy nie widziałeś? Jak chcesz przekonać widza że to co namalowałeś odpowiada przynajmniej w 80% rzeczywistości? I tutaj właśnie wkraczają refki. W zależności od Twojej percepcji prędzej czy później będziesz w stanie przyswoić zasady które obowiązują w relacjach przedmiotów, postaci, zwierząt, materiałów i dzięki temu pomoc/zdjęcie/refka której użyjesz będzie ładnie wpasowana w obrazek i nie będzie wyglądać jak jakaś naklejka lub colage. Rozumiesz?

 

edit: dodam jeszcze że żeby fajnie z głowy malować, nie przeczę przecież że my nie malujemy, trzeba właśnie dużo malować z natury/ze zdjęć aby to sobie wszystko utrwalać.

Dlatego wszystkich początkujących odsyłamy do jabłek i słynnych dwóch linków które Ci wkleiłem.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz w jakim jestem wieku ? :)

Dzięki wszystkim za poświęcony czas, na razie zostawiam ta pracę tak jak jest poniżej, mam nadzieję jeszcze do niej wrócić kiedyś. Na pewno jestem nie zadowolony z kilku rzeczy takich jak światło i przestrzeń (czy tez jej brak), bomble na skórze to wynik inspiracji oryginalną historią w której bohater był poparzony. To że tematem pracy jest postać z komiksu nie znaczy że jestem małoletni lub początkujący w rysowaniu czy malowaniu - posiadam wykształcenie kierunkowe itp ale mniejsza z tym. Faktem jest tylko to że jest to pierwsza praca na teblecie i jak widać mam niezłe braki w warsztacie przez to że od 2-3 lat niczego nie rysowałem na koszt robienia filmów, przygotowań do druki i innych pierdół. Dzięki za fajny tutek warto będzie przerobić to jeszcze raz w nowej technice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w tym temacie nie o to chodzi. Mam problem z tą pracą i nie spodziewałem się ani nie miałem na celu zaaranżować jakiejś dyskusji na temat skillsów, tak czy inaczej braki są więc wrzuciłem trochę rzeczy tutaj - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=70558 mam nadzieję na wskazówki które pomogą podciągnąć warsztat. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności