Skocz do zawartości

Świteź


walmord

Rekomendowane odpowiedzi

Ten projekt jeszcze nie doczekał się swojego wątku, a ze premiera tuż tuż i coraz więcej materiałów sieci, to zakładam :)

 

http://www.switez.com/index.htm

 

http://tvp.info/informacje/kultura/mickiewiczowska-switez-na-berlinale/3813742

 

http://wyborcza.pl/1,91446,8967145,Adaptacja_utworu_Mickiewicza__Switez__bedzie_pokazywana.html

 

http://www.human-ark.com/#/pl/film/5/switez

 

Edytowane przez walmord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość _Kreska_
Zawsze czułem, Kreska, że nie pracujesz, tylko siedzisz i klikasz.

 

ehhh, przejrzales mnie ;)

 

a w ogole Symek to co Ty na forum po 3 robisz? no ladnie sie zabawiacie w tym Berlinie, i to za firmowe pieniadze pewno!!

 

a wracajac do tematu to dzies premiera, powinien trailer na froncie zawisnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, polski Mulan ;)

Wszystko cacy, tylko warstwa muzyczna mnie irytuje zamiast dodawac klimatu. W moje konsumpcyjne ucho latwiej wpada cos zwyklejszego, w hamerykanskich klimatach. Podklad rodem z "300" i bylby czad.

Ta, wiem, Polacy nie gesi, artyzm itd... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, tylko warstwa muzyczna mnie irytuje zamiast dodawac klimatu. W moje konsumpcyjne ucho latwiej wpada cos zwyklejszego, w hamerykanskich klimatach. Podklad rodem z "300" i bylby czad.

 

Nezumi, no co ty? Muzyka z 300? ... Gospodi, pomiłuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiastun bardzo dobry. Zarowno obrazek jak i muzyka. Pierwsze szkice do Switezi widzialem w semaforze jakos w 2001-2002 , i juz szczerze mowiac postawilem krzyzyk na tym projekcie ( po ktorejs tam zmianie producenta ) , a tu udalo sie domknac i to wyglada. Zycze powodzenia w Berlinie i wszedzie gdzie ten film trafi.

 

salut

t.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fps, bartolomeo - jestem przekonany ze audio-smakoszom beda ciarki przechodzic po plecach, zrobi sie gesia skorka i opadna na fotele w ekstazie ;) Mnie ten podklad zwyczajnie drazni i przeszkadza. Nie wiem dlaczego, nazwijcie to muzyczna ulomnoscia jesli chcecie ale ni cholery mi sie nie podoba. A obejrzalem juz ten trailer dobre 5 razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami z niecierpliwoscia czekamy na wyniki z Berlina. Podobno film przyjal sie bardzo dobrze, jest tez pare innych mocnych pozycji w konkursie, zatem niepewnosc rosnie. Jutro rozstrzygniecie konkursu, trzymac kciuki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niekoniecznie w imieniu całego zespołu, bo nie wszystkich nawet poznałem, ale w imieniu HA, Kamila i swoim, dziękuję za miłe słowa. Przy projekcie pracowała grupa niezwykle zdolnych artystów, zarówno jeszcze w Semaforze, jak i potem w Humanie. Nie podejmę się teraz wszystkich wymieniać, bo lista jest długa.

 

Myślę, że dla wszystkich nas wysłać ten film w świat jest wielką satysfakcją. Z mojej strony podziękowania i pozdrowienia dla całego studia HA i jego współpracowników za dzielną pracę nad filmem w nie zawsze komfortowych warunkach...

 

Powinienem jeszcze wspomnieć, że film miał realne szanse powstać w 2021 roku - zrobiony przez samego reżysera (bo w to, że go kiedyś zrobi, choćby samemu, nie wątpił chyba nikt). Uchronił nas zapał nowych producentów, którzy w chwili, kiedy projekt był na skraju przepaści uwierzyli w film, a potem bujali się kilka miesięcy z problemami, o których nie wypada tutaj pisać. Nie był to łatwy strzał.

 

Świteź ma bardzo dobre przyjęcie i nawet nie chodzi tu o szanse na nagrodę w konkursie (w którym zdarzają się również słabe, studenckie filmy!). Chodzi przede wszystkim o to, że film do ludzi przemawia, mimo swojej egzotyki, że miał kilka pokazów przy pełnej sali, że ludzie niezwiązani z animacją, telewizje z drugiego końca świata, lub innych kultur, przychodzą rozmawiać o filmie, wzruszeni obrazem i muzyką. Co ciekawe wielu nawet się nie domyśla, że film powstał w komputerze... powtarza się przekonanie, że jest to animacja klasyczna.

 

Kamil dopiął swego, zrobił nie tylko film, ale dzieło. Warto było czekać.

 

pozdrawiam!

skk.

 

ps dziś wieczorem gala, a ja w samolocie, nawet nie będę wiedział pierwszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności