× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234567813 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 241

Wątek: ZiN

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Florian P - dzięki, wszyscy się uczymy, a ja nigdy nie napisałem, że zrobiłbym coś lepiej. Będę się przyglądał "radom" innych. To kopalnia wiedzy no i praca praca praca, wiem że ciągle jej za mało :) Te rozmyślania nie biorą się żadnych plastyków, tylko z tutoriali jakich tu jest dużo i gdzie indziej w necie :)

http://www.max3d.pl/tutorial.php?id=97 i wiele fajnych w dziale Warsztat 2d.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez noiprox Zobacz posta
    Cóż, prowokacje może sprawdzają się w świecie sztuki współczesnej, ale sprowokowani graficy to jak armia wieśniaczek z okresem. A rozmawianie o wyższości rysowania z natury nad rysowaniem z fot lub na odwrót to gorzej niż rozmowa o religii czy polityce ;)
    Dobrze, już nie odbierajcie tego wszystkiego tak ostro. Koniec tych kłótni, macie racje, pracujmy z fotkami, ja to zacząłem i ja to kończę :)

Mam nadzieje, że nikt się nie gniewa.

Trol for scared Pussies
    Awatar nicponim
    Podziękowania

Domyślnie

i koledzy wyżej zgrabnie wszystko wytłumaczyli ;]

jak to kiedyś zarymował tede: "Więcej ruchów a mniej pi****lenia. I kolorowe staną sie szare dni" ;]
    www.nicponim.digart.pl

www.nicponim.cghub.com

https://www.facebook.com/nicponimsky

Rainbow Soul!
    Awatar n-pigeon
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ZiN Zobacz posta
    http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=73638&page=3

to też rysuję z głowy, więc jest na pewno masa błędów ale nikt mi nic czegoś ważnego nie wytyka ;(
    kierunek cieni i ich właściwości
    walor i jego rozpiętości
    poczucie głębi
    perspektywa
    anatomia
    formy

pracuj dalej, czekam na progres ^^ na razie rób więcej czarno białego, jak chcesz kolorki to, potem możesz je pomiziać używając trybów warstw, musisz opanować walor i formy, a w kolorze jest to trudne.

masz u mnie plusa za rzucanie się na głęboką wodę :P
    Ostatnio edytowane przez n-pigeon ; 17-02-11 o 21:05

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki n-pigeon.

Dobra dosyć, pier..lenia farmazonów z mojej strony. Teraz tylko rysowanie sie liczy. Na początek walka z walorem wg tutka Omena. Nie bardzo to wyszło, ale prób będzie więcej. Design zbroi niestety dalej z głowy :/

tutaj referka do pozy

http://www.human-anatomy-for-artist....ghting_47b.JPG

Member
    Awatar emmilius
    Podziękowania

Domyślnie

To że akurat design z głowy to bardzo dobrze, na tym się przecież opiera świat concept-artu, wzbogacony oczywiście tym co znamy teraz i z historii. Gorzej jak anatomia i proporcje są z głowy(nie mówię o doskonałej znajomości). No i bryła mało czytelna. Hmmm, chyba wrócę sobie do kul, elips i sześcianów - tego nigdy za wiele =]. Pzdr.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki emmilius.

Rzeczywiście, strasznie to płaskie. Kolejna próba zatem.

Rainbow Soul!
    Awatar n-pigeon
    Podziękowania

Domyślnie

Walor bazowy na całym obrazku jest bardzo 'równy' nudno strasznie, skoro czytałeś tutek Omena (dzięki Ci Omenie za twe hojne dary) powinieneś wiedzieć czym jest walor bazowy, spójrz na tutek tam skóra ma ciemniejszy walor bazowy, biała koszulka jaśniejszy, a włosy kompletnie ciemny, dlatego wyglądają na różne materiały i nie jest nudno, na tym obrazku wszystko łącznie z tłem wygląda jakby było zrobione z tego samego.

Widziałem wiele prac których oświetlenie było tak jednolite i mocne że formy się spłaszczały, ale jako całość wyglądało świetnie i realistycznie ponieważ można było odróżnić walory bazowe, tutaj tego nie ma.

Znowu brak konsystencji, cienie które ma pod nogami, są o wiele mocniejsze od tych na jego ciele, ale wszystko jest zrobione z tego samego, wiec tak nie powinno być. Górna część ciała jest oświetlona od przodu z góry, a dolna od tyłu ;)

Zrób tak jak emmilius, po renderuj sobie podstawowe bryły, ponieważ widać że czasem dokładnie nie wiesz jak oświetlić swoje formy, np. głowa wygląda jakby sama nie wiedziała czy jest kulą czy sześcianem :)
    nie trzymasz również gradacji oświetlenia, tutaj znowu ten sam tutek omena dobrze to pokazuje, spójrz na ilustracje gdzie bawi się w złe oświetlenie ramienia, u ciebie jest podobnie, wszystko jest oświetlone tak samo. Przygotuj jakiś walec, najlepiej bardzo dobrze odbijającą otoczenie (lustrzane lub błyszczące) oświetl to lampą, zauważysz że, im bliżej powierzchni do źródła światła tym odblask jest silniejszy i bardziej ostry, tak właśnie działa światło, im większy dystans tym większe rozproszenie promieni.

Member
    Awatar noiprox
    Podziękowania

Domyślnie

Designowanie z głowy jest spoko, ale dla ćwiczeń lepiej porysować coś co znamy z historii, żeby mieć fajną bibliotekę wzorców w głowie do pokorzystania. Bez niej wychodzą bardzo biedne, nieprzekonujące rzeczy

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki panowie.

noiprox własnie o to mi chodziło, że żadnej bazy sobie nie wziąłem. Bo konceptualiści, którzy tworzą np do gier, zawsze wzorują się jakiejś istniejącej zbroi i ją przerabiają albo na jej podstawie robią nową wiec doskonale rozumiem. Następne ćwiczenie będzie własnie takie :)

n-pigeon ok, wiem więc już czym się zająć. Postaram się dzisiaj coś zrobić.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów