Strona 405 z 406 PierwszyPierwszy ... 305355395400401402403404405406 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4041 do 4050 z 4052

Wątek: miniNEWS oraz dyskusje

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Nie szukałem tego w google. tylko w blenderze.. o czym napisałem.

zajeło mi 2 dni na znalezienie gdzie ta opcja jest w blenderze
    ja nie wiem.. ale blender to chyba nie google. Chwalicie się że umiecie szukać, szkoda tylko że nie czytać :P Gdy zobaczyłem. że niema tego w spacji napisałem szybko do developerów czy usuneli tą funkcję oni mi odparli że nie, i że jest dalej w blenderze. spytałem się czemu usuneli ją z wyszukiwarki.. dostałem odpowiedź że teraz interface jest bardziej przejrzysty.. więc stwierdziłem dobra to znajdę! zrobie se mały test.. no i.. tak przejrzysty że osobie która używa blendera od 6 lat. zajeło 2 dni znalezienie tego.. zresztą.. gdy potem dla samego testu zadałem to pytanie na discordzie większośc ludzi nawet nie wiedziało że taka opcja istnieje...

kolejna sprawa!!! UV mapping kiedyś były wszystkie opcje a dziś jest tylko kilka ;/ niby są przyciski! ale przycisk działa tylko na jeden obiekt a nie na wszystko co masz zaznaczone. ogólnie regres.

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Ja doskonale rozumiem ze w Blenderze. Zupelnie nie widze sensu tego testu - co mial udowodnic? Ze jak cie odlacza od internetu i zostaniesz sam na sam z Blenderem to bedziesz potrzebowal dwoch dni na znalezienie guzika? Bo na sile musial byc guzik a nie skrot? Bo... OK...

Nie, nie kumam.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member

Podziękowania

Domyślnie

To, że interface blendka nie jest aż tak przejrzysty.

Ja miałem przerwę w blenderze kilku letnią. Z rok temu znowu go zacząłem używać, modelowanie, uv - zapomniałem sporej części skrótów a interface się zmienił więc wyszukiwarka pod spacją (którą odkryłem przypadkiem, bo pod spacją było coś ważnego - ale nie pamiętam co ) uratowała mi życie. Jakbym miał co chwilę googlać to by mnie cholera wzięła.
    Chodzi mi o w miarę nieprzewalaną płynną pracę.

Szkoda, że okroili wyszukiwarkę. Zgadzam się, że to bez sensu.

W zbrushu by się taka przydała, do ważnych ale rzadko używanych funkcji.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Nezumi Zobacz posta
    Ja doskonale rozumiem ze w Blenderze. Zupelnie nie widze sensu tego testu - co mial udowodnic? Ze jak cie odlacza od internetu i zostaniesz sam na sam z Blenderem to bedziesz potrzebowal dwoch dni na znalezienie guzika? Bo na sile musial byc guzik a nie skrot? Bo... OK...

Nie, nie kumam.
    dokładnie jak michalo napisał.. chodzi oto że ta zmiana zostało tłumaczona tym iż teraz interface blendera jest bardziej przejrzysty niby i łatwiej wszystko znaleźć, dlatego postanowiłem to sprawdzić może mają chłopaki rację... no i jednak nie niemają. wyszukiwarka która nie ma bazy danych to bez użyteczna wyszukiwarka. ja używam spacji mega często.. bo to jest po prostu menu w którym jest wszystko wystarczy wpisać to co masz w głowie lub to co chcesz robić i zazwyczaj pojawi się taka pozycja klikasz i masz z głowy. a nie musisz latać po interface, i szukać i zastanawiać się gdzie to był ten przycisk i w którym pod menu to było skitrane. Jak używa się wielu aplikacji to nawet mimo tego że używam Blendera już szmat czasu. to często się zapomina gdzie co było.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

nie mam zamiaru narzekac, ale faktycznie one-stop-solution zastapiono dodatkowym learning curve z UI. Ktoś czytal ksiazke do UX do gory nogami.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Ja sie nie spieram z faktem, ze wyszukiwarka jest spieprzona. Ja szukam rozwiazan. Jesli to oznacza, ze mam cos wygooglac to to robie, zeby osiagnac cel. Przestalo mi sie chciec dyskutowac na temat UI i UX bo czesto to prowadzi do filozoficznych wywodow w stylu Endriu Guru. Czasem mam wrazenie ze im wiecej ktos czytal o "juzer ekspiriens" zamiast pracowac w danym sofcie tym bardziej spartolone ma propozycje i pomysly bo siedzi w teorii a nie praktyce.
    W kazdym razie -po siedemnastym poscie o tym jak cos nie dziala nadal nie posuwam roboty do przodu. Po wygooglowaniu mam czego potrzebowalem i napieram.
    Znane sa priorytety w zwiazku z Blenderem i to nad czym pracuja. Uzupelniania wyszukiwarki z tego co wiem tam nie ma. Na raz nie moga nad wszystkim pracowac. Jak skoncza co robia mozna zaczac smedzic im znowu o przegladarce o ile sami sie za to nie wezma.
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar JediWebster
    Podziękowania

Domyślnie

Jest gdzieś jakis oficjalny post by rozpocząć bojkot tego pomysłu?

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Blender 2.79 oficjalnie wydany w ostatecznej wersji.
    Już można pobierać.
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli
    Podziękowania Nezumi, alex3d podziękował
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Mogłeś dać do głównych newsów.

Member
    Awatar alex3d
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ajgor Zobacz posta
    Blender 2.79 oficjalnie wydany w ostatecznej wersji.
    Już można pobierać.
    Bardzo udane, profesjonalne wydanie i wiele funkcji o najwyższej jakości.

https://wiki.blender.org/index.php/D...ase_Notes/2.79

Uprawnienia umieszczania postów