× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 34567891011121318 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 219

Wątek: ZiN

Member
    Awatar KarolGniazdowski
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników

Masz overka, man.
    Jeśli kolo jest tematem, to niech nim będzie. Obejrzyj sobie histogram swojej pracy, a potem histogram overka. Dociemnienie pozwala zróżnicować plany. Zakładam, że toksyczna rzeka paruje i takie tam, więc dodajemy separację planów mgiełką (a nawet gdyby nie, to plany i tak trzeba by odciąć). Rozjaśniamy niebo i dostajemy wyraźną sylwetę przyciemnionego gościa na tle światła i sympatyczny backlight na pancerzu. Detal trochę przesadzony. Deseczki, które dałeś centralnie są słabe kompozycyjnie. Mostek po skosie, może też rewelacją nie jest, ale jego linia przynajmniej idzie po skosie i trochę dynamizuje ujęcie. Olej jakieś tam drogowskazy i inne duperele. One nic nie wnoszą, a tylko utrudniają. Ekspertem od anatomii nie jestem, ale nogi trochę przestawiłem lasso toolem i przekształceniami. (jeszcze widać ślady cięcia ;) )

Mam nadzieję, że się przyda. Powodzenia.

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Pierwszy rysunek po dwóch tygodniach leżenia w szpitalu. To tak na rozgrzewkę.

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar telthona
    Podziękowania

Domyślnie

design przekombinowany na maksa, nie wiem jak ona ma kontrolować wszystkie te bronie ;D ale podejście do konceptowania bardzo konkretne i konsekwentne :) koncepty dobrze sie prezentują na takim czystym tle.
    { blog| |dA| |tumblr| |artstation| |FB }

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Ok, kolejne ćwiczenie. Wiem, że jest sporo błędów, bo ciągle mi tu coś się nie podoba. Wrzucam dla odświeżenia. Jakieś wskazówki może? Jak tej pracy nie uratuję to chociaż może na przyszłość będę wiedział.

pzdr

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Nieco świeższym okiem zrobiłem kilka poprawek.

Member
    Awatar Mellon
    Podziękowania

Domyślnie

Zdecydowanie lepiej po poprawkach - przez dluzszy czas patrzac sie na ta prace myslalem ze rycerez stoi na jakims polu kukurydzy , troche brakuje jakiegos zroznicowania w tlumie (kolor, choragiew,tarcza czy drzewo)Zwroc tez uwage na brak jakielkolwiek elastycznosci jego kolczugi. Praca ma potencjal ale musisz nad nia jeszcze posiedziec.
    Pozdrawiam

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Masz sporo racji Mellon, starałem się poprawić to co napisałeś, ale to ciągle jeszcze jest po za moimi możliwościami. Nie mogę opracować jakiegoś fajnego skrótu na tą kolczugę. Szukam pędzli, sam coś tworzę, ale ciągle nie daje to dobrych efektów. Musze znaleźć na to jakiś dobry sposób. Co do tłumu w tle odrobinę to urozmaiciłem, chociaż też to nie wygląda jeszcze zadowalająco - za niski skill... innymi słowy za dużo tu jest spartolone u podstaw i za mało mam sił na poprawianie tego :P

Pomyślałem, że magluje te postacie od dłuższego czasu a nie ruszyłem innych dziedzin jak pojazdy i enviry. W końcu i martwe by się przydało też jakieś zmalować.

Pobawiłem się więc dla odmiany pewnym Jeep'em z googli, i oto efekt:

Member
    Awatar emmilius
    Podziękowania

Domyślnie

Dżipek o klasę wyżej od postaci. Chyba powoli pokazuje się Twoja mocniejsza strona. Trenuj jeszcze rozróżnianie materiałów bo mimo że nieźle wygląda to metal za mało metalowy itp. Lakier no widać że mocno poniszczony i brudny ale miejscami mógł by się przebijać taki bardziej nowszy. Pozdro.

Member
    Awatar Paweł Kaczmarczyk
    Podziękowania

Domyślnie

Jeepek bardzo cool, przydałby się tylko mocniejszy cień na ziemi i dopiero wtedy delikatnie możesz dodawać tumany kurzu. Ogólnie do dymu staraj się mniej używać custombraszy a więcej zwykłym miękkim okrąglakiem się pobawić. Perspektywę rysowałeś sam z ręki czy jakoś się wspomogłeś fotką?

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

emmilius - Dzięki, poćwiczę na kolejnych pracach może z tym metalem bo tu już mam tyle warstw nawalone, że nie moge dość już co od czego jest :P Niby wiem jak to powinno już być, ale ciągle ciagnie mnie żeby coś zrobić inaczej jak Bozia przykazała :)

Florian P - dzieki, przyciemniałem ten cień ale znowu mi się jakoś nie zgadzało z tym globalnym oświetleniem. Wyszedłem z założenia że jest to na pustyni pod gołym niebem i ambient jest dosyć jasny co też wpływa na jasność/ciemność cieni, ale może poprosu mi to w oczach jakoś nie gra. Z kurzem natomiast się zgodzę i to bardzo cenna wskazówka. Naniosłem małe poprawki troche zmiękczając te warjacje faktur custombrushowych. I to chyba end tego obrazka. Wykorzystam zdobyte doświadczenie w kolejncyh vehiclach :D

Co do perspektywy, szkicowałem patrząc na fotkę w osobnym oknie. Wyznaczyłem sobie pionowe linie i poziome i patrzyłem na stosunki odległośći i proporcje jak to zwykle robię rysując tradycjnie na formatach 100x70. Cwiczenie polegało jednak głównie na tym by całkowicie przenieść tego jeepa w inne środowisko w inne oświetlenie itp. wiec poza budową pojazdu wszystko już było raczej z bani. Takie niby matte :P

Obiecana wcześniej envirka, pierwsza w życiu no i bez referencji.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów