Skocz do zawartości

[WIP] Postac 3d: Cien DW V


F/X

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynam cos skrobac. Na razie concept. Wybralem w miare prosta postac na rozgrzewke. Na concepcie nie ma twarzy, na modelu bedzie.

 

 

FINISH:

 

Turnaround

 

 

82512106.jpg

 

 

 

 

Concept:

cien.jpg

 

 

Block in i test skrzydel:

 

35830530.jpg

Edytowane przez F/X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kirian: No niby tak. Po zmianie możesz palić Diffa, ale diff i AO to nie dokonca to samo. Pozatym jest jeszcze taka notka.

 

"Note from Founder:

- If you are looking for a loophole in an attempt to find a way to put height details onto your final models so that your model looks like a high res character using a low res mesh, then you are trying to defeat the purpose of this challenge."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diff i ao to imo to to samo o ile znajduje sie na texturze diffuse:)

Ja zamierzam przepalić wszystko co się tylko da na diffuse, nie widzę w tym nic zdrożnego.

Uważam, że jeśli model wygląda jak model hipoly przy zachowaniu restrykcji technicznych, mam gdzieś jakimi technikami jest robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walory ci się trochę zlewają, zrobiłem mała korektę kolorów i waloru, mam nadzieje że Cię nie obrażę, nie chce też się wcinać w twoją wizje :) to tylko taka mała propozycja odemnie.

 

41557851.png

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kształtu kaptura już nie zmienię

 

Nie to żebym się upierał, żebyś zmienił kształt kaptura bo jest całkiem spoko, choć można chociażby przez przesunięcie środkowego czołowego vertexu do przodu/góry, żeby zobaczyć jak wygląda i lekki fix mapowania.

 

Ale mam wrażenie, że obawiasz się poprawiać model low po przepaleniu normalek czy też malowaniu, a to nic zdrożnego:) Fakt, jest to trochę problematyczne, bo często trzeba walczyć z seamami czy mapowaniem.

Podchodzisz do tematu bardzo liniowo, model skończony i finito, teraz mapowanie później malowanie. To z jednej strony bardzo dobrze, bo solidnie poprowadzone kolejne etapy owocują dobrym efektem, ale czasem te uciążliwe poprawki mogą naprawdę dużo dać, więc warto przetrenować nieliniowy pipeline, to nie takie straszne jakby się wydawało.

 

Istnieje możliwość zmiany mapowania tak naprawdę w każdej chwili (czy to ręcznie, czy przepalajac istniejące mapy na nowe mapowanie), a robota w gamearcie czasami wymaga takich operacji.

 

Robiłem kiedyś model lowpoly z samym diffusem i trzeba było zrobić poprawki twarzy, szukałem więc kształtu równocześnie malując tex, zmieniając geo i przesuwając uvki.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma teksturke na kalcie przepalona, przydaloby sie tam wiecej kolorow a gdzie niegdzie mniejsze cienie bo niektore cienie przy miesniahc wygladaja bardizej jak brud niz jak cienie.

fajnie wygladalyby bardizej zaznaczone paznokcie

 

hmm moze troche bardziej uksztaltowalbym rece z przodu bo w zasadzie w ogole nie widac przejscia miedzy miesniami

 

poza tym bajer ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F/X koncepcyjnie model jest naprawde bardzo dorby, smialo bym powiedzial ze najlepszy z tych ktore widzialem na tym froum startujacych w DW. Technika to kwestia czasu i ciezkiej pracy wiec mysle ze poradzisz sobie bez problemu :-)

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie kompletny wypas! Olbrzymi + za umiejętność stworzenia tak pięknego i mrocznego klimatu (szczególnie metalowe elementy, potionek i niebieskie akcenty gdzieniegdzie) ;d

Dawno nie widziałem równie obiecującej pracy.

 

Gratuluje jeszcze raz i oczekuje finiszu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i piknie złapałeś klimacik:) Podoba mi się bardzo ogólny feel modelu:)

 

Detali i pojedyńczych elementów można się czepiać jednak.

Nie podoba mi się cegiełka na brzuchu, wygląda sztucznie, oraz rozciągnięte przekrzywione logo psuje jakość ogólną.

Przydałoby się leciutko zaznaczyć szwy na kapturze, bo teraz to takie czarne linie,

Nie podoba mi się też, że starłeś skrzydła w widoku od boku, rozumiem, że to przez wielkość, ale fajnie by było zobaczyć go raczej w całej okazałości.

 

I nie podobają mi się te wisiorki na skrzydłach nadal, imo zupełnie zbędne, nie są niczym specjalnie dodającym uroku, psują dynamikę. Ośmieliłbym się nawet na stwierdzenie, że są zupełnie z du..y:p

Prędzej kolce czy szpony kończące skrzydła byłyby bardziej na miejscu.

 

Jest jeszcze trochę czasu, przedłużyli termin do 8-smego, na Twoim miejscu picowałbym skrzydła i szmatki, żeby wyglądały na mniej losowo napacykowane.

 

EDIT:

Aha, jeszcze przedramię, w stosunku do bicepsu i ramienia jest bardzo wątłe.

Jeszcze jedno aha:) Tatuaże mógłbyś zrobić bardziej okazałe, może wychodzące spod kaptura, bo teraz wyglądają tak, jakbyś uznał, że jest miejsce na klacie i jest jasna przestrzeń to sobie je tam pacnąłeś. Można nimi fajnie zagrać, dograć sporo dynamiki w modelu jeśli je fajnie wyprowadzisz i zasugerujsze odpowiednie kierunki.

 

pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy finish. Jeszcze przez następne 2 dni będe picował prezentacje i jakieś tam drobne rzeczy w modeliku. Ktoś wie czy na głównym obrazku musi być też teksturka i siatka?

 

Final (EDI: lekka zmiana):

 

73414206.jpg

 

 

 

I nieoficjalny construction:

16constr.th.jpg

Edytowane przez F/X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności