Skocz do zawartości

betty


BetiiX

Rekomendowane odpowiedzi

witam, koniec koncow i ja postanowilam sklecic sobie tutaj motywujaca do dalszego dzialania teczuszke 🙂 jako ze w przyszlym roku mamy miec rozmowy kwalifikacyjne na uczelnie chcialabym stworzyc jakies godne pokazania portfolio. no i moze *niesmiale* zaczac jakies powazne ilustracje rysowac, moze jakis concept design.. na poczatek co by kazdego wielbiciela jablek ucieszyc kilka martwych 🙂 16.jpg47.jpg30.jpg44.jpg spora czesc jest tez w watku z natury. a to takie 'nowsze' pracki sketchbook2.jpgmemorybriefsketchbook4.jpg4.jpg i to chyba tyle na poczatek :)[ATTACH=CONFIG]90966[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pracki, a teraz mam propozycje, sprobuj podejsc inaczej do rysowania.

Odpusc szraf i znajdz jakas swoja metode. Oczywiscie mozesz to zupelnie zignorowac, ale mysle ze wiele bys zyskala eksperymentujac. W polsce szraf jest strasznie popularny o moim osobistym zdaniem jest do .... niefajny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dzieki ICE, sprobuje cos pokombinowac :) aczkolwiek to juz chyba przyzwyczajenie, a tu na collegu nikt tak naprawde rysunku nie uczy.

a co by nie wrzucac bez rysunkow kilka szkicownikowych rzeczy

mastercopybotticelli.jpg

cwiczenie z CGtalk'u zeby kopiowac glowy ze znanych obrazow ;)sketchbook005.jpg

 

sketchbook1.jpg

childhoodtoybrief4.jpgtoyprojectfinalpiece.jpg

'twór' konczacy moje spotkanie z pluszowymi misiami i 'visual studies', robiony w pospiechu.

Edytowane przez BetiiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miniaturek2.jpg

mialam tylko cwiczyc rysowanie oczu, wyszlo cos takiego. dlugopis.

memorybriefsketchbook6.jpg

jeden ze wstepnych szkicow ze skeczbooka. wczoraj testowalam gwasz w tej stylistyce i musze przyznac ze spisuje sie swietnie :)

5.jpg

kominek na swieczki, tak dla zabawy. akryl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek to juz chyba przyzwyczajenie, a tu na collegu nikt tak naprawde rysunku nie uczy.

 

 

to zupełnie jak u nas ;)

 

akryl strasznie rozedrgany, więcej czystej plamy i mieszania barw.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

dorzucam cos co zaczelam mazac niedawno, tez w sumie jako czesc projektu. photoshop, poki co taki zarys,musze znowu walczyc z vista co by tablet rozpoznawala..

shellcopy.jpg

zdaje sobie sprawe ze blade, coz stary laptop mam. uwagi mile widziane.

 

memorybriefsketchbook8.jpg

jeden ze szkicow ze sketchbooka, akwarelki, copiki, pisaki kreslarskie

Edytowane przez BetiiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich prac najlepszą są figi (znaczy tak mi się wydaje że to figi xD, nie znam się na owocach) i ta pierwsza czaszka pod nimi. Bardzo dobrze je zaczęłaś, znalazłaś objętości i zbudowałaś formy, używając prostych linii i kątów (a nie łuków, które są zdradliwe), a potem je zmiękczałaś, przez co wyglądają najbardziej spójnie i wyraziście ze wszystkich prac. Przy czaszce trochę za mało to pociągnęłaś, a szkoda, bo druga to się kompletnie rozjechała :)

Reszta prac wygląda jakbyś liczyła na przypadek, "może wyjdzie, a może nie". ;)

 

Mimo wszystko najbardziej sympatyczna praca to chyba biały miś w zielonym szaliku ;] hehe

 

Jedziesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@n-pigeon nie wiem ktore to figi, domyslam sie ze chodzi o dynie ;) dziekuje za taki dlugi komentarz, bardzo pomocny.

 

dorzucam cwiczenia stopek i jakas czache (moze za kilka lat wyjdzie mi na poziomie EC)

 

sketchbook3.jpg

sketchbook4.jpg

Edytowane przez BetiiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CUKIERASS tak bierz szkicownik i szkicuj szkicuj szkicuj co popadnie :)!

 

co by pusto nie bylo - szkicownikowe roznosci. mial byc mechanoid bojowy na bitwe, ale sie juz niewyrobie wiec tu wrzucam te moje rozkoszne szkice robota.

sketchbook7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RaVirr dzieki bedzie wiecej niedlugo, obym tylko miala czas skanowac.

 

przewracajacy sie pojemniczek z zonkilami. powoli co nie co chwytam, musze zaopatrzec sie w kolejne tubki (i wyprobowac lezace w kacie oleje).

 

9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emmilius teoretycznie od 10-11 lat (6lat na zajeciach w MDK, potem 2lata architektury krajobrazu, a nastepnie przerwa dosyc spora) a tak naprawde to jakos od roku :) a co w mojej kresce niekobiecego ;)? tak z ciekawosci tylko pytam.

@KhazadThard i n-pigeon dziekuje! i zarzucam szkeczyka i jedna z czesci mojego 'development' ze szkolnego projektu :) rozmiar A2, akryl. jakies 20-30minut.

sketchbook9.jpg

memorybriefdevelopmentpart1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie rozmiar jest idealny - nie mam panoramicznego monitora:cool:

 

BetiiX, anatomię rysowałaś z głowy? te dwie złączone stópki widziane od spodu - świetne. ołówki bardzo fajne, moim faworytem jest easter bunny. co do digitalu, więcej wiary w siebie i nie rób jednorodnych obrysów. na ołówkowych szkicach tak fajnie różnicujesz kreskę (może nie na twarzach ale na kończynach już tak). a najlepiej, w ogóle nie rób obrysów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emmilius cieszy mnie ze podobaja sie olowki ze szkicownika ale zostane przy malych rozmiarach bo po pierwsze one oryginalnie sa z reguly malusienkie (sam szkicownik jest wielkosci zeszytu) a po drugie to przylaczam sie do uzasadnienia polki dot. no i lubie ten pakietowy format :)

 

@polka dot anatomia z przeroznych stockowych zdjec z devianta, te nozki z tasastock.deviantart. z digitalem powalcze, z obrysami tez. obiecuje.

 

odprezeniowy olowek. szkicownik na razie zbytnio pustka wieje by skanowac (pomijajac ten szkolny od projektu).

 

13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorzucam kilka stronek ze szkicowniczka i akwarelkowo-ekolinowa wprawke do koncowego rysunku na collegowy projekt.

sketchbook12.jpgmemorybriefdevelopmentpart3.jpg

wg mnie oczy za male i za szeroko rozstawione no i usta do poprawki. no i szyja chyba tez cos nie tak. wracam do cwiczenia portrecikow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emmilius dzieki :)

 

ostatnio walcze z brakiem weny/ochota na skonczenia jakiegokolwiek rysunku, ale zeby nie bylo pusto wrzucam akrylowa gruszke i detal przekletego muszelkowego domku ktory upracie staram sie skonczyc przed 20maja i wrzucic do szkicownika.

 

14.jpg

 

shelldetail.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna wprawka do koncowego rysunku na zaliczenie i pojedynczy szkic ze szkicownika bo reszta mi sie niepodoba i uwazam je za nie warte skanowania :D a co do szkicownikow to myslalam nad zakupem moleskina, ale sie waham czy brac normalny czy do akwarelek..

 

memorybriefdevelopmentpart4.jpgsketchbook13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rothbart dzieki, aktualnie robie wieczorowo, dwa razy w tyg, access to art&design. kurs trwa dwa lata, pierwszy rok wlasciwie mam za soba, a drugi to tylko przygotowywanie portfolio i wystawa (no i nowoczesna historia sztuki ale cii!). o grafice (lub bardziej ilustracji) mysle, ale raczej mnie na te przyjemnosc nie stac ;)

 

dorzucam koncowa ilustracje z glownego projektu. format A2, ecolina, akwarele, pisaki kreslarskie, sol morska.

memorybrieffinalpiece.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja tego ostatniego stworka przypomina mi trochę takie wysokie białe stworzenia z drugiej części Star Warsów - Ataku Klonów ;D - Takie luźne randomowe skojarzenie.

 

A odnośnie samej pracy - brakuje mi zabawy z linią. Walor zbudowany jest w takim sam sposób na postaci, jak również w tle. Oczywiscie wszystko jest jak najbardziej czytelne, jednak troszkę zróżnicowania, chyba by nie zaszkodziło :D

 

Wrzucaj więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rothbart na StarWarsach sie nie znam, wg mnie to bardziej avataro-podobne stworzenie :) ale cieszy mnie ze z czyms sie kojarzy szkic.

 

co do waloru - dzis cos walczylam, ale chyba kompletnie poleglam. jak zawsze szkicownik i magiczne olowki z japonskich gazet.

15-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolne od collegu to czas na kolejny, nie az tak szkicowy,upek :D

 

wymeczony bucik z ktorego srednio jestem zadowolona.

17-1.jpg

 

ekoliny,pisaki kreslarskie,sol morska i ta z KFC ;) moleskin do wodniakow wyprobowalam i.. poprostu cudo. musze kupic 'normalny' moleskinowy szkicownik

 

18-1.jpg

 

pierwsza proba akrylami na plotnie.. maki.

 

19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat gruszek już Ci pisałem, but całkiem fajny, postarałaś się czuć więcej formy. Nie podobają mi się rozbłyski z boku tak samo czyste i jasne jak bliki, te fragmenty nie siedzą na bucie.

Meduza to jakiś performance rozumiem;p ale mogłaby mieć znacznie więcej bryły no i z faktury przypomina balonik.

Co do akrylu pokaż refkę, wygląda całkiem przyjaźnie, ale płatki to przegięcie pomięte, postaraj się malować je z gestu i poczuć ich bryłę, kierunek pociągnięcia pędzlem, bo na razie to gnieciuchy są, na plus kolory choć i listki i łodygi mógłby by być doświetlone.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swiezy, dzieki :) do makow jako takiej refki nie mialam,przejzalam zdjecia na googlu i wzielam sie za malowanie (bez patrzenia). dobrze zepo bucie widac jako taka poprawe, bede walczyc dalej. a meduza to zwykly odprezacz i okazja do eksperymentowania z ekolinami bez stresu i presji.

 

wymeczona czacha jakiegos zwierzecia (refka >> http://meaty.deviantart.com/art/Skull-10-22318431?q=boost%3Apopular%20in%3Aresources%20skull&qo=218 )

22-1.jpg

i kolejny moleskinowy odprezacz, rekinek. skaner gdzies zjadl zielonkawy odcien wody :/

21-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaszka jeszcze może być, ale tylko na 4ke odemnie, walor rogów skopałaś trzeba było rysować z czarno białej fotografii to zobaczysz błąd.

Heh mówisz do odprężenia, mnie odpręża jak mi coś dobrze wychodzi ;p

No ale każdy ma jakieś swoje wymagania względem siebie.

Poza tym światłocień za oczodołem tworzy kłamliwe formy kości czaszki, wyglądają jak wklęsłe a wcale tam takie nie są. Poza tym więcej proporcji, mierzenia i dopracuj fazę szkicu bo kuca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Swiezy :) co do czaszki to wiem ze skopalam troche, no ale coz, najwyrazniej nie oplaca sie robic tego typu studiow z wielodniowymi przerwami. jest poprawa jesli porownam do szkicow czach z pierwszej strony (stara sie pocieszyc).

 

szkice konczace moj pierwszy szkicownik. chlip. troche anatomii, scierka i jakies dziwadelka.

 

sketchbook18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności