Skocz do zawartości

[Kryzys] "To be, or not to be - this is the question" [Finished]


Krzysztof Satola

Rekomendowane odpowiedzi

He's holding a skull of one of his creators and rising it up, he's asking his AIself the question, which Hamlet asked in Shakespeare's drama. The species of his creators extincted very long ago, but human race left a new life on the Earth, its culture and questions, which stood the test of time, questions which are not temporary, questions like the one:

 

"To be, or not to be - this is the question"

 

 

 

Trzyma on w ręku czaszkę jednego ze swoich twórców i unosi ją w górę, zadając sobie (sztucznej inteligencji) pytanie, które Hamlet zadał w dramacie Szekspira. Gatunek jego twórców wymarł tak dawno temu, jednakże ludzkość pozostawiła po sobie nowe życie, swoją kulturę i pytania, które przetrwały próbę czasu, pytania, które nie są tymczasowe, pytania jak to:

 

"Być albo nie być, oto jest pytanie."

 

 

Poniżej link do finalnej pracy :)

 

http://i52.tinypic.com/34ffokh.jpg

 

Powodzenia wszystkim!

Edytowane przez Krzysztof Satola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A bo ja wiem Vega? Krzysiek napisał, że czaszka będzie mała w kadrze, to może się okazać, że styknie. Moja propozycja - szybki render z kamery, z której będzie to finalnie robione i wtedy stanie się jasne, czy potrzeba dodawać więcej detalu. Trzeba pamiętać, że tekstura też zrobi swoje.

Ja ciekaw jestem ogólnego klimatu, kadru i tego, co chcesz pokazać... czy deski teatru, czy jakiś mur, czy jakąś nieokreśloną lokację... tego typu rzeczy mnie nurtują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skull5j.jpg

 

Powiedzmy, że czaszka gotowa :P. Troszkę ją dopieściłem, ale nie za dużo. Jak wspomniałem będzie mała. Później teksturę jakąś przygotuje.

 

 

 

 

A bo ja wiem Vega? Krzysiek napisał, że czaszka będzie mała w kadrze, to może się okazać, że styknie. Moja propozycja - szybki render z kamery, z której będzie to finalnie robione i wtedy stanie się jasne, czy potrzeba dodawać więcej detalu. Trzeba pamiętać, że tekstura też zrobi swoje.

Ja ciekaw jestem ogólnego klimatu, kadru i tego, co chcesz pokazać... czy deski teatru, czy jakiś mur, czy jakąś nieokreśloną lokację... tego typu rzeczy mnie nurtują :)

 

 

 

 

Sądzę, że robot będzie stał mniej więcej bokiem z czaszką podniesioną przed sobą, ale tak by musiał głowę unieść by na nią patrzeć. Sytuacja będzie się rozgrywać w mieście przyszłości, ale już bez człowieka. Czaszka i robot będą dość małe, by ukazać ich małość w porównaniu do całego świata. Za czaszką chcę postawić ciemny budynek, tak by był duży kontrast i czaszka wyszła do przodu. Teraz zabiorę się za robota. Jak go skończę, to pokażę kompozycję jaką planuję zrobić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :).

 

Mam pytanko co to jest to: "sss", bo nie za bardzo rozumiem, tępy jestem heh ;)?

 

 

Tak żeby nie było, że nic nie robię.

 

robotq.jpg

 

 

robotmesh.jpg

 

 

Rączki będą długie, cieniutkie. Na nogi nie mam jeszcze pomysłu. Jak skończę bazowy model, to zabiorę się za kabelki itp. :)

 

Na linii symetrii widać artefakty, to duplicate spiecial, więc model stanowi osobne połówki. Jak przerzucę do maxa to włączę symmetry i będzie po sprawie albo wcześniej poprawię. Zobaczymy :).

 

Proszę o komentarze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za za pomoc ;).

 

Wrzucam wstępną kompozycję i progres w modelowaniu robota.

 

robot2l.jpg

 

Mam zamiar nogi jeszcze trochę przemodelować i dodać okablowanie ;). Teraz zabiorę się za miasto w tle, cięcie UV i wrzucanie pierwszych tekstur.

 

Proszę o komentarze ;)!

 

Edit: Twarzyczka pójdzie jeszcze do poprawy ;).

Edytowane przez Krzysztof Satola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robot6.jpg

 

Proszę o jakieś opinie, uwagi, komentarze. Coś z nimi skromnie w temacie :).

 

Robota umieściłem na stacji metra. Z lewej strony nadjeżdża metro. Może powinienem dać mocniejsze światło? Jednakże najpierw teksturki i zabawa z oświetleniem na koniec :). Mam też zamiar trochę puszek i latających gazet dodać.

 

Nogi u robota do przemodelowania jak dla mnie i detale do dodania jak śrubki i kabelki, ale to na końcu.

 

Jeszcze raz proszę o komentarze, opinie! Pozdrawaiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz umieszczać trochę mniejsze obrazki? Bo mi wychodzą poza monitor i źle się ogląda (najlepiej podlinkuj do pełnej rozdziałki).

O nogach sam już napisałeś, zwłaszcza stopy wyglądają nieciekawie. Staw w biodrze fajny.

Uprościłabym twarz robota, żeby była gładka, może nieco stylizowana, bardziej sztuczna.

Kadr mi się podoba, myślę że ujęcie głów w te ramy w tle to był dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym mimo wszystko umieszczał linki do inspiracji. Twój robot jest wyjątkowo podobny do:

http://www.templates.com/blog/wp-content/uploads/2008/04/8-robot.jpg

 

Ja wiem że nie ma takiego obowiązku, ale byłby to ładny zwyczaj.

 

Powinienem był zamieścić linki do inspiracji, nie zrobiłem tego, więc przepraszam. Jak powiedziałeś "byłby to ładny zwyczaj."

 

Inspiracja do robota:

 

http://wallpapers.free-review.net/16_~_Yo_Robot.htm

http://www.templates.com/blog/wp-content/uploads/2008/04/8-robot.jpg

 

Aniu- Chciałbym by twarz robota była jak najbardziej ludzka.

 

Dzięki za komentarze.

 

Zamieszczam mały progres w pracy. Chyba na podłogę dam mapy w trochę większej rozdzielczości. W tym momencie bump okropnie działa na niej.

 

Teraz zabiorę się za resztę tekstur metra, wymodelowanie szyn, jakiś śmieci jak kubki czy gazety, detali na robocie :). Na końcu dodam trochę zabrudzeń i zniszczeń do tekstur. Robot będzie się patrzył na lecącą gazetę bądź coś w tym stylu :).

 

Praca będzie czarno-biała, gdzie kolorowymi elementami będą robot i czaszka.

 

Proszę o komentarze i opinie ! :)

 

 

 

robot8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl swietny ale jak dla mnie moglbys zwezic kadr troche i przyblizyc go do twarzy robota i czaszki bo w koncu to one robia cala historie. No i mysle ze mina robota powinna odzwierciedlac wlasnie ten kryzys( masz byc albo nie byc) bo narazie jest obojetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Postarałem się do nich dostosować.

 

Ostatni Up przed nominacjami :).

 

mb74sk.jpg

 

Rozdzielczość tylko 800x600... inaczej bym nie zdążył. Zaraz włączę renderowanie 2000x1500 i umieszczę za 2 godzinki.

 

Mesh jednej nogi mi się nie ukrył i jest podwójna na obrazku.... -,- Jeśli można by wziąć pod uwagę przy nominacjach wysoką rozdzielczość, którą umieszczę za jakieś 2 godzinki i w której ukryję zbędną geometrię, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Powodzenia wszystkim!

 

Komentarze mile widziane!

 

 

EDIT:

 

Zamieszczam poprawioną wersję w rozdzielczości 2000x1500 :).

 

http://i51.tinypic.com/2myrcb9.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Krzysztof Satola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, robot od pasa w dół mi się nie podoba. mam wrażenie, że na dole powinien być szeroki, np. mieć gąsienice na trójkątnej konstrukcji, albo kilka cienkich nóg roztawionych jak u pająka. coś jest nie tak... góra robota bardzo ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, robot od pasa w dół mi się nie podoba. mam wrażenie, że na dole powinien być szeroki, np. mieć gąsienice na trójkątnej konstrukcji, albo kilka cienkich nóg roztawionych jak u pająka. coś jest nie tak... góra robota bardzo ładna.

 

Hmm nóg nie zmienię. Podobają mi się i robot ma być troszkę odjechany :).

 

Gratulujemy nominacji w Bitwie! Tym samym życzymy powodzenia w dalszej "bitwie" o nagrody!

 

Przypominamy, że ostateczna praca, zgodna z wymogami regulaminu powinna pojawić się najpóźniej 22 marca (a dokładniej 22 marca, do godz. 23:59:59).

 

Dzięki :).

http://i53.tinypic.com/301d4iw.jpg

 

Zamieszczam kolejnego up'a. Bardzo proszę o komentarze i propozycje co zmienić i poprawić. Termin składania prac już tuż, tuż :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie proporcje leżą, kamerka przyduża tak samo cegły, trochę za czysto, korpus przypomina mi sedes :), nogi i ręce troche nie pasują bo są zbyt proste w stosunku do powyginanenej góry. twarz jest gumowata ale może to zamierzony efekt.

Podobają mi się spękania na obrazach, cegły są ładne tylko za duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie proporcje leżą, kamerka przyduża tak samo cegły, trochę za czysto, korpus przypomina mi sedes :), nogi i ręce troche nie pasują bo są zbyt proste w stosunku do powyginanenej góry. twarz jest gumowata ale może to zamierzony efekt.

Podobają mi się spękania na obrazach, cegły są ładne tylko za duże :)

 

 

Dzięki za opinie :). Troszkę poprawiłem :). Jeśli chodzi o design taki miał być i taki zostanie :P. Wciąż jest trochę za czysto.

 

Hehe, jeśli chodzi o skojarzenia z sedesem to już takie były xD, jak to mój przyjaciel skomentował: "Na początku był kibel" :).

 

Zamieszczam kolejnego up'a. Jeśli jutro nic nie zamieszczę to będzie to wersja finalna :).

 

http://i52.tinypic.com/34ffokh.jpg

 

Proszę o komentarze :). Nie wiem czy zdążę coś jeszcze poprawić, ale zawsze warto wiedzieć na przyszłość nad czym przyda się popracować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności