× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 456789101112131419 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 219

Wątek: ZiN

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Jestem początkującym malarzem i patrzę okiem osoby obserwującej świat. Według mnie napis trochę odstaje. Nie działają na niego cienie ani kształt ściany. Jest wprost skierowany w osobę patrzącą. Takie 2D w świecie 3D. Mimo wszystko bardzo podoba mi się ta envirka. Świetnie rysujesz. Mam nadzieję, że po kupnie tabletu będę mógł choć trochę się podszkolić by rysować tak jak Ty :).

Trol for scared Pussies
    Awatar nicponim
    Podziękowania

Domyślnie

Moim zdaniem pisanie o tym ze powstało to bez uzycia referencji jest raczej ciosem w plecy dla ciebie, niż pochwałą. Jestes poczatkujacy wiec po co sobie utrudniac droge rozwoju i zgadywac jak cos moze wygladac? Nie lepiej podpatrzyć? Hmm coz wiecej...rycerze wygladaja jak jakies zboże, te samotne drzewo i dwie chorągwie wyglądają raczej komicznie. No i tez widze ze jestes dosc mocno ogarniety jezeli chodzi o teorie (czasami czytajac twoje komentarze, pierwszo slysze niektore pojecia;]), z praktycznymi sprawami niestety jest juz gorzej.

ale jak to mowia, nie ma łatwo. Cwiczyc,cwiczyc,cwiczyc!
    www.nicponim.digart.pl

www.nicponim.cghub.com

https://www.facebook.com/nicponimsky

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Make My Day - dzieki za miły komentarz ;) Napis poprawię przy kolejnej wrzucie.

nicponim - Nie użyłem referencji bo tak jak ty, czesto dobrej nie mogę znaleźć. Niebo malowałem tak, że za dnia obserwowałem jak się zmnieniają zależnie od pory a wieczorem starałem się bawić kolorami na obrazku. Konstrukcję sobie wymyśliłem, a ogólne światło w pracy to zabawa walorem i kolorem. Czasem poprostu chcę by coś tak wyglądało, a czasem bawię się suwakami, żeby wyglądało to dobrze (jak na moje subiektywne oko).

Nigdy nie rysowałem dużo, dlatego jestem w tym taki cienki. Dopiero od pół roku myślę żeby tym kiedyś zarabiać na chleb. Rysunek na studiach zawsze olewałem, gdyż miałem zupełnie inne plany. Nie odwiedzałem ani digarta ani tym podobnych i miałem mało styczności z takimi pracami jakie teraz tu widzę. Przez tyle lat co zajmuje się rysunkiem maglowałem konstrukcje i nie docierałem do tego by analizować światłocień, kolor. Takie bazgranie z wyobraźni bez wniku. Dopiero tu na forum m. in tutek o walorze troche otworzył mi oczy. Malowanie światłem...

Ty jesteś mistrz swego fachu, chociaż w dużej mierze twoje przedetalizowane obrazy mi nie leżą, ale kolor przynam masz super :) Rysujesz już parę dobrych latek, masz super ołówkowe prace i dobrą bazę.

Mi się moje obrazy jeszcze do końca nie podobają i jestem świadom, że brakuje im bardzo wiele. Za mało widziałem i grzeszę (masz rację) nie korzystając z referek. Pewnych rzeczy/elementów nie potrafię jeszcze namalować co psuje odbiór (np, ci rycerze jak snopy zboża). Ale może jak przemaluje tyle prac co ty, to doczegoś dojdę (może:P).

Z tym ogarnieciem teorii to niezła ironia :P

Ćwicze ćwicze ćwicze i staram się nadrobić stracony czas.

Dzięki za odwiedziny i pzdr

Trol for scared Pussies
    Awatar nicponim
    Podziękowania

Domyślnie

niestety,ale z tą teorią to zadna ironia, ja naprawde jestem bolek w tej tematyce:(

A referencje nie musza byc jakies wymyślne- glupia fotka ulicy z jezdzacymi samochodami w sloneczny dzien + refka kiosku z fajnym daszkiem i ciekawymi rozwiazaniami architektonicznymi. Tylko tyle;]

Sam niestety nie uzywam ich wiele, jedynie przy wstepnym szukaniu pomysłu na prace, ale wiem ze wlasnie te glupie refki moga pozwolic awansowac na wyzszy level.

tak wiec powodzenia przy dalszych pracach!

PS. niestety nie jestem mistrzem tego fachu, bo nie mam wykrzyknika przed nickiem na digarcie ;] Przedetalizowane pracki tez mnie draznia, walcze z tym i z calym mnostwem innych niedociagniec i bledow;/ takze ty tez mi życz powodzenia;]
    www.nicponim.digart.pl

www.nicponim.cghub.com

https://www.facebook.com/nicponimsky

Member

Podziękowania

Domyślnie

ZiN, możesz mi powiedzieć ile czasu zajęło Ci namalowanie tego rycerza na polu bitwy? Miło popatrzeć, że nie są tu same prosy, artyści i następcy Leonarda, ale ludzie, którzy po prostu się uczą i wkładają dużo pracy i serca w swoje dzieła. Zainspirowałeś mnie tą pracką i osobiście bazgrolę sobie coś takiego na kartce :).

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

nicponim - oczywiście, że życzę Ci powodzenia. Ten wykrzyknik to kwestia czasu, pewnie mają tam niezły młyn w administracji przy tylu użytkownikach :P A zresztą to nie wykrzyknik przy nicku jest miarą skilla tylko to co się ma w portfolio/galerii, a to, nie gadaj, robi u Ciebie super wrażenie :)

Make My Day - z racji tego, że nie szkicuje zbyt wiele, taka praca zajmuje mi trochę więcej niż może się wydawać. Do tamtej pracy wyszukiwałem sobie zdjęcia zbroi i zachodu słońca, myślałem że na tą armie z tyłu też coś znajdę, ale zamiast zrobić pożądny research przed robotą robiłem to w trakcie. No i wujaszek google strzelił mi focha na ostatnim etapie, dlatego tło wyszło jakie wyszło :/ Bardziej są to rysunki dla badania pewnych zjawisk oświetlenia. Jak przejrzysz moje ostatnie prace tu w teczce to na każdym praktycznie jest inna paleta kolorystyczna.

Może w teorii coś tam wiem, ale to nie jest jednoznaczne że to w czymś pomaga. Zacytuję tu Gombricha:

Karl Popper podkreślał, że wszelka obserwacja wynika z pytania postawionego naturze, a wszelkie pytanie - z próbnej hipotezy. Staramy się coś odkryć, gdyż wysunięta hipoteza każe nam oczekiwać określonych rezultatów; chcemy się przekonać, czy rzeczywiście nastąpią. Jeśli tak się stanie, musimy swoją hipotezę zrewidować i powtórnie próbować ją sprawdzić możliwie najściślejszą obserwacją; stosujemy metodę zaprzeczania własnej hipotezie, a jeśli nie da się obalić, czujemy się uprawnieni ją zaakceptować - do czasu.
    I inny cytat powyższego autora:
    Niewielka różnica, czy malarz ma model przed sobą czy "w pamięci". Opisana tak pięknie przez Ruskina zdolność uprzytamniania sobie obrazu nie polega na ejdetyzmie; chodzi o zdolność jednoczesnego ogarniania ogromnej liczby zachodzących stosunków, charakteryzująca wszystkich wielkich twórców, zarówno strategów, jak szachistów, kompozytorów czy malarzy. (...) chodzi o wrażenie "globalne", powodowane współdziałaniem niezliczonych bodźców. Żadna nawet doskonale ubierająca się kobieta nie orzeknie bez lustra, czy w danym kapeluszu jej do twarzy, zdaje sobie bowiem sprawę, że nie ma takiej linii, odcienia czy nawet gatunku materiału, które by nie mogły zmienić jej powierzchowności w sposób nieoczekiwany.
    Moje prace, póki co (przed wejściem na drogę zawodową) są tylko eksperymentami. Każda nieudana praca daje więcej ciekawych wniosków niż udana. Ta pierwsza daje doświadczenie ta druga satysfakcję.

pzdr

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ciekawiła mnie długość pracy, bo mimo, że na taką nie wygląda to jest dosyć złożona. Zwłaszcza kolczuga.
    Pozdrawiam i czekam na następne pracki :).

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Małe poprawki do ostatniego: Zmieniłem ułożenie graffiti, poprawiłem niektóre krawędzie, chociaż i tak krzywo ( z ręki ciężko, dlatego obecnie powoli zaczynam stosować lasso w nowszych pracach), oraz trochę więcej przestrzeni powietrznej w bliższych partiach niż odległe tło.

Ostatni speed, który jeszcze trochę podrasowałem, ale szybko się znudziłem i zostawiłem jak jest.

Ćwiczenia głów:

Jakieś tam sylwetki:

I na koniec skromny wstęp do koncepcyjnych pojazdów. Design na razie bardzo oklepany, ale może z czasem będę miał świeższe pomysły.

pzdr

Smuggler of good links
    Awatar Coyote
    Podziękowania

Domyślnie

design może oklepany, ale to najbardziej poprawna praca z ostatniej wrzutki :)

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

Kolejne ćwiczenie. Tym razem spróbowałem na trochę większej rozdzielczości niż zwykle. Wyszedł z tego jakiś mix iron-mana z power rangers. :P

zoom na samą postać:

pzdr

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów