Strona 305 z 407 PierwszyPierwszy ... 205255295300301302303304305306307308309310315355405 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3041 do 3050 z 4063

Wątek: miniNEWS oraz dyskusje

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    ja używam blendera i houdiniego. tzn houdiniego się dopiero zaczołem uczyć ale z pomocą legomira szybko idzie

efekt dzisiejszej zabawy:

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@Azbesty spoko; sprawdzałeś już jakie są możliwości wymiany informacji między blenderem a houdini przy symulacjach? Obj czy są jakieś dodatkowe pluginy - MDD itd.?

Dodatkowy plus, że oba softy śmigają pod linuksem. Maya jest jakby zamiennikiem blendera, a nie uzupełnieniem, w przeciwieństwie do houdiniego. Od dłuższego czasu interesuje się wspomnianymi wcześniej symulacjami i jest taki moment, gdzie blender przestaje wystarczać. Nic, wykonam trochę testów w listopadzie i się podzielę doświadczeniami. Gdyby to się sprawdziło to nie widzę ograniczeń dla blendera

Znalazłem jeszcze to:

I am proud to show you one of my latest work on the Nessi FlashAir Promotion for Toshiba Electronics. This Spot was created in cooperation with R5 REGION FIVE MEDIA GMBH. My part in the process was the water simulation and creation of a fluid workflow to render everything in Blender. Water simulation itself was done in Houdini.

źródło: https://www.facebook.com/Alexanders.Artwork
    Ostatnio edytowane przez alex3d ; 20-10-14 o 00:23

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

jeszcze nie testowałem symulacji cieczy. ale raczej renderowałbym ją w houdinim niż w blenderze

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

alex3d- Może cię to zainteresować:
    https://developer.blender.org/T41935
    Temat na razie w powijakach ale prędzej czy później to zrobią.
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@Monio, dzięki; opcja pomostu z realflowem, rewelacja Znalazłem jeszcze coś takiego:

Też wykorzystany jest cache, tyle tylko, że przez MDD. Buszuje w necie i jak się przyjrzeć to jest jednak paru konkretów, którzy umieją połączyć blendera z houdinim, choćby Matt Ebb, czy Atom. No nic, trzeba się będzie wybrać do kantoru i pomyśleć o chudym.

A ten addon (uciekła mi nazwa) dla proceduralnego modelowania w blenderze jeszcze ktoś rozwija? Gdyby udało się zrobić sprawny pipeline oparty na houdinim i blenderze to można spokojnie pyknąć symulacje w stylu Igora Zanic'a (http://vimeo.com/74197060); czy Carlosa Parmentiera (http://vimeo.com/92284627); w pozostałych dziedzinach blender wystarczy, dorzucić do tego zetkę i można odłożyć autodesk do lamusa. Pipeline dla blendera, który nie będzie ograniczał technicznie i artystycznie w 3D, coraz bardziej mnie to intryguje , można by naprawdę robić rzeczy na poziomie światowym z użyciem blendera jako podstawowego softu i z tego co widzę to niektórzy freelancerzy już to robią choć się nie chwalą tym zbytnio.

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Addon: Sverchok. Rozwija sie prężnie ale nie wiem na ile to wystarcza obecnie.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez alex3d Zobacz posta
    A ten addon (uciekła mi nazwa) dla proceduralnego modelowania w blenderze jeszcze ktoś rozwija?
    Ten?
    http://wiki.blender.org/index.php/Ex...Nodes/Sverchok

Wyglada na to ze tak - tutaj prezentacja z tegorocznej konferencji:
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

Z pogranicza blendera, jakby ktoś chciał*się*dowiedzieć czegoś o OpenVDB. Z pogranicza, bo ciągle nie ma implementacji w blenderze - gdyby była, to byłby pewnie i mesher, a jakby był... to rzeczy niemożliwe w blendku można by wymienić na palcach jednej ręki.

Wywiad z bardzo mądrym gościem: Kenem Musethem http://blenderdiplom.com/en/intervie...n-openvdb.html

Fragmencik:
    Ken: We would like to see it in for example Maya, and we would also love to see Blender pick it up. Those are the main two third party projects where we would like to see adoption of OpenVDB. We have a rudimentary support for Maya, we actually released some nodes but we don't use Maya that much in-house for volumetric effects, so we would like someone from the open source community to pick it up.
    Wiec na co czekamy?

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

Na opensub div. i nowy viewport. i alembica.

sohcahtoa

Podziękowania

Domyślnie

OpenVDB nawet jak będzie nie będzie działać tak dobrze jak w Houdinim(głównie dlatego, że dreamworks głównie na hudego VDB projektował), a skoro jak rozumiem zamierzasz używać komercyjnie Houdini do symulacji to potrzebujesz HoudiniFX lub Houdini Indie, ale oba mogą eksportować do alembica i fbx oraz wielu innych formatów. Chociaż VDB szczerze mówiąc jest naprawdę zajebiste

Uprawnienia umieszczania postów