Strona 400 z 407 PierwszyPierwszy ... 300350390395396397398399400401402403404405 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3991 do 4000 z 4063

Wątek: miniNEWS oraz dyskusje

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Udostępniono "Attract" i "Flamenco" - dwa narzędzia używane przy produkcji animacji w BI

Member
    Awatar Vaticinator
    Podziękowania

Domyślnie

To ja jeszcze przeklejam z Blendernation dość świeży filmik testowy wolumetryki w EEVEE:

Member

Podziękowania

Domyślnie

Oglądałem z 5 razy WOW !!!

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

Jakoś nie śledziłem szczególnie tematu 2.8. Dzisiaj odpaliłem na dłużej najnowszy build blendera 2.8, wrażenia różne, raczej słabe, bardzo słabe. Te wielkie vertexy i grid rysowany na modelu i ten grubaśny obrys obiektu, to dla grafików po 80-tce ?

Nie bardzo kumam tę ideę, viewport shading zniknął na dobre, czy to kwestia rozgrzebanego kodu? Jeżeli ma zniknąć na dobre i trzeba będzie się przełączać pomiędzy silnikami, to trzeba przyznać, że to ch****y pomysł i gość (czytaj Dalai Felinto ) tak samo zwali temat jak z bejkowaniem w cyclesie. Cycles render liczący sample w object mode, edit mode itd. itd., komu to potrzebne? Zresztą w tej chwili wybranie w "engine" blender internal i trybu edit mode powoduje wysypanie programu. Jak dla mnie lepszym pomysłem byłoby po prostu dodanie nowego silnika (EEVEE) bez zmieniania UI - po tylu latach korzystania z blendera wybieranie trybu (mode) w górnej belce jest niewygodne - tam były opcje, które ustawiało się na początku projektu lub takie, które ewentualnie klika się kilka razy w trakcie sesji. Blender bez viewport shading? Parafrazując, Blenderze nie idź tą drogą!

@Groh fajne i kawał roboty, ale szkoda, że większość to fejkowanie, a nie symulacje z prawdziwego zdarzenia.

Ostatnio edytowane przez alex3d ; 05-08-17 o 23:12

Member
    Awatar Double_G
    Podziękowania

Domyślnie

z tego co wiem fizyka ma zostać przepisana i zunifikowana. w sensie, że różne rodzaje symulacji będą ze sobą oddziaływać. no i całość ma być oparta na nodach. nie odpalałem tych nowych buildów ale to nie jest tak, że wchodząc w edit mode po prostu przełączy się shading na ten napisany z myślą o modelowaniu? chyba nie trzeba będzie ręcznie wybierać eevee?
    MSI GT683 i5-2430M |4GB SODIMM DDRAM3 1333 MHz | GeForce GTX 560M 1,5GB DDR5 | Intel HM65 Express | Full HD Anti-glare

Samsung Galaxy Ace

Member

Podziękowania

Domyślnie

tez mam nadzieje ze to tylko build`y testowe.. no i tez mam nadzieje ze UI jak zmienia, to zastawią magiczny ptaszek aktywujący standardowy układ. Puki co to eevee nadaje sie do robienia ładnej volumetrii, bo nawet z cieniami ma problem...

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Draw modes nie są jeszcze zaimplementowane. Na pewno nie bedzie tak że przy przełączeniu na cyclesa będzie cały czas działał render, przecież z tego nie dałoby się korzystać. Wyluzujcie. Najazd na Dalai bezpodstawny na maksa. Gość teraz ogarnia o wiele bardziej złożony projekt i poświęca temu maksimum uwagi. Bez niego Eevee i usprawnienia viewportu nie stałyby sie rzeczywistością. Jak nie jesteście gotowi na testowanie rozgrzebanego 2.8 to poczekajcie z ocenisniem do końca roku czy początku nastepnego bo wtedy ma wyjść dopiero BETA. To że teraz można w ogóle tego builda uruchomić i testować to tylko dobra wola developerów i świetna organizacja projektu.
    Podziękowania Nezumi, Vaticinator, McGavish podziękował

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Czytajac narzekania/obawy co do wczesnego buildu 2.8 przypomnialem sobie klientow, ktorym nalezy wyjasnic, ze szkic pomyslu/wip to nie to samo co skonczony produkt. Mimo, ze "oczywiscie rozumieja" wciaz traktuja szkic jakby to byla faza koncowa...
    Albo tych co kupujac gierke Early Access dziwia sie, ze jakas ona nie skonczona taka...
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

Chłopaki po to są buildy, żeby je testować i krytykować.
    @Nezumi mam napisane skrypty, które ściągają daily builds albo kompilują blendera z określonymi patchami i z wielu branchów korzystam we wczesnej wersji, więc takie porównanie do Klienta, trochę nie trafione jest.

Chciałem poruszyć dyskusję, ale widzę, że jeszcze nie korzystaliście z 2.8, więc jest za wcześnie. W momencie jak używałem pierwszych buildów 2.5 (alpha wyszła w 2009 r.), to też byłem krytyczny (słaba wydajność itd.), ale odczucie miałem pozytywne co do ergonomii i ogólnego pomysłu na UI. W przypadku builda 2.8 te odczucie jest po prostu kiepskie.

@Monio, gdyby Dalai nie był krytykowany przy robieniu bejkowania to też wiele rzeczy byłoby spieprzonych jeszcze gorzej

Ciesze się bardzo, że powstaje blender 2.8 i EEVEE, bardzo przyda się PBR, ale robienie dwóch kroków do przodu, żeby jeden zrobić w tył to jest fajne w tańcu Jak Wam pasują te wielkie vertexy to spoko , mnie nie bardzo.

@Monio, gdzie można poczytać, że mają być zaimplementowane draw modes, bo tego też mi brakuje i nie znalazłem nigdzie informacji jaki ma być design tego wszystkiego?

Member

Podziękowania

Domyślnie

Kombinują, zobaczymy co im z tego wyjdzie. Tu jest coś o pasku na górze, tam gdzie przenieśli edite mode.
    https://developer.blender.org/D2758
    https://www.artstation.com/artist/pawelbrzu
    Podziękowania alex3d podziękował

Uprawnienia umieszczania postów