× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 239

Wątek: ZiN

Member
    Awatar WojtekFus
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Ciekawe, minimalstyczne plakaty. Przemyślane :)

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Mój mały eksperyment kolorystyczny. Czyli jak pewne kolory zmieniają się pod wpływem światła o pewnych porach dnia. Celowo przerysowałem te kolory, bo mocniej działają, ale już zauważyłem, że największą intensywność kolory uzyskują tylko koło południa, więc trzeba to już później wygaszać.

Member
    Awatar TheBill
    Podziękowania

Domyślnie

aha

strasznie wysokie masz zaspy na tym eksperymencie ;]

rozpisujesz się na temat rysowania z natury, dajesz masę "rad" na kazdym kroku. Może najpierw popracuj nad swoim stylem i zastosuj te wszystkie chwyty którymi rzucasz na prawo i lewo...

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez TheBill Zobacz posta
    aha

strasznie wysokie masz zaspy na tym eksperymencie ;]
    A ty z kolei nic tu konstruktywnego nie napisałeś. Kiedy rozkminiam kolorystykę a ty o konstrukcji... zresztą nie jest to aż taki błąd.

Cytat Zamieszczone przez TheBill Zobacz posta
    rozpisujesz się na temat rysowania z natury, dajesz masę "rad" na kazdym kroku. Może najpierw popracuj nad swoim stylem i zastosuj te wszystkie chwyty którymi rzucasz na prawo i lewo...
    żebyś w wiedział, że pracuję nad stylem, efekty bedą z czasem, od nikogo cudów od razu nie wymagam, to jest pewna ścieżka którą można wybrać.

Ty pewnie rozumujesz to tak, że tylko ci co radzą sobie już w praktyce lepiej mają prawo udzielania rad... to super... spodziewałem się, że tak tu co poniektórzy myślą.

Ja się uczę tu razem ze wszystkimi. I liczę na konstruktywne porady a nie takie jak twoje - "haha tak się wymądrzałeś a sam nic nie potrafisz". W takim razie wszyscy zamilknijmy i niech nikt na nikogo się nie ogląda.... tak mam to rozumieć?

Member
    Awatar TheBill
    Podziękowania

Domyślnie

rozkminiasz kolorystykę okej, ale to nie znaczy że wszystko inne można olać (np góry w tle), ale w sumie to twój wybór.

dobra, poniosło mnie tym komentarzem, przepraszam. zaraz się tu rozpęta wzajemne najeżdżanie, a to nie o to chodzi. jeszcze raz sorry.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

spoko, wiem, nic się nie stało, musimy gnać z tymi pracami do przodu a przeczytałem w twojej teczce, że też się za to zabierasz więc będzie dobrze :)

Member
    Awatar noiprox
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ZiN Zobacz posta
    Ty pewnie rozumujesz to tak, że tylko ci co radzą sobie już w praktyce lepiej mają prawo udzielania rad... to super...
    Mimo wszystko sprawdzone rady mają większą wartość niż niesprawdzone, a ty nie rysujesz wystarczająco długo, żeby z czystym sumieniem i z pełną odpowiedzialnością poświadczyć że twoje rady są wartościowe. Szczerze mówiąc nie widzę w twojej teczce studiów czy analizy z natury o której piszesz, tylko domyślanie się, rysowanie z głowy, która na razie nie ma właściwie pojęcia, jak narysować coś realistycznie.
    Spójrz na góry (zaspy) w tle: śnieg w cieniu w takim ułożeniu w normalnych odbija kolor zbliżony do nieba, a popróbkuj u siebie w photoshopie i zobacz jest różnica między cieniem gór, a cieniem na pierwszym planie i kolorem nieba.
    Niektórych zależności takich jak ta powyżej można nauczyć się ZNACZNIE prościej i szybciej ucząc się ze zdjęć, kiedy możesz sobie popróbkować kolor, patrzeć jak rozkłada się światło, w jaki sposób zmienia się barwa w zależności od pory dnia, jego nasycenie, jak zmienia się w zależności od tego jakie kolory są dookoła, jak wygląda np. światło odbite padające na deski w cieniu i czym różni się od światła obok. W ten sposób szybciej wyuczy ci się oko kiedy świadomie analizujesz i kiedy to co analizujesz widzisz jako zestaw suwaczków, którymi przecież będziesz się zawsze posługiwał w photoshopie.
    I może potraktujesz to jako oszustwo czy pójście na skróty, ale inni uczą się w ten sposób i robią progress szybciej. A potem będą mieli podstawy do rysowania z wyobraźni i natury i cię po prostu prześcigną.

I to jest sposób sprawdzony przez wielu na tym forum ;P

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki noiprox, szczerze mówiąc to była to lekka prowokacja ;) Teraz poproszę o tak konstruktywną krytykę mojego tematu w bitwie :D

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=73638&page=3

to też rysuję z głowy, więc jest na pewno masa błędów ale nikt mi nic czegoś ważnego nie wytyka ;(

Member
    Awatar Paweł Kaczmarczyk
    Podziękowania

Domyślnie

To może ja? Anatomia kuleje, perspektywa kuleje, kolor na postaci i na tle niespójny i nie ciekawy - niebieskie niebo jest niebieskie żółty piasek jest żółty, czerwony płaszcz czerwony. I gdzie te zależności i oddziaływanie kolorów na siebie które wyniosłeś ze skrupulatnych obserwacji mistrzów? Poza tym chyba za mało wyniosłeś z tego malowania w plenerze. Dodatkowo zmniejszasz pędzel i dłubiesz detal w miejscach gdzie sypie się nadal konstrukcja. Ten efekt gorącego powietrza poprzez użycie jakiegoś filtru słabiutko wygląda. Do tego dochodzi kadr - mało przemyślany, lewa strona pusta, a na prawej wszystko. To tyle, podzielę się z Tobą Joelowską maksymą MALUJ JAPKA!

Mam nadzieję, że jasno się wyrażam i określam błędy. Dodam, że czytając Twoje rozmyślania przypominają mi się czasy plastyka (z którego uciekłem) też więcej filozofii niż konkretów, podejmowanie tematu od tyłka strony bez ładu i składu. Dobrze się domyślam? Plastyk lub inne ustrojstwo?

Member
    Awatar noiprox
    Podziękowania

Domyślnie

Cóż, prowokacje może sprawdzają się w świecie sztuki współczesnej, ale sprowokowani graficy to jak armia wieśniaczek z okresem. A rozmawianie o wyższości rysowania z natury nad rysowaniem z fot lub na odwrót to gorzej niż rozmowa o religii czy polityce ;)

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123456712 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów