× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 17 z 24 PierwszyPierwszy ... 71213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 239

Wątek: ZiN

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Nad tłem jeszcze mam zamiar posiedzieć, bo przyznam, że lekko odpuściłem. Ale co to pierwszego planu to chętnie luknę na over od ciebie, jakbyś mógł oczywiście ;) Myślę, że to mi bardziej unaoczni błędy, które popełniłem. Z referek korzystałem, jednak nie do drzew, ale jak pisałem, jeszcze będę je picował.

pzdr

Member

Podziękowania

Domyślnie

hah, wyzwanie! lubue wyzwania :D

zrobie ale chwile to potrwa :)
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Do dłubałem jeszcze, chociaż przyznam, że nie wiedziałem jak to dalej ruszyć na początku, ale wielkie podziękowania dla Kalberosa, bo po jego sugestiach, coś mi zaczęło świtać, co napsułem.

Mam nadzieję, że wygląda trochę lepiej.

A poza tym, chciałbym sobie trochę usystematyzować wiedzę o matowych materiałach. Najlepiej będzie jak wyłożę swoją wiedzę na prostym schemacie. Powiedzcie mi czy dobrze to rozumuję. Już analizuję x razy ten obrazek.

pzdr

Member
    Awatar kamesanin
    Podziękowania

Domyślnie

konik jest pykny:) tylko ta kobiecina jakaś sztywnawa...

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Jak tylko to skończę to wracam do podstaw, bo dużo jest do nadrobienia, aczkolwiek warto od czasu do czasu strzelić sobie coś poważniejszego, żeby się przekonać, co w głowie z tych prostszych ćwiczeń zostało. I tak uważam, że dużo się na tym obrazku nauczyłem, a i chyba zacząłem rozumieć rady sprzed kilku stron wstecz. :D

Poprawiłem trochę góry i dodałem trochę particli...

Member

Podziękowania

Domyślnie

dobra jest, troche zminiłem kolorystyke, tło odpuściłem...

a teraz tak na serio to
    - po co robisz takie sceny jak to powyżej "kobieta w zielonej pelerynie na tle zielonych choinek jedzie na koniu w zielonej trawie do pasa" (dobrze że koń nie był zielony)
    zielony jest najgorszym kolorem jaki mogłes wybrać, dlaczego nie wymyślisz jakiejś epickiej sceny, nie opowiesz historii?
    - wszystko masz jednakowo wymuskane, dopicowane w każdym calu, a gdzie miejsce na artyzm, luz?

robiąc "over" nie używałem praktycznie brushy eksperymentowałem z teksturami, wykorzystałem sylwetkę jeźdzca i konia i wkleiłem twarz na końcu

a juz tak zupełnie na serio to robie jeszcze jeden w klimatach pierwszego ale bardziej się przyłoże

pzdr
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Po co, pytasz? A masz dużo zleceń na takie arty jakie znajdują się w twoim portfolio? Nie jestem obecnie w takiej sytuacji, aby pozwolić sobie czasowo na taki "artyzm" w pracach. Jestem w trakcie tworzenia portfolio w konkretnym celu. Nie będę szedł w artyzm, kiedy kuleją podstawy.

Na epickie sceny jeszcze przyjdzie czas, pomysłów mi nie brakuje, więc nie ma strachu, ale nie będę się rzucał z motyką na słońce póki co. Mamy tu na forum sporą ilość przykładów, że rzucanie się na epickie sceny bez warsztatu daje zwykle opłakany efekt.

Od wymuskania powoli odchodzę. Trzeba czasem popełnić wiele błędów zanim zacznie się coś kumać. A teraz wracam do jabłek i sześcianów, pzdr

Member

Podziękowania

Domyślnie

nie nie mam, bo to co robie jest jeszcze za słabe

a jak jest z twoimi zleceniami? jestem ciekaw jaki to cel?

no to powodzenia :)

Teczka
    artstation

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Czasem jakieś zlecenie wpadnie, a cel jest taki, żeby tych zleceń było więcej i były one ciekawsze. A to, o czym tu gadamy to już kwestia tego co chce w końcowym efekcie klient. Jeden bedzie chciał abstrakcję inny coś bardziej realistycznego, więc nie ma jakiejś ogólnej zasady jak powinno się tworzyć ilustracje, jeśli nie dotyczy to warsztatu.

powodzenia :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

dobrze, ale realizm można osiągnąć też w "epickiej" przcy,
    ale już koniec masz pomysł na siebie,

także życze powodzenia

Teczka
    artstation

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów