Skocz do zawartości

Problem z działaniem


legomir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z działaniem Mudboxa. Odpalam go chwilę coś robię i program oraz komputer ogólnie się zawiesza. Zwykle wtedy kiedy obracam viemport albo coś skaluję. Nie zależy to chyba od ilości poly, ponieważ gdy wrzucałem kolejne warstwy subvidions i program miał nadal dość dużo FPS. Natomiast za chwilę gdy obrócę kamerą lub ją przybliżę program siada i nic nie da się zrobić ani z nim, ani z komputerem. podobnych problemów nie ma z Zbrushem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwną rzecz zauważyłem... Gdy mam coś na widoku np. Menadżer zadań to Mudbox działa normalnie...

 

Po za tym z czystej ciekawości sprawdzałem czy 3d coat i sculprtiss mają tez takie u mnie. No i... Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dołącz się do tematu z pytaniem: od niedawna mam wersję domo muda i w viewporcie strasznie mi muli jak podzielę obiekt tak koło 1,5m poly, mam wrażenie że to może wina mojej karty mam zintegrowanego radeona 4200 z 386 mb ramu, jeśli ewentualnie zmieniać kartę to nvidia czy amd z czym lepiej chodzi program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati, czyli co mogę pozostać przy ati, przymierzam się do karty czytam na ich tema i nie ukrywam że stosunek wydajność/cena jest po stronie amd, tylko że czy nie będę miał problemów z mudboxem, przy tej karcie co mam obecnie trochę się gimnastykowałem ze sterownikami, bo na najnowszych nie widział karty graficznej i musiałem szukać starszych na których działa ok.

Za te pieniądze co mam na kartę to nv jest gorsza wydajnościowo, tylko z tego co już sobie poczytałem to z nv jest podobno miej problemów ze względu na sterowniki i teraz to już sam nie wiem i mam dylemat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Jest tak, jak piszesz - na ati jest wiecej problemow z kompatybilnoscia, ale ogolnie w tej samej cenie mozna dostac karte bardziej wydajna, przy nvidii placisz za marke i brak problemow z kompatybilnoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam dziwny problem z mudboxem, po instalacji dziala wszystk ofajnie pieknie, po ok tygodniu dostaje error juz przy samym odpaleniu. Pojawia sie na chwile splash screen i ni diabla.

Nawet po przeinstalowaniu muda dalej jest to samo. Tak jakby jakas aktualizacja w windowsie to powodowala. po przeinstalowaniu systemy na czysto znow dziala , ale po kilku dniach wysypuje sie.

3ds max dziala dobrze, sculptris i zbrush takze, jedynie mudbox sie sypie.

 

edit:

 

Odinstalowałem i recznie skasowalem pliki konfiguracyjne, pozniej jeszcze raz instalka mudboxa i ze strony servicepack 3, i jakims cudem działa.

Problem lezał po stronie tych plików konfiguracyjnych ktore nawet po odinstalowaniu mudboxa zostaja w systemie.

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności