× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 22 z 24 PierwszyPierwszy ... 121718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 239

Wątek: ZiN

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Myślę, że bardziej niż łańcuchy rzuca się w oczy brak reakcji między potworem, a otoczeniem. Mamy silnie oświetloną postać o bardzo nasyconych kolorach na praktycznie czarno-białym tle przez co wygląda ona na wklejoną. Szczególnie brakuje mi jakiegoś cienia tego plugawca, zgodnego ze źródłem światła (nawet mimo mgły). :) Uzyskałeś fajny focus na postać ale w moim odczuciu nieco za mocny. Sama postać za to świetna, aż szkoda że dół jest we mgle bo fajnie wyglądał na pierwszym szkicu. Mam nadzieje, że moje rozkminy na coś Ci się przydadzą.

Updateps. zacząłem się przyglądać zdjęciom ludzi we mgle i nie byłoby cienia gdyby mgła była gęstrza, tylko te dwa zdjęcia w jakiś sposób oddają to co myśle https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...hy-the-fog.jpg
    https://beyondtheborderlinepersonali...255b21255d.jpg głównie to drugie. :)
    Za wszystkie błędy anatomiczne serdecznie żałuje...
    Podziękowania ZiN podziękował

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki za feedback. Co do tego cienia wynikającego z mgły, przeanalizowałem zdjęcia, które zamieściłaś. To dało mi do myślenia i w sumie doszedłem do wniosku, że może lepiej będzie użyć czegoś, co ja znam pod nazwą 'volume light'. Żeby jednak z tym nie przesadzić, potraktowałem to łagodnie.

Łańcuchy dalej mi się nie podobają, ale pomyślałem, że może lepiej będzie jak same w sobie wprowadzą jakiś podział planów i trochę zdynamizują całość.

Dodałem też trochę koloru do tła, może teraz jest bardziej spójnie. Odkryłem też spod mgły więcej dolnych partii. Nie wiem, wcześniej sugerowałem się tym, że im mniej widać tym więcej pozostawia się pola dla wyobraźni :P no dobra, tak na poważnie, to był przejaw mojego lenistwa :P

Member
    Awatar Graft
    Podziękowania

Domyślnie

Te łańcuchy troszkę dewastują Ci kompozycję. Całość jest dość dynamiczna(linie) a łańcuchy wiszą jak te kluchy pionowo :D i psują cały efekty.
    Może bardziej w tym kierunku spróbuj
    www.artstation.com/artist/graft
    Podziękowania ZiN podziękował
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jestem pod wrażeniem, wygląda to coraz lepiej :D Myśle że kierunek który wskazuje Graft może rzeczywiście być rozwiązaniem, tylko by trzeba dopieścić łańcuchy żeby się zgodnie z grawitacją układały i będzie świetna pracka :D Good job!
    Za wszystkie błędy anatomiczne serdecznie żałuje...

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Yeah, zniewolony maszkaron, teraz to nabrało więcej sensu :) Dzięki.

artstation
    deviantart
    behance
    facebook
    × tak 1 użytkownik(ów) ma podobne zdanie!

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejny WIP, tym razem to będzie odświeżenie starej pracy [link]

Coś tu jednak nie gra, nie wiem tylko co... kompozycja, perspektywa, flow lines, proporcje? Na tym etapie, można przestawiać elementy do woli, także chętnie wysłucham waszych sugestii bo ewidentnie coś tu jest skopane.

Member
    Awatar rymin
    Podziękowania

Domyślnie

Proponuję ci żebyś zrobił sobie z 3-4 thumbnaile tej sceny z różnych kamer itd. i wybrał co najlepsze w takiej prostej formie bez wskakiwania w detale. Odpuść też 3 wojaków- zrób porządnie 1 a praca też zyska. W tym przypadku wybrałeś trochę niefortunne ujęcie i rozjechała ci się perspektywa na tych skałach. No i ten gryf ma strasznie sztywną pozycję - bardziej jakby za przeproszeniem srał:D niż zbierał się do lotu. Bankowo pozycja tego gryfa będzie najbardziej nadawać dynamizmu scenie więc nad tym musisz przysiąść. Nie zniechęcaj się i wrzucaj progress a na pewno ktoś coś podpowie. Pozdro!

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Moim zdaniem Rymin ma w 100% racje. Nie staraj się na trzymać poprzedniego kadru, bardziej skup się na historii, którą chcesz opowiedzieć. Pokombinuj z bardzo szybkimi szkicami kompozycji. Masz już ten plus, że wiesz jakie elementy chcesz pokazać teraz tylko zastanów jak najlepiej przedstawić tą scenę.
    Jeżeli znasz jakis program 3d, to polecam zrobić sobie szybki mockup i pobawić się kamerą, ustawieniem postaci, światła itp. pozwala to fajnie spojrzeć na całość z totalnie innej strony.
    Akurat rozkminiałem kilka rzeczy w blenderze i pozwoliłem sobie przetestować workfolow na Twojej pracy. Poniżej masz kilka mockupów, mam nadzieje, że się przydadzą ;).

Pozdrawiam!

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

No no, jestem pod wrażeniem! Oczywiście, że rymin ma rację. Zniechęcać się nie mam zamiaru, jeśli mam się czegoś nauczyć to żadne lenistwo nie może tu wchodzić w grę. Trochę mniej mam czasu, ale wykorzystuję każdą wolną chwilę, żeby zrobić coś w tym kierunku. Thubnailsów mam zamiar zrobić sporo, z 30-50, bo i to przyda się poćwiczyć przy okazji. Ilustracja opowiadająca historię musi się rządzić swoimi prawami, więc kompozycja musi być zrobiona na tip-top, a to u mnie leży i kwiczy.

Co do makiet 3d, no własnie w mojej poprzedniej pracy użyłem czegoś takiego, w zasadzie prawie każda moja wcześniejsza praca opierała się po części na scenie 3d z boxów. Niestety w pracach końcowych za bardzo to czuć i nie daję rady zerwać z tymi 'menkinowymi' pozami à la poser, po prostu za sztywnie to wszystko wygląda. Muszę na tej pracy poćwiczyć gesture. Będę wrzucał postępy i mam nadzieję, że dużo się na tej pracy nauczę, tymczasem tworzę thumby i wrzucę je za niedługo. Ostatnio takowe robiłem w marcu zeszłego roku i totalnie zapomniałem jak się do tego zabrać, ale już obczajam to na yt :P Najważniejsze, to nauczyć się profesjonalizmu w tym zawodzie i dobrze przygotować sobie podstawy.

-------------------------------------- [UPDATE] ----------------------------------

Zrobiłem trochę thumbnailsów, wprawdzie to jeszcze nie to, ale traktuję to jako ścieżkę do celu, coś co należało zrobić, aby zrzucić trochę klapki z oczu i spojrzeć na tą pracę inaczej. Wyszło dość monotonnie, kompozycje raczej powtarzalne, ale mam pewne przemyślenia. Muszę przyznać, że im więcej się tego robi tym jest przyjemniej, coraz więcej swobody i luzu. Teraz będę bardziej myślał o flow lines i wędrówce oka po focal pointach, nie wspominając o samej anatomii gryfa.

still WIP
    Ostatnio edytowane przez ZiN ; 23-08-17 o 22:25

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Kompo już chyba trochę lepsze... Cieniować tła i tych skał już mi się nie chciało. Zostawię to na kolejny etap. Zobaczymy co wyjdzie.

WIP

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów