× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 1015161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 239

Wątek: ZiN

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Dzięki za lekturę, pewnie kilka wieczorów na to zejdzie, skoro każdy trwa prawie pół godziny ;) Szczerze przyznam, że te pędzle doprowadzają mnie już trochę do szału. Mam kilka zestawów różnych pro masterów, razem to będzie ponad dwie setki różnych brushy, jedne do malowania gór, inne drzew, traw, chmur, morza itd.... aleee, nie umiem się za bardzo nimi obsługiwać. Efekty jakie nimi osiągam nigdy nie są zadowalające. Przerasta mnie ich liczba. Wolałbym mieć tylko kilkanaście pędzli, którymi mógłbym osiągnąć konkretne rzeczy, stąd u mnie te nagminne używanie tekstur. Wiem, że to mocno spłaszcza całość i materiał staje się jakiś taki "oszukany" i nienaturalny. Ciągle brak mi jeszcze wyczucia w tym. Muszę sam sobie stworzyć własne pędzle by w pełni świadomy sposób ich używać. Obejrzę te linki od Ciebie, może mi się coś rozjaśni w tej kwestii.

Member
    Awatar Piret
    Podziękowania

Domyślnie

Shaddy używa tylko tych pędzli z tego co wiem http://www.shaddyconceptart.com/download i zaleca żeby resztę usunąć :P Powodzenia :)

Smuggler of good links
    Awatar Coyote
    Podziękowania

Domyślnie

Jak nie wiesz jak używać pędzli prosów to poza zassaniem ich brushy pościągaj ich prace/video speedpainty żeby zobaczyć jak oni ich używają po czasie zaczniesz zauważać w jakiś sposób nimi operują ;)
    co do shaddiego bardzo dobry wybór na start

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Domyślnie

Pędzle pędzlami ale np: przy tym widoczku góry to jak malujesz góre to nie rób obrysu z chmur tylko namaluj sobie te góre na innej warstwie albo ją zablokuj maska lub jakkolwiek żebyś mógł nie przejmować się tym że na nią wjedziesz. Dalej góra na zdjęciu wcale nie jest szara tylko pełno na niej kolorów , często mocno zdesaturowanych ale one tam są.

Member
    2D Grand Prix
    Awatar lisu
    Podziękowania

Domyślnie

Niezły przykład dobrego rozklepania tematu to moj ziomek http://bartwitulski.blogspot.com/

Przeorał tutki shaddyego, namalował 2 pierwsze landszaftowe digitale ever w soim zyciu, wg. mnie wyszło co najmniej nieźle...

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Pędzle naprawdę zacne. Rzeczywiście nigdy nie oglądałem video jak się tymi posługiwać :P Widać odbiło mi się to czkawką... Tym razem było jednak inaczej. Pędzli jest mało a wydaje mi się, że można nimi namalować praktycznie wszystko uzyskując przy tym ciekawe faktury.

Malowałem jeden widoczek ale mi się jakoś tak dziwnie skasował, że nie mogłem go odzyskać :/ Postanowiłem więc, że namaluje coś innego, i o to powstała ta gęba jako dalsze ćwiczenia materiału skóry.

Member
    Awatar grass
    Podziękowania

Domyślnie

malowanie twarzy. http://beta.imaginefx.com/characters...ng-faces-61079 pędzle Marty się do tego świetnie sprawdzają .

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Jedno wiem na pewno, nie chcę malować jak ta pani. Tapeta na twarzy sprawia wrażenie sztuczności, w digitalu takie malowanie jeszcze bardziej wzmaga tą sztuczność. Właśnie takie fotki mi wyskakują kiedy wpisuję w google słowo "twarz" kiedy szukam referencji. Nie o to mi chodzi. Do ćwiczeń chciałbym więcej surowych gęb, ze zmarszczkami, piegami, przebarwieniami skóry, żeby było widać, że to co maluje składa się z mięsa, krwi i kości - jest opatulone przepuszczającą światło skórą, którą gdy się uszkodzi/skaleczy to popłynie krew.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Cześć! Ostatnie lata poświęciłem programowaniu, ale postanowiłem wygrzebać tablet z szafy i ponownie wrócić do rysunku.
    Jest tu wielu ekspertów, a ja potrzebują Waszej opinii, ponieważ planuję stworzyć mały bestiariusz do osobistego projektu, no i warto by było, że by ten, nazwijmy to artbook, miał jakiś "styl rysunkowy" - jakieś spoiwo, łączące wszystkie arty w jedną całość.

Podobają mi się takie rzeczy: przykład#1 , przykład#2, przykład#3, przykład#4.

Czyli chodzi mi o coś z pogranicza "notatek podróżnika" i trochę konkretu jako akcent, który mógłby działać jako focal point, który nada trochę więcej głębi.

W tym zbiorze planuję umieścić ludzi, zwierzęta, zmutowane potwory, ale także i jakieś pojazdy. Jako, że moja własna kreska nie do końca mi się podoba, próbuję miksować kilka stylów rysunkowych, aby uzyskać jakąś nową jakość dla siebie. Nie wiem tylko, jak dobrze połączyć precyzyjną kreskę ze stylu komiksowego z luźną, swobodną, z gestu szybkiego szkicu i czy w ogóle można coś takiego zrobić, żeby to jakoś sensownie wyglądało.

Stworzyłem specjalnie na potrzeby tego posta taki oto rysunek (wiem, że jeden to za mało, ale chcę tylko pokazać, o co mi chodzi).
    Jak Wam się to widzi? Daje rade? Do doopy? Krytyka mile widziana. Zachęcam do bazgrania po tym rysunku, jeśli ktoś ma ochotę.

refka

pozdrawiam

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Speed thumbs.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów