Skocz do zawartości

Ewidentne kradzieże pomysłów


Artur Paprocki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że nie tworzę jakiegoś wątku który jest identyczny z istniejącym ale myślę że warto pokazywać jak ludzie kradną czyjeś pomysły w celach zarobkowych. Nie chodzi mi o wzorowaniu się, czerpaniu inspiracji czy tworzeniu alternatywnych wersji. W tym wątku mowa złodziejstwie jak w tym przypadku poniżej. Ciekawy jestem czy Wy także macie takie przykłady:

 

Orginał

Twórca: Troika.tv

Klient: ESPN

Projekt: NFL Total Access

Link: http://www.troika.tv/work/5.35

 

Robota

Rzemieślnik: http://vimeo.com/xadi

Klient: news channel ARY

Projekt: Duniya TV ident

Link:

Edytowane przez Artur Paprocki
błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pierwszy cel jest taki jak napisałem - jestem ciekawy czy ktoś ma jakieś inne takie przykłady.

 

Wartością dodaną może być to, że jak wytknie się komuś że kradnie np. modele z evermotion tylko po to by je dalej sprzedać jako np. wizualizacja lub część animacji to następnym razem dwa razy się zastanowi czy warto. Skoro nie ma działających regulacji może przynajmniej część towarzystwa zrozumie że podpieprzając czyjąś prace w dłuższym terminie okrada siebie. Moim zdaniem okradanie zaczyna się - i tu pewnie rozpętam wojnę - od robienia na nie legalnym oprogramowaniu prac za które dostaje się pieniądze. Nie mam nic do osób które uczą się czy tworzą dzieła na progamach "z krakowa" , gorzej jak ktoś zarabia gówniane pieniądze, psując rynek.

Frustracja nie ma nic do tego. Edukacja i etyka to proces a to moja mała kropla w morzu potrzeb.

 

jeszce jeden link: http://youthoughtwewouldntnotice.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psucia rynku przez studentów

 

gorzej jak ktoś zarabia gówniane pieniądze, psując rynek.

 

wróżka, czy ki diabeł? :D

 

 

Edit:

Nie chodzi mi tutaj o zjechanie ciebie czy twojej ideii wprowadzenia wiekszej etyki pracy. Ale szczerze nie rozumiem jak wrzucanie przykladow kradzenia pomyslow czy modeli cokolwiek zmieni.

Edytowane przez mirach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, skoro takie stronki juz istnieja, to moze zapros wszystkich zeby tam postowali, to moze wzbogadzic troche community, bo tak to beda jakies rzężenia starych pierników nad tym kto komu co zaje$%$^% i nic z tego pozytecznego nie wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennością jest stwierdzenie: szukam inspiracji.

Niestety każdy inaczej rozumie to stwierdzenie, jeden szuka drogi, kierunku, w którym można pójść, a inna osoba szuka gotowego rozwiązania, które sprowadza się do skopiowania wyszukanej produkcji, z lekkimi zmianami. Temat był, jest i będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi tutaj o zjechanie ciebie czy twojej ideii wprowadzenia wiekszej etyki pracy. Ale szczerze nie rozumiem jak wrzucanie przykladow kradzenia pomyslow czy modeli cokolwiek zmieni.

 

A moim zdaniem napiętnowanie takich zachowań w miejscu gdzie komunikują się ze sobą graficy i Ci którzy takimi chcą zostać jest istotne i tyle.

Wracając do tematu wolałbym rozmawiać o takich przykładach a nie o sensie ich umieszczania tutaj. Dlatego zapraszam do wskazywania przykładów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, skoro takie stronki juz istnieja, to moze zapros wszystkich zeby tam postowali, to moze wzbogadzic troche community, bo tak to beda jakies rzężenia starych pierników nad tym kto komu co zaje$%$^% i nic z tego pozytecznego nie wyjdzie

 

Ale czemu miałbym wskazywać link do obcojęzycznej strony? Skutek będzie mniejszy i mniejsza szansa na edukację społeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail od cmiVFX jak ktoś chce skorzystać z nietypowej promocji:

Hello everyone,

As we have progressed during the years, we have had lots of people copy what we do (Or try to at least). For the most part this is ok. We realize learning is best done by copying others and seeing how they built stuff.

 

 

HOWEVER, we have a major problem with an individual trying to steal everything about cmiVFX.

 

He has taken our logo, recreated it in C4D (Well .. again.. he has tried but kind of failed)

 

It seems several companies have tried to take our C with Triangle ( C > logo) and used it to help persuade people to their websites.

 

Thats just a shame right?

 

But one individual has taken this too far. He is soliciting our work as his own.... when in fact he has nothing to do with ANYONE in this company.

 

 

I HAVE TO SEND THIS TO YOU.. so you know that we are NOT affiliated with this person / company.

 

Please feel free to message this person and let him know that he is not fooling you.

 

 

IN APPRECIATION FOR YOU GUYS EMAILING HIM OR MESSAGING HIM ON YOUTUBE....

 

Im going to give away 4 days of our videos at 30% OFF

 

Spread the word to others that this guy is fake. Put it on forums, twitters, facebook, vimeo and youtube.

 

And please enjoy this 30% off for all your trouble. See Bottom Of Page for discount code

 

 

Here is his youtube video page:

 

http://www.youtube.com/user/The696baby#p/c/50/EqZK2KE7yu0

 

And the video

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YouTube Logo Theif Discount Code

 

 

 

Step 1) Visit http://store.cmivfx.com/

 

 

 

Step 2) Select the videos that you want

 

 

 

Step 3) Enter the phrase YouTubeLogoTheif into the pop up cart and hit apply.

 

 

 

Step 4) Follow the prompts to purchase your videos.

 

 

 

 

 

 

 

EVERY VIDEO IS ON SALE. (Subscriptions are not discountable)

 

 

 

 

 

Thanks and please email us if you find more people that are stealing from cmiVFX OR EVEN YOURSELVES.

 

 

 

 

 

 

 

Borrowing Ideas is one thing, but..

 

 

Stealing Identities is NEVER OK.

 

cmiVFX Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ta czolowka z pierwszego maila to rzeczywiscie zonk. Pewnie klasyczna akcja typu: student, siostrzeniec szefa, dostaje tam prikaz. Hej, Ty, Jozek ( czy tam Abdul ) wez tu zobacz, super filmik z ameryki - wez nam walnij taka czolowke.

 

Mysle ze kazdy z nas kiedys sie spotkal z takim klientem, mysle ze tez kazdy z nas wtedy probowal przynajmniej troche odejsc od oryginalu, ot chocby z czystej przyzwoitosci . Niemniej jednak zgapienie bylo, jest i bedzie. Im klient nizej w drabinie, tym bardziej tego wymaga i nie zawsze warto krytykowac w czambul, bo rozne sa sytuacje.

 

Zacznijmy od tego, ze ta czolowka oryginalna tez posluguje sie cala masa zgranych do cna trikow i klimatow, bo zwyczajnie czolowki sportowe sa robione w pewnej konwencji i wszystkie tego typu broadcastowe rzeczy wygladaja nieco podobnie.

 

Choc oczywiscie ten pan od arabskiej czolowki to poszedl po bandzie juz. Nawet heheh, muza ta sama. No litosci.

 

Ale , ale. Z innej beczki. Co rozumiesz pod zdaniem "kradnie modele z evermotion" bo to dla mnie niejasne bylo. Evermotion sprzedaje modele z prawami i nie widze powodu zeby ich w pracy nie wykorzystywac. Kazde krzeslo i kazdy widelec trzeba modelowac samemu?

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Evermotion chodziło mi o to że, pomimo tego że modele są w przyzwoitej cenie to i tak wiele osób zaciąga je z rapidshare`a potem domodeluje kilka frontów szafek i dostanie kilka marnych stówek za wizualizację. Wk-rwia mnie to. Jakby to porównać do życia to powiedzmy że to jest tak jak ze złodziejami bankowymi. Jeśli robią to tak że nikomu nic się nie stało i nikt nie ucierpiał to wzbudzają , przynajmniej u mnie sympatię. Ee spryciule! :P. Natomiast okradanie emerytów z wyrywaniem torby to jest trochę mało nobilitujące. Okradanie się na wzajem (grafik - grafika) jest jakieś słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja radzę przejść na inny segment rynku - tam gdzie nie da się wstawiać modeli od Everów lub innych firm. Nerwy oszczędzisz a i zarobek lepszy, z tym że trzeba mieć lepszy warsztat.

 

Szczerze powiedziawszy jeżeli jakiś mój model by sobie studencina stargał z Rapida i wykorzystał do wizek żeby mieć na piwko i schabowego, albo dziewczynie kwiatka kupić, to mnie to akurat jakoś specjalnie by nie zbulwersowało ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie bardzo. Jak ktoś daje cudze prace do folio to jest to po prostu głupota na której się przejedzie. Ja akurat prace "hobbystyczne" udostępniam w print res na prośbę za darmo zazwyczaj.

 

Tak na marginesie, skoro mówimy o kradzieży, piractwie itd. Zdajesz sobie sprawę że właśnie dokonałeś rozpowszechnienia pracy bez zgody autora? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam swego czasu ktos mnie uswiadomil ze moja pierwsza praca z ktorej bylem dumny (toster bojowy) pojawila sie na paru stronach z pirackim softem jako reklama Maxa 2008. Dla mnie najbardziej ironiczne bylo to ze toster powstal na Maxie 8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale tak nie jest że się przejedziesz. Czasem tak a czasem nie. Osobiście znam 2 jegomości pracujących w dużych firma CG w Warszawie Jeden daawno temu zabłysnął tym że świetnie zna ( w jego wypadku Maksa). Pracodawcy wtedy nie znając rynku 3D wzięli cudotwórce . Dziadostwo wypłynęło po latach gdy ktoś dopatrzył się renderów z książki z CD do nauki. W między czasie bardziej ambitni odbijali się od drzwi dobrze opłacanej posady w firmie. Drugi jegomość także w warszawie rozpoczął prace w małej telewizji od pokazywania pracy dyplomowej innego człowieka. Zatrudniła go firma która było furtką do kolejnego miejsca pracy. A o jego kradzieży nikt już nie pamięta.

Pisząc takie rzeczy wychodzę pewnie na jakiego frustrata albo idealistę ale serio tego nie lubię choć sam nie doświadczyłem tego typu oszustwa to stronię od tego typu praktyk.

Edytowane przez Artur Paprocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

jak robilem muze to zawsze chcieli cos w stylu Oldfielda i Vangelisa... a jak zrobilem to mowili, ze za bardzo przypomina Oldfielda i Vangelisa :/

 

widzieliscie polaka, ktory wymyslil cos orginalnego? Jak wyszla plyta madonny "Ray of Light" to nawet rodowicz grala swojego frouzena... ze o kayah i jej testosteronie nie wspomne.

A teraz wala te teleturnieje z zagranicy, ze az chce sie wyjsc z kina...

 

cholera, chyba znowu nie w temacie jestem ;) ale poszlo... co zrobic...

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności