× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy 12345678914 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 219

Wątek: ZiN

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Tym razem to jestem w pełni świadom, że z tym poległem... Dłubałem, to wrzucam, będzie się do czego odnieść przy nauce. Coś czuje, że moje oko już (albo jeszcze) nie domaga w rozróżnianiu tych subtelnych różnic w szarościach.

Zastanawia mnie, czy jeśli mam mam rękę i nogę, to ustalam dla nich odrębny gradient, kiedy reszta ciała jest przykryta jakimś ciemniejszym lub jaśniejszym materiałem. Bo ja teraz robiłem to z jednego gradientu na jednej masce, nie wiem czy tak się powinno robić. Wówczas nie mam do pobrania odpowiedniego ciemniejszego waloru w cieniach na ręku i jaśniejszego na nogach, bo za duża jest różnica i jest ten błąd o którym pisał Omen w swoim tutorialu. Jakimś wyjściem byłoby malowanie najpierw bez ubrania, żeby rozdysponować odpowiednio walor, ale czy tak się robi?

Poćwiczę trochę na prostszych bryłach. Czy rendery z maxa są właściwe żeby zobaczyć jak się te światło zachowuje? Bo nie mam akurat pod ręką takich rzeczy żeby to sprawdzić z natury.

Rainbow Soul!
    Awatar n-pigeon
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ZiN Zobacz posta
    Tym razem to jestem w pełni świadom, że z tym poległem... Dłubałem, to wrzucam, będzie się do czego odnieść przy nauce. Coś czuje, że moje oko już (albo jeszcze) nie domaga w rozróżnianiu tych subtelnych różnic w szarościach.
    Kto ci powiedział że są subtelne ;) ?

Zastanawia mnie, czy jeśli mam mam rękę i nogę, to ustalam dla nich odrębny gradient, kiedy reszta ciała jest przykryta jakimś ciemniejszym lub jaśniejszym materiałem. Bo ja teraz robiłem to z jednego gradientu na jednej masce, nie wiem czy tak się powinno robić. Wówczas nie mam do pobrania odpowiedniego ciemniejszego waloru w cieniach na ręku i jaśniejszego na nogach, bo za duża jest różnica i jest ten błąd o którym pisał Omen w swoim tutorialu. Jakimś wyjściem byłoby malowanie najpierw bez ubrania, żeby rozdysponować odpowiednio walor, ale czy tak się robi?

Poćwiczę trochę na prostszych bryłach. Czy rendery z maxa są właściwe żeby zobaczyć jak się te światło zachowuje? Bo nie mam akurat pod ręką takich rzeczy żeby to sprawdzić z natury.
    Gredient zależy od światła nie od tego czy bawełna czy poliester leży na tyłku. Dalej od światła => słabsze oświetlenie => ciemniejszy walor i mniejszy kontrast i tyle

Ok żeby nie komplikować tym razem skupie się na WALORZE BAZOWYM i KONTRASTACH WALORU, GRADIENTACH.

Użyte toole, lasso i krzywe. No dobra na końcu filtr sharpen :P

By siła oświetlenia się zgadzała wymaga to podmalówki, ale to jest dobra baza. Pokaż co potrafisz :)

Popraw też pozycje świateł, bo każdy obiekt ma inne źródło światła, hełm to ma dwa nawet górna część i dolna xD
    Widać to po umiejscowieniu rozbłysku.
    Ostatnio edytowane przez n-pigeon ; 18-02-11 o 20:33

Member
    Awatar emmilius
    Podziękowania

Domyślnie

Poćwiczę trochę na prostszych bryłach. Czy rendery z maxa są właściwe żeby zobaczyć jak się te światło zachowuje
    Można tego użyć, jasne ale postaraj się "wymieszać" to z malowaniem z natury. Każdy w domu ma jakieś przedmioty które bazują na prostych bryłach.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki n-pigeon, wiem o czym mówisz, chodziło mi o trochę inną rzecz, ale już rozwiałem swoje wątpliwości po prostu rysując i robiąc parę prób. Tak w ogóle, to dziś cały dzień walczyłem z tym walorem, ale opiszę jak się z tym zmagałem już jutro przy kolejnym up'ie.

Dziś WIP węgiel 100x70 z wczorajszych zajęć.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Tym razem już wyznaczyłem walor bazowy, gradient od światła ale nie jestem jakoś przyzwyczajony do używania pędzli ze 100% krycia dlatego nie próbkowałem jasności z góry i z dołu tego gradientu a na małym opacity budowałem powoli bryły dodając białego i czarnego i mieszając go z bazową szarością spod spodu żeby tylko nie zbudować zbyt wypukłych form. Najważniejsze w tym ćwiczeniu to utrzymać się w lokalnym oświetleniu. Nie wiem, czy to się udało, ale tym razem spróbuje skonstruować coś z prostszych brył.

Member
    Awatar Radix
    Podziękowania

Domyślnie

Moim zdaniem tunika (?) wyszła bardzo ładnie, zwłaszcza dolna część. Rozumiem, że skupiałeś się bardziej na walorach, niż na anatomii? Bo troszkę się sypie (no i te stopy z plasteliny) ;) Poza tym, dobre ćwiczonka, może też zacznę.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Radix tak, nie przykuwałem uwagi do anatomi, była z referencji tu link:

http://www.human-anatomy-for-artist....ighting_67.JPG

Reszta, to z głowy, bo znowu zapomniałem o jakichś referencjach ubrań i zbroi...

Staram się połączyć tutorial Omena z własną metodą pracy, żeby robić to jak najwygodniej. Trochę odwracam kilka kroków, bo najpierw rzucam cienie i dopiero w nich się bawię w wyciąganiem bryły lub jej spłaszczaniem.

Rainbow Soul!
    Awatar n-pigeon
    Podziękowania

Domyślnie

Nooo znacznie lepiej, popracuj nad budowaniem form i nie zapominaj o tym że obiekty same na siebie też potrafią rzucać cień. Dodatkowo zainteresuj się pojęciem ambient occlusion == okluzja otoczenia, bo mi go tutaj brakuje, np. gdzie tarcza styka się z ręką.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Dzisiaj takie małe ćwiczonko. Robocik, niektórzy mogą kojarzyć coś podobnego z DB. Wiem, że parę rzeczy kuleje, np mocowania szczypiec, ale już mi się nie chciało bawić w te detale. To tylko ćwiczenie. Czas na kolejną lekcję.

Member
    Awatar nikodem.
    Podziękowania

Domyślnie

na pierwszy rzut myslalem ze to 3d, takze cwiczenie bardzo udane.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów