× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 19 z 25 PierwszyPierwszy ... 91415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 241

Wątek: ZiN

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar ICE
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Zabrzmi to nie milo i gdzies kiedys chyba ci juz kos o tym pisal, ale niestety wiekszosc twoich prac wyglada jak tanie 3d z lat 90'tych. Ostatnio robi sie lepiej, bo zaczales lepiej operowac tekstura, aczkolwiek sama filozofia tworzenia pracy zostala taka sama. Musisz myslec globalnie o pracy, niebo odbija swiatlo na wszytskim, slonce odbija sie od trawy trawa oddaje kolor temu i tamtemu i tak dalej.

Poswiecilem chwile i zrobilem ci luzny over tej pracy, bo uwazam ze ma ona potencjal. tzreba by jeszcze przy tym podlubac, ale to twoj material wiec ja tego nie zrobie :P

Powodzenia w dalszej pracy.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Wow, wielkie dzięki za over! Zdaję sobie sprawę, że nie umiem jeszcze tego dobrze wykańczać, dzięki takim overkom jak Twój, dostrzegam kierunek w jakim mam podążać, żeby przełamać ten etap "taniego 3d" xD posiedzę nad tym na pewno jeszcze.

pzdr

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Witam po krótkiej przerwie :) Praca nie jest jakaś świeża bo ma pewnie ze 3-4 miesiące, ale wrzucam ją dopiero teraz, bo jakiś taki luźniejszy dzień mi sie w końcu trafił :P

Pozdrawiam

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Powrót do podstaw czyli ćwiczenia balansu postaci :P Czerwonym kolorem chciałem zaznaczyć partie ciała, które są w danym momencie najbardziej obciążone (z wyjątkiem kręgosłupa).

jak są jakieś uwagi to śmiało pisać :)

Member
    Awatar Yndza
    Podziękowania

Domyślnie

Przeglądałem twoje prace wczoraj na szybciaka i jedna rzecz zwróciła moja uwagę. Wszędzie wstawiasz ta sama teksturę na fragmenty ciała które staja się kamienne, wręcz posagowe. a przecież to żywa tkanka która posiada trochę życia w sobie. Zwróć uwagę na to przy kolejnych pracach. Może posil się jakimiś refkami z fajnym oświetleniem na skórze i poobserwuj trochę... Pozdrawiam

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za odzew :) hm z tymi materiałami to popadam ze skrajności w skrajność, albo to plastikowe, albo jak kamień. Eh.. ciągle odwalam amatorszczyznę, (jak ja głupi mogłem myśleć, że wrzucona na szybko tekstura da lepszy efekt niż wielogodzinne mozolne studium skóry np. starca :() ale na szczęście już powoli przekonuję się żeby bez zgromadzonych refek nie zaczynać pracy ;) Przecież mam czas, nikt mnie nie goni. Obrazki niekomercyjne, do szuflady, po co ta spina? :P Trzeba się wziąć w garść :]

A żeby pusto nie było, to trochę starego stuffu z dysku:

nieudolna kopia Christian'a Breslauer'a, w sumie to nie pamiętam już jaki miałem zamysł w tej pracy

a tu studium postaci z obrazów Boris'a Vallejo

Życzę sobie, żeby to co kiedyś tam jeszcze zrobię w przyszłości, było dużo lepsze od tego badziewia prezentowanego do tej pory ;)

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Z dziś. Mały eksperyment kolorystyczny..

ref

Member
    Awatar Piret
    Podziękowania

Domyślnie

Ze zdjęcia czy z głowy ten eksperyment ? :)

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Link pod obrazkiem, góra na focie była szara, ale chciałem to rozegrać bardziej po malarsku i uniknąć tego koloru wprost tylko w jasnych partiach pomieszać kilka jasnych kolorów a w cieniu zastosować chłodny niebieski (pochodzący od nieba jak wiadomo). Obecnie zastanawiam się jak malować płaszczyzny, żeby nie były takie nudne i jednolite a było tam zauważalne kilka kolorów z których ten docelowy jest zbudowany. Kiedy malowałem martwe zauważyłem, że to bardzo ożywczo wpływa na całość kiedy kolor w każdym miejscu nie jest na 100% trafiony a "dygocze" na granicy :P Można powiedzieć, że te tutaj kolory i tak są malowane z głowy, ale chciałem przemycić to doświadczenie z wcześniejszych martwych.

Member
    Awatar Piret
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ZiN Zobacz posta
    Link pod obrazkiem, góra na focie była szara, ale chciałem to rozegrać bardziej po malarsku i uniknąć tego koloru wprost tylko w jasnych partiach pomieszać kilka jasnych kolorów a w cieniu zastosować chłodny niebieski (pochodzący od nieba jak wiadomo). Obecnie zastanawiam się jak malować płaszczyzny, żeby nie były takie nudne i jednolite a było tam zauważalne kilka kolorów z których ten docelowy jest zbudowany. Kiedy malowałem martwe zauważyłem, że to bardzo ożywczo wpływa na całość kiedy kolor w każdym miejscu nie jest na 100% trafiony a "dygocze" na granicy :P Można powiedzieć, że te tutaj kolory i tak są malowane z głowy, ale chciałem przemycić to doświadczenie z wcześniejszych martwych.
    Rozumiem :) Chcesz żeby płaszczyzny nie były nudne, myślę, że lekarstwem mogą być różne pędzle. Możesz sam zmieniać dodatkowo ich właściwości, zmniejszając lub powiększając np color dynamics (właściwości pędzla pod F5- pisze na wszelki wypadek ;)) Tutorial, który bardzo dużo mi dał: http://www.youtube.com/user/shaddy1100/videos . Shaddy jest genialny :) Bardzo fajnie tłumaczy wiele rzeczy. Jeżeli chodzi o referkę, to szkoda że odpuściłeś trawę i te drobne kamyczki u podnóża góry. Póki co, odstawiłabym tekstury w Twoich pracach, moim zdaniem bardziej nadają się do enviro niż w przypadku postaci, w szczególności skóry, draperie można fajnie podrasować. Trzymam kciuki :) i czekam na więcej. Powodzenia w szukaniu "dygoczącego" koloru :D

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów