Skocz do zawartości

Blender - NEWS oraz dyskusje


n-pigeon

Rekomendowane odpowiedzi

JediWebster- Cycles na AMD nie obsługuje jeszcze wielu rzeczy które są na CUDA i CPU. To jest dopiero pierwsze podejście. Następne rzeczy będą pojawiać się stopniowo ale to potrwa miesiącami. Bierz 980.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Troche przesadzone ze "nadchodzacym", bo nadchodzi to 2.76 a to jest ledwie proposal i jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem to nastepny Blender zobaczymy za rok ;) (nie liczac malych updatow po drodze). Ale faktycznie news spory. Bardzo dobry kierunek moim zdaniem - skupic sie na sofcie i konkretnych celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mega wydajny viewport dostaniesz już za kilka tygodni w 2.76. Główne optymalizacje są już w masterze więc testuj (jeszcze wiele rzeczy jest niestabilnych ale podstawowy solidmode działa). Co powiesz na 20 RAZY wydajniejsze rysowanie obiektów z Subsurfem? :)

Trzeba tylko pamiętać że te optymalizacje dotyczą obiektów z quadów/ngonów oraz rzeczy takich jak subsurf i multires. Na meshach które składają się z samych trisów (dyntopo czy rzeczy po decimate) nie będzie żadnego wzrostu wydajności.

 

Kierunek rozwoju 2.8 bardzo mi się podoba. To już nie czasy dziesiątek mini-ficzerów które da się napisać i doszlifować w 2 tygodnie. Popieram i się jaram. Będę testował i zgłoszę kilka małych proposali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko pamiętać że te optymalizacje dotyczą obiektów z quadów/ngonów oraz rzeczy takich jak subsurf i multires. Na meshach które składają się z samych trisów (dyntopo czy rzeczy po decimate) nie będzie żadnego wzrostu wydajności.

 

ehhhh, ja czekam aż będzie viewport który naprawdę działą a nie ciągle takie pierdoły że trzeba dodac jakis modyfikator czy inne g. żeby było szybciej. No ale lepsze to niż nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z dummy modyfikatorem jest już nieaktualne. Cały kod wyświetlania solidmesh został przepisany i nie ma tam takich pierdół. W renderowaniu gołych brył (solid) dogoniliśmy czołówkę softów. To dla ciebie mało? :D

 

129 milionów trisów na GTX780. Żaden instancing na GPU tylko twarde kopie. Psy-fi dopiero będzie implementował instancing, wtedy to już będzie pozamiatane. :)

 

Przeczytaj ten wątek i przetestuj sam jak to działa.

http://blenderartists.org/forum/showthread.php?374314-Viewport-modernization-optimization-It-has-begun

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie poczekam aż będzie officialnie co by jak by nie działało i bym się ostro wkrw. i zbluzgał ten program i wylał masę flameu i hejtu. to a żeby żaden mi nie powiedział że to jeszcze beta była i że w officialnej będzie gyt.

 

Zacne video. aż kurcze mam nadzieję że to nie sen :D

Edytowane przez Maciek Jutrzenka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo w ogóle daj sobie spokój z Blenderem, na wypadek jak by coś nie działało Kramon. po co masz "się ostro wkrw. i zbluzgać ten program i wylać masę flameu i hejtu. Ubierz przyciemniane okulary, wskakuj na deskę i zjeżdżaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VxHZUjP.png

 

FvwvSXt.png

 

Proceduralny pixelart w cyclesie! :D Tak się pochwale kolejnymi nodami w mojej kolekcji. Ogarnąłem sobie kwantyzowanie wartości i wektorów. To jest mapowanie więc można podpiąć do wszystkiego co dusza zapragnie. Z kolorami będę musiał zadziałać jakoś inaczej, na razie podpinałem tą nodę do wektorów i działa średnio. Pewnie HSV rozwiąże sprawę.

 

edit: Efekt z kwantyzacją wartości HSV wyszedł gorzej niż z RGB. Raczej nie ogarnę tej kwantyzacji koloru zwykłymi nodami. Nie ten kierunek przepływu informacji.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio, wyłączyłem się przez ostatnie 3 m-ce, poszukam tego Twojego news'a. Mówisz o tym samym: https://github.com/bsavery/PRMan-for-Blender ? Tzn. ma być support oficjalny, czy coś w stylu V-Ray'a czy tylko zajawka gości, którzy na co dzień pracują w Pixarze?

 

Jest oficjalny exporter, można go nawet pobrać ze strony RenderMan-a. Mamy go szybciej niż MAX :D ALe to ciągle wersja testowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info chłopaki. Własnie zainstalowałem na OpenSuse i śmiga wyśmienicie. Nie sądziłem, że blender się doczeka. Wreszcie fajna integracja materiałów i oświetlenia w stosunku do wszystkich wcześniejszych prób w stylu Aqsis, RIBmosaic i 3Delight. To co, kolej na oficjalną wtyczkę do Arnolda :).

 

 

 

Edit: Rewelacyjny addon http://blenderartists.org/forum/showthread.php?376618-Addon-Push-Pull-Face

 

Push%2BPull%2BFace.gif

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaasne. ;) Jakby nadał jakąś rotacje temu cylindrowi to topologia się rozsypała. Musieliby stworzyć modyfikator w C bo blender nie obsługuje modyfikatorów napisanych w pythonie (swoją drogą to największy minus tego programu). To jest po prostu gęsty modifier stack ustawiany skryptem pythona. Boolean + Remesh + Bevel + Subsurf mówiąc ściślej. Bardzo ograniczone, niewydajne (ciężkie modyfikatory) i zupełnie odległe dające rezultatów jak MeshFusion czy MetaMesh. Krótko mówiąc ściema.

 

edit: Przetestowałem. Nie korzystają z Laplace smooth jak wcześniej przypiuszczałem, sam Subsurf wystarczy żeby to wygładzić. Udało mi się uzyskać taki sam efekt jak na filmiku, razem ze wszystkimi fuckupami które tam było widać. Piękne topo jak się obróci cylindry. Zremesher i Autoretopo zmiażdżone. ;)

 

xkohhTW.jpg

 

Enjoy:

http://www.pasteall.org/blend/37395

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo jak to będzie działać. Tak jak w pliku blend który masz post wyżej. BoolTool nie wykonuje żadnych operacji z siatką (jak pisałem, nie ma takiej możliwości w blenderze). To tylko proste macro które ustawia automatem modyfikatory i zmienia ustawienia wyświetlania obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie moze co sie stalo z tym:

i z tym?

 

Build Gooseberry albo tego nie ma albo nie umiem znalezc. Filmiki pokazali jakies 10 miesiecy temu...

 

[edit]

Jakby ktos byl zainteresowany odpowiedzia, Antony Riakiotakis stwierdzil "It was left half finished due to gooseberry shifting priority to other targets. Now with gooseberry over Campbell Barton or me might take it up again but we have been busy with other things."

Coz... Mam nadzieje ze to dokoncza.

 

Poniekad w temacie - nowy podcast:

 

http://www.blenderguru.com/podcasts/ep-76-awesome-features-dont-make-blender-wcampbell-barton/

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 2.75.4 (aka. 2.76 - bo tak mi pokazuje) dodano w Sculpt Blender opcję tilled - zakładka symetry. Tego mi brakowało od dłuższego czasu. W końcu mogę rzeźbić tileable texturki bez zbędnego kombinowania. A tak na marginesie Viewport b. mocno przyśpieszył a wiem co mówię bo jadę na opensourcowych sterach do tego dla ATI HD 3870 (Mesa driver - choć nadal nie obsługują viewport-AO) Wcześniej wyświetlenie 3 - 5 mln faców muliło strasznie a obecnie wszystko śmiga.

Wiadomo kiedy poprawią szczegółowość sculptingu bo na razie to nawet przy kilkudziesięciu mln trisów nadal schodki

Edytowane przez Idaho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś wytłumaczy co robię źle bo zrobiłem sobie cube, powieliłem ileś tam razy i wyszło 25 baniek a gość mi tu pokazuje 53 bańki, jakim kurna cudem, nawet dla spokoju sprawdziłem czy nie mam wyłączone vbo ale nic z tego. I jak na razie nic z mojego przyspieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że jego karta na prawdę może być parę razy wydajniejsza od twojej i stąd ta różnica. Jedyne 10 tysięcy zeta i to quadro jest twoje. ;)

 

Tak na serio- Odczuwasz wyraźnie spadek wydajności jak wyłączysz VBO?

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandragora- Nie ma najmniejszych szans żebyś miał identyczną wydajność jak w poprzednich wersjach. Oni przepisali zupełnie sposób kalkulowania siatki więc różnica musi być, lepsza czy gorsza (jeśli masz coś ze sterami). Przeinstaluj sterowniki najpierw i jeśli będzie tak samo to zgłoś to na bug tracker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi all,

 

Here are the (short) notes of today's meeting in irc.freenode.net #blendercoders

 

1) Work on 2.77

 

- Project page with planning:

http://wiki.blender.org/index.php/Dev:Doc/Projects

(As agreed on, 2.77 has not been scheduled yet)

 

- Bastien Montagne reports good progress on library referencing improvements:

http://code.blender.org/2015/11/test-build-live-reloading-relocating-of-libraries/

(Might go to 2.77 if testing goes well)

 

2) Other projects and 2.8 preparations

 

- Migrating to OpenGL 2.1 has started.

 

- We're now officially on 2.1 minimal! Meaning that the old 'extension' (compatibility) API calls

are gone. Work now progresses on removing 'immediate mode' calls (glBegin, glEnd), and on defining

how to use shaders everywhere.

 

- Mike Erwin will write (today!) a wiki page - to log and report on OpenGL work, also as dashboard to

give people insight what they can do to help. Code upgrading is fun work for which a lot of people

can contribute. Check the wiki project page later today for the correct page link.

 

- If you want to get involved: join the coders IRC channel, or the viewport list:

http://lists.blender.org/mailman/listinfo/bf-viewport

 

- After the meeting, a group discussed key aspects of the work ahead... viewport team members so-far:

Mike Erwin, Antony Ryakiotakis, Brecht van Lommel, Inez Almeida, Martijn Berger. Thomas Dinges is

available to help. Jason Wilkins is inactive currently but welcome to join!

 

Laters,

 

-Ton-

 

No i spoko. Wywalają teraz całe legacy gówno z viewportu. OGL2.1 jako minimum, 3.2 jako core. Jak dodadzą wyświetlanie siatki na shaderze (prototypy już są) to będzie zajebiście, to na razie głownie zabija editmode. Hejterzy do piwnicy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności