Strona 395 z 406 PierwszyPierwszy ... 295345385390391392393394395396397398399400405 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3941 do 3950 z 4051

Wątek: miniNEWS oraz dyskusje

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez Maciek Jutrzenka Zobacz posta
    Czyli To że openCL jest szybkie to zasługa tego że używa gorszego samplera który jest zdecydowanie szybszy?
    Oczywiście że nie! Benchmarki pokazują wersje na OpenCLa z samplowaniem Sobol kontra CUDA i Sobol. Jaki byłby sens odpalać w ogole benchmark jeśli ustawienia renderu byłyby inne? CMJ działa już na OpenCL tylko Mai nie wyrobiła się żeby to weszło do 2.79. Sampluje wolniej, kilka procent, tak jak w przypadku CUDA. Po prostu wymaga testów.

Niedługo i tak nie bedzie miało to znaczenia bo w momencie wyjscia bety 2.8 Lukas skończy sampler oparty o błekitny szum. Ten deklasuje wszystkie inne znane metody samplowania (przy niskiej ilości sampli) i dodatkowo produkuje output który będzie doskonale współgrał z denoiserem. Śmiało można zakładać zredukowanie czasu renderu prostych scen o połowę bez denoisera, n-razy z denoiserem. To rozwiazanie to jeden z głównych powodów szybkości Arnolda. Przy mało doswietlonych scenach CMJ może działać lepiej. Też będzie dostępny na OpenCL niedługo.

Czyli sprawa jest prosta, jak masz w tym momencie multum projektów do wyrenderowania to inwestujesz w Nvidie. Jak możesz poczekać do końca roku to wtedy większy sens będzie miało AMD.
    Ostatnio edytowane przez Monio ; 31-05-17 o 13:21

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez michalo Zobacz posta
    Tak jak z 3d manipulatorem w zetce.. Czekamy i czekamy. Dobrze, że Siggraph sie zbliża.
    Troche offtop w temacie Blendera ale zapowiedzieli zapowiedz :
    https://twitter.com/pixologic/status/869717762762874880

Ja tam na gizmo nie czekam w ogole, ale rozumiem, ze niektorym to ulatwi zycie. Mnie zdecydownie bardziej jara mozliwosc wektorowego displacementu. Swoja droga szkoda, ze w Blenderze nie ma tej mozliwosci - moze kiedys.
    Ostatnio edytowane przez Nezumi ; 31-05-17 o 15:29
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar Vaticinator
    Podziękowania

Domyślnie

I kolejny offtop... Blender bryluje na zapowiedzi nowych procków AMD Ryzen Threadripper

...Tak od 47 minuty z hakiem.
    Render na ich scenie to 13 s. Dla porównania znalazłem, że Ryzen 7 1800X liczy to jakoś w 22s.

Member
    Awatar Vaticinator
    Podziękowania

Domyślnie

Nowy filmik promujący EEVEE:

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Spoko prezentacja ale ja pier****. Jak można nie ogarniać że to działa tylko na GPU. Uzyskanie takiej grafy w realtime na CPU jest zwyczajnie niemożliwe.
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member
    Awatar Zuorion
    Podziękowania

Domyślnie

Plis Monio, ten ktoś nie ogarnia różnicy pomiędzy Tangent space, a Object space normal mapy. Widać, że od technicznej strony u niego nie najlepiej.

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

W ogóle przez komentarze odnośnie 2.8 trochę trące wiarę w community. Goście piszą o Eevee że nie potrzebują silnika gier w blenderze (?!). Drudzy się pytają czy to zamieni Cyclesa. Jeszcze inni narzekają że warstwy im nie działają jakby to była finalna wersja.
    Ja rozumiem że nikt nie musi być na bieżąco z każdą nowinką, ale skoro już ściągają eksperymentalnego, niedokończonego builda to mogliby się chociaż trochę zorientować z czym mają do czynienia. Mam wrażenie że ludzie oczekują że kilku koderów wykona rok pracy w miesiąc, nie chce im się przeczytać ogólnodostępnych informacji ale za to są pierwsi do narzekania że Ton chce usunąć Cyclesa i zrobić z blendera silnik gier.

Chyba za dużo czytam BA. Duże ilości raka.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Monio xD? dopiero teraz to zauważyłeś, społeczność blendera ma tą wadę że chyba ma największy procent ludzi którzy nie mają bladego pojęcia o grafice 3D i są zarazem ekstremalnie głupi, nie wiem why możę za sprawą ino tego że blender jest free, no i niestety odkryli możliwość pisania na forach.. Dlatego ja od większego już czasu totalnie wycofałem się z brania udziału w tym cyrku.

Member
    Awatar Idaho
    Podziękowania

Domyślnie

Czytałem komentarze pd tym filmem na YT i jak dla mnie to są zwykłe "gimby" widzą że ktoś się czymś ekscytuje ale nie rozumieją czym a bardzo chcą wziąć udział w tym całym Hype-ie, nie wykluczam też ludzi podstawionych od konkurencji . Obserwuję MODO, Maxa, Mayke i sorry ale najszybciej z nowinkami i ulepszeniami to jedzie blender. Te wymienione wyżej softy na starcie dostały porządne narzędzia a teraz raczej nic się tam nie dzieje natomiast blender cały czas się rozwija imho. Także trzeba wziąć pod uwagę że programy komercyjne "trochę" kosztują i tam są już ludzie konkretnie zorientowani (bo te durne pytania zadawali w szkole jak się uczyli) i kupują narzędzie do konkretnego zadania. Przy darmowym blendku natomiast jest cała masa hobbystów, nowicjuszy itp ludzi, stąd takie pytania a nie inne.

@Monio
    Nie każdy jest zorientowany w wymaganiach. Co do GPU o ile dobrze pamiętam to ma być wspierane od openGL 3.3 więc to pójdzie prawie na wszystkim:

tak sobie myślę że jakby przeszli na vulkana to jeszcze by kopa dostało.

P.S. nadal czekam na usprawnienie sculptu. Mieć ten detal co w zetce ...

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Maciek Jutrzenka Zobacz posta
    Dlatego ja od większego już czasu totalnie wycofałem się z brania udziału w tym cyrku.
    Ja w też ale gdzieś trzeba szukać newsów, śledzić development blendka i addonów. Kiedyś miałem czas czytać wszystkie commity, teraz wole sprawdzić BA. Niestety przy okazji trzeba przebrnąć przez sterty bullshitu.

Cytat Zamieszczone przez Idaho Zobacz posta
    Nie każdy jest zorientowany w wymaganiach.
    Co nie zmienia faktu że to akceleracja sprzętowa GPU i widać to jak na dłoni. Rozumiem że osoba zaczynająca zabawę z 3D może tego nie wiedzieć ale gość który kręci tutoriale do softu? WTF.

Cytat Zamieszczone przez Idaho Zobacz posta
    P.S. nadal czekam na usprawnienie sculptu. Mieć ten detal co w zetce ...
    Też bym chciał ale to wymaga kilku składowych. Sam wydajny viewport tego nie załatwi, obracanie kamery to jeszcze nie rzeźbienie. Potrzebny byłby "przynajmniej" refactoring multiresa i mechaniki deformacji pędzlami żeby to płynnie działało.
    Teraz 2 gości działa w temacie sculptu w ramach GSoC. Jeśli im się teraz uda to może kiedyś wezmą się za usprawnienie tych bebechów.

Uprawnienia umieszczania postów