Strona 401 z 406 PierwszyPierwszy ... 301351391396397398399400401402403404405406 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4001 do 4010 z 4053

Wątek: miniNEWS oraz dyskusje

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    @Monio gdzie jest info, że "draw modes" mają być zaimplementowane? Z tego co czytam to jednak draw modes będą/mają być porzucone w ich aktualnym kształcie. Będzie to wyglądało tak (foto poniżej; modes/engines) i będzie zarządzane z poziomu nowego systemu warstw? Nie upieram się czy ma coś być tak zrobione czy inaczej jeżeli to ma poprawić wydajność viewportu, ale to zmienia zupełnie workflow. Brakuje dobrej informacji na temat tego jaki jest zamysł, dlatego community zacznie się wkurzać. Czyli co clay do modelowania/rzeźbienia, EEVEE do tekstur i renderowania, a cycles tylko do renderowania? Gość zabrał się za zmiany a zostawił znak zapytania przy trybie "edit" Teoretycznie mogło by tak być, ale wtedy musi być 100% kompatybilność pomiędzy silnikami jeżeli chodzi o materiały. Na tę chwilę nie mam do tego przekonania, ale jak jest jakieś info co zamierza Dalai w tym względzie to chętnie poczytam. PS. żeby nie było, że tylko marudzę to potestowałem EEVEE i jest potencjał.

This also means we are dropping the current draw modes, and in particular the per-object maximum draw.
    "Render to View" and "Render to Image"
    Since we are no longer supporting the old "draw modes" (wire, solid, textured, ...) an engine like Cycles will always be in the former "Rendered" mode.

That means the engine can make the best of the situation and implement a separate faster drawing loop for when drawing to view. Apart from that the only difference between the two methods is their outputs.

The draw manager still needs changes to allow for image rendering (e.g., for Clay and Eevee F12), as well as view rendering (e.g., for Cycles) - see Depth Buffer below.
    Evaluate if we still need a better replacement for wire, solid, … draw modes. If we need it, design and implement new engines accordingly, or as extra passes for the existing engines.
    https://wiki.blender.org/index.php/D.../Source/Layers
    https://code.blender.org/2016/11/layers-and-beyond/
    https://wiki.blender.org/index.php/D...xternalEngines
    https://code.blender.org/2016/12/vie...lan-of-action/

I jeszcze coś od Bartona:

Ostatnio edytowane przez alex3d ; 06-08-17 o 15:22

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Chłopaki po to są buildy, żeby je testować i krytykować.
    Zgadzam sie. Po jakims czasie 'odbiornik' krytyki sie dostraja i ignoruje szumy wiec nie ma sie co spinac.
    BTW cieszmy sie, ze tyle dyskusji w tym watku. Nie liczac postow w dziale MAXa dot. pustych scen zajmujacych XXX MB to jest tam znacznie spokojniej. Nowe przyszło
    nosiłem kalesony zanim było cool

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

alex3d - Beta 2.5 o której piszesz była upubliczniona już w bardzo zaawansowanym stadium i same zmiany miały dużo mniejszą skalę niż przy 2.8.

Nigdzie nie pisałem że draw modes bedą działały tak samo jak teraz. Wiemy że nie będą ale wireframe, solid view czy cyclesowy material preview powrócą w przyszłości. Jak pisałem, jest bardzo wcześnie. Na razie pracują jeszcze na bebechach kodu wyświetlania, do tego w niepełnym składzie / mocy bo jeszcze kończą 2.79. To gdzie i jakim guzikiem będzie się przełączało na widok siatki będzie rozkminiane później jak będą mieli już gotową bazę.

By default Blender 2.80 ships with two render layers as of now, “RenderLayer” for regular rendering and “Viewport” for (guess what) viewport display. Their collections are linked, so adding/removing an object from one render-layer will add/remove it from the other two.
    The drawing options for the viewport that used to be spread out everywhere in the UI will mostly become render-layer and render-engine options in the future.

I’m not sure how exactly you’ll switch between e.g. solid and wireframe display in future, but I guess it’s going to be a per render-layer option by using passes. That way you’d be able to customize your own display modes (e.g. solid with wireframes and with grease pencil, but without lamps and manipulators, …).
    https://code.blender.org/2017/05/vie...nt-and-future/
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.
    Podziękowania alex3d podziękował

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@ Monio, dzięki za info; chodziło mi o przejście z Blendera 2.49 na 2.5, a nie o betę Ok, czyli pieśń przyszłości. W moim workflow i podejrzewam, że u wielu innych osób przełączenie pomiędzy poszczególnymi trybami odbywa się w ułamku sekundy i przy pomocy skrótu klawiszowego i jest to opcja pełniąca określoną rolę i bardzo często wykorzystywana. Teraz (2.79) też możesz sobie zmienić sposób wyświetlania danego obiektu czy grupy (chociażby "wire"; zakładka object=>display), ale robisz to w zupełnie innym celu niż przełączając się na "wire" pomiędzy draw modes. Wychodziłoby zatem, że sposób wyrysowania modelu w blenderze pełni jednak dwie funkcje - w trakcie jego tworzenia i na etapie układania sceny/renderowania. W 2.80 tracimy jedną z tych opcji. Jak czytam traktat Da Vinci w przełożeniu Wojciecha Gersona z 1874 r. to widzę przenikliwość tematu i spójność w każdym zdaniu (przy okazji polecam https://polona.pl/item/35114531/6/, tak jak i odwiedzenie wystawy prac Józefa Chełmońskiego w Radziejowicach z odnalezioną po 140 latach "Nocą Księżycową" ). Tutaj nie rozumiem sposobu podejścia do tworzenia nowych narzędzi, nie jestem pewien czy sam autor kodu to ogarnia Pogadamy na koniec roku jak coś się zmieni .
    Ostatnio edytowane przez alex3d ; 06-08-17 o 21:14

Member

Podziękowania

Domyślnie

coś czuję że na 2.8 przesiądę się dopiero gdzieś za 2 lata.. bo będzie taki clusterfuck logiczny i ograniczona funkcjonalność. w ogóle jak do tego będzie odnosił się VSE?

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

alex3d- Będą overridy per kolekcja, w której możesz mieć jeden lub więcej obiektów, więc nic nie tracisz.

Maciek Jutrzenka - Jaka ku**a ograniczona funkcjonalność?
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez alex3d Zobacz posta
    Chłopaki po to są buildy, żeby je testować i krytykować.
    Oczywiscie. Tylko warto wiedziec najpierw cos o tych buildach, bo jak nie wiesz co jest a czego nie ma to mozesz na przyklad zaczac testowac i narzekac ze w 2.8 nie dzialaja modyfikatory. Juz przesadzasz co bedzie w koncowej fazie, psy wieszasz na Felinto jakby to conajmniej byl RC. Spokojnie, cierpliwosci.. Potestuj sobie eevee, potestuj sobie kolekcje (pamietajac ze nie ma jeszcze ustalonego konkretnego UI pod nie) i tak dalej.
    @Nezumi mam napisane skrypty, które ściągają daily builds albo kompilują blendera z określonymi patchami i z wielu branchów korzystam we wczesnej wersji, więc takie porównanie do Klienta, trochę nie trafione jest.
    Ja nie sugeruje ze nie masz pojecia o niczym (jak wielu klientow ) ale podejscie mi sie skojarzylo. Chyba kumasz jak wczesny to jest build 2.8 prawda? I jak wiele sie jeszcze zmieni. I jak wiele brakuje. Jesli tak to po co przesadzac jakby 2.8 mial wychodzic za miesiac.
    Chciałem poruszyć dyskusję, ale widzę, że jeszcze nie korzystaliście z 2.8, więc jest za wcześnie.
    Za wczesnie to jest na korzystanie z 2.8 Mozna sobie wrzucic model w eevee i sie nim pobawic ewentualnie scene przeorganizowac na kolekcje ale tak na prawde to tyle chyba na razie. Zbyt wiele rzeczy jest niedorobione jeszcze zeby mowic o "korzystaniu".

Juz widzialem gdzies na Twitterze Andrew Guru zaczynal sie nad GUI zastanawiac. Jak to przeczytalem to natychmiast zaczalem sie zastanawiac nad MODO...
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

@Nezumi w rozwoju softu na poziomie profesjonalnego użytkowania powinna byś pewna kontynuacja. Mam wrażenie, że Dalai ma to w d***e. Gość niby zmienia "tylko" podejście do viewportu, a tak naprawdę wpływa to na podstawową ergonomię korzystania z softu i innych narzędzi, które już były napisane wcześniej. Zważywszy na specyficzny rozwój i otwartość Blendera, lepiej od razu takie rzeczy krytykować. Przykładów Blendera i deweloperów jest wiele. Czekałem np. na ukończenie meshera przez Kevina Dietricha (bardzo bystry gość) i co się okazało, że niepotrzebnie robił to w formie modyfikatora i w ogóle niepotrzebnie siedział nad tematem kilka miesięcy, bo z uwagi na ograniczenia w modyfikatorach jak i zmiany w kodzie, które szykują się blenderze stracił tylko czas i odpuścił temat. W to, że w finalnej wersji jednak doczekamy się jakichś rozwiązań to ja nie wątpię, tylko dyskusja toczy się o to czy coś zajmie 1,5 roku czy 3
    Ostatnio edytowane przez alex3d ; 07-08-17 o 12:19

Member
    Awatar Idaho
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nezumi Zobacz posta
    Jak to przeczytalem to natychmiast zaczalem sie zastanawiac nad MODO...
    A ja właśnie przestałem zastanawiać się nad MODO, nie wiem czy widziałeś

poza tym
    Asset Manager
    HardOps
    Speedflow
    plus masa darmowych addonów i nie wiedzę potrzeby przechodzenia na inny soft.

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Idaho Zobacz posta
    A ja właśnie przestałem zastanawiać się nad MODO, nie wiem czy widziałeś
    Gdyby jakiś maksowiec się zdenerwował, że do maxa nie ma analogicznego pluginu:

Uprawnienia umieszczania postów