Skocz do zawartości

betty


BetiiX

Rekomendowane odpowiedzi

etrom - dzieki :)

mruk - i wiecej drzewek i kamulcow jest ponizej, w troche takich a'la FEZ'owej stylowce, choc w te gre nie gralam. brak markerowego cieniowania bo sie promarkery smialy wypisac a copic'ow mi na szkice troche szkoda ;)

sketchbook033_zpsbcc1cb8a.jpg

sketchbook032_zpsfdee234a.jpg

i totalnie cartoon'owe cos sprzed paru dobrych dni

sketchbook029_zpsc4c9cfaa.jpg

twarze sa trudne. szczegolnie jak sie je macha bez refek

sketchbook034_zpse554213c.jpg

Wesolego Jajka :)

pozdrawiam~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo fajnych rzeczy ! Drzewka wyszło przefajnie. Bardzo mi się podoba potraktowanie delikatnej tekstury na pniach, myślę że to działa bardzo dobrze. Na liściach miejscami trochę czuć mniejszą pewność ( najbardziej na środkowym z drugiego zestawu ;) ) Ale ogóle wrażenie bardzo fajne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem niemal całą teczkę, masz super komiksowy styl, tak jak ktoś dawniej wspominał twoje postaci aż proszą się o trochę ruchu fajnie byłoby zobaczyć jakąś animację z nimi w roli głównej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem Twoją teczkę i nie pozostało mi nic innego jak napisać, że jestem fanem Twoich prac! Świetna stylówa - pozazdrościć :) Oglądanie sprawia ogromną przyjemność i nieraz uśmiech wyskoczył na twarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalber nie, juz nad tymi nie mam zamiaru siedziec, ale za to w planach jest o wiele wiecej fantasy conceptow.

@Umta dzieki ^^ a z kolorem to ciagle walcze ;)

troche sie roznosci nazbieralo, wiec i wrzutka calkiem sporawa.

34_zps71cd02ad.jpg

35_zps286fa45f.jpg

sketchbook66_zps57a2c0aa.jpg

wip'ek pracy na konkurs LoL'a, wybralam sobie Elise jako ofiare, hehe.

elisewip1_zpse82703eb.jpg

i na koniec wycinek tego co ostatnio caly czas maziam do collegu (w koncu wyprosilam cintiq'a to korzystam).

characterconcepts001_zpsfa7898fd.jpg

sketchbook69_zps131bf67c.jpg

sketchbook70_zpsf0cef270.jpg

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalberos a dzieki dzieki

lece dalej, roznosci powstaja, ale co by zbytnio teczki nie zapelniac szybkimi koncepciakami, tylko dwie pracki

36_zpsc2390b8b.jpg

zrobiony na szybko (w okolo godzinke) hello kitty batman do brainstormowej grupy

sketchbook72_zps720614b7.jpg

exploracje twarzyczek (czy tez bardziej tych roznych wystajacych narosli) przedstawicieli wodnej rasy z tej mojej 'gry RPG' ktora robie powoli na zaliczenie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lecimy z babeczka w odrobinke prowokacyjnej i mocno niepraktycznej zbroi. Przy okazji wielkie dzieki dla Telthony za cierpliwosc do mnie i tej durnej pracy licencjackiej ;)

40_zps59c8125f.jpg

no i wersja taka troche bardziej ubrana ;)

41_zps496863df.jpg

pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i103.photobucket.com/albums/m136/shy4_2006/42_zps13236f55.jpg

bardzo brudzisz kolory. nie traktuj wszystkiego tak lokalnie. czerwona koszulka tylko ma sprawiac WRAZENIE ze jest czerwona, w rzeczywistości moze być pomaranczowa, fioletowa, a jak sie postarasz to i niebieska, byleby jej otoczenie dawało złudzenie, ze jest czerwona. i nie zapominaj, że źródło swiatła prawie nigdy nie jest idealnie białe. Zwróć uwagę np na dworze jak wyjdzie słoneczko, że miejsca w cieniu są niebieskawe (ze względu na niebieskie światło z atmosfery, ktore pada wszędzie) a oświetlone sa żółtawe (z powodu "żółtego" światła słonecznego). Nigdy nie cieniuj czarnym i nie rozjaśniaj białym, tak jak tu http://i103.photobucket.com/albums/m136/shy4_2006/42_zps13236f55.jpg to sprawia, ze kolory są brudne. oprócz kolorów wynikających z barw źródeł światła, barw ambiencu (czyli ogólnego koloru panującego w całej scenie) i barw odbitych od innych przedmiotów istnieją tez przejścia barw w samym kolorze lokalnym. To znaczy, że nawet idealnie oświetlona z każdej strony białym światłem twarz będzie cieplejsza na policzkach i nosie, chłodniejsza na brodzie itd

 

mam nadzieje ze pomogłem yoł yoł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla chwilowa przerwa we wrzucaniu rysunkow, gdyz pojawila sie w moim zyciu mala, krzykliwa istotka ktopra wymaga wiele czasu i opieki. Pare szkicow w tematyce okolo macierzynskiej ;)

sketchbook003_zps93faf1e4.jpg

sketchbook002_zps370bcffe.jpg

Kilka conceptow postaci do collegowego projektu:

slaviccharas001_zps0axyptwu.jpg

slaviccharas002_zpsqsvfhvlf.jpg

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animacja w koncu skonczona, oddana, wiec moge wracac do rysowania jak tylko malutka pozwoli :) a na razie kilka tych starszych szkicow ktore jakis czas temu zeskanowalam i w inne miejsca wrzucilam. co by chronologiczny porzadek zachowac, wklejam i tu.

sketchbook008_zpsddquepdt.jpg

sketchbook006_zps8fptfccj.jpg

sketchbook009_zpsdxmoprsz.jpg

czesci skladowe kukielek wykorzystane do animacji:

17_zpszap8hn79.jpg

18_zpsm6khofqy.jpg

19_zpsgepafxoq.jpg

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Ja chyba subskrybuje Twoj blog. Widzialam juz te kukielki. Jestem bardzo ciekawa tej animacji co tworzysz, bo widzisz ja tez robie animacje o podobnej tematyce, w sensie tez bedzie kwiat paproci, tyle ze to nie jest motyw przewodni w mojej animacji. Co jest ciekawe, tez jestem z Lublina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PodwojneD dzieki :) heh, to smieszny zbieg okolicznosci ze obie w tej tematyce animacje robimy :)

szkice i niesmiala proba zrobienia ilustracji (kadr waski, proporcje gdzies wyszly i kolory pewnie tez wygladaja kiepsko)

sketchbook013_zpsk3lmmf3e.jpg

sketchbook014_zpsfvgncl0f.jpg

21_zpsibd8oju3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołówki i inne tradyszynale jak zwykle OK ale to pewnie wiesz. Duży rozjazd pomiędzy tym a DP. Powiedz czy jak malujesz w PS-ie zaczynasz od plamy czy od lineartu? Nie wiem czemu mam wrażenie że jak masz lineart gotowy to jakby lepiej i bryła i walor Ci wychodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, słusznie emmilius pisze. Linia operujesz ładnie, kształty masz milusie ale chyba nie czujesz tych kształtów w przestrzeni i stąd malowane digitale są płaskie. Opanuj dobrze podstawowe bryły, kulki i boksy ale tak z reala, nie z głowy, żeby rozkminić jak zachowuje się światło na obiekcie i będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziek za odwiedziny :)

@emmilius - zawsze zaczynam od szkicu i dosyc czesto od bardziej wykonczonego lineartu, ale przyznam ze ostatnio probuje malowac bez i jak widac srednio mi to idzie.

@biglebowsky - ah ta bryla, trzeba wrocic do martwej i wygospodarowac troche czasu na cwiczenia

 

co by post nie byl bez artow, dwa domkowe koncepty i studia z wreck-it ralph.

29_zpslyljjkcm.jpg

27_zpsnpg4zjy3.jpg

sketchbook017_zps3nkug19w.jpg

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo podobają mi się te stylizowane postacie, mają taki spoko charakterek. Domki i propsy też fajne. Spróbuj może pobawić się bardziej szejpami, tak by nieco dynamizmu nabrały. Myślę, że Twoje prace mogą na tym skorzystać. Powodzonka i nie mogę się doczekać by zobaczyć więcej prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @wwysocki :)

Przy okazji odkurze teczke, jako ze zaczelam jeden z tych 'daily sketch challenge' - przez caly rok min jeden szkic dziennie (lub wiecej) nadajacy sie do pokazania. I idzie dobrze, tylko jeden dzien poki co ominelam (ale wymowke mam solidna, szpital, narkoza, w takich warunkach ciezko szkicowac). Osobiscie uwazam ten szkicowy challenge za swietna wymowke do eksperymentowania i wyrobienia sie z artem w ok 30 min (a majac male dziecko to 30 min spokoju brzmi magicznie!)

sketch%20a%20day_week1summary_zps2gy8gwgt.jpg

sketch%20a%20day8_zpsdso6d27k.jpg

sketch%20a%20day_week2summary_zps3owxuuip.jpg

I kilka innych rzeczy zrobionych w miedzyczasie:

sketchbook062_zpsnazguzvy.jpg

sketchbook061_zpsdehehbpd.jpg

goose_illust_scene1_zps24cm9h69.jpg

noverium3_zpsygnfsyin.jpg

noverium1_zpsvh7dtmv4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki @wwysocki i @sicksicksick :) a anatomie staram sie wplatac nocami, ale po polnocy ciezko sie czyta bridgmana czy loomisa.

tak czy siak, lece dalej z dziennymi szkicami, o to kilka z nich plus podsumowanie stycznia.

sketch%20a%20day%20january%20summary_zps1an1n5sy.jpg

sketch%20a%20day37_zpslm1h7l2h.jpg

sketch%20a%20day39_zpsi3au1l4r.jpg

sketch%20a%20day41_zpsblswveib.jpg

sketch%20a%20day43_zpscazdeomt.jpg

sketch%20a%20day40_zpsn1h74rg1.jpg

poki co jestem zaangazowana w kilka projektow i skrobie cartoonki by illustracje do ksiazeczek dla dzieci robic, miejmy nadzieje ze za jakis czas wrzuce cos lepszego niz szkice. tyle pozaczynanych prac, az wstyd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejny update teczki, a co!

Kilka roznosci z gry nad ktora mialam przyjemnosc pracowac, Juicy Fruity Smash.

fruitysmash%20sketches_zpswdnwywfz.jpg

fruitysmash%20art_zpsczwhfffy.jpg

kolejny zestaw buteleczek:

3_zpsynmrvogz.jpg

i rozne cartoonki

sketch%20a%20day82_zpsu8en48mo.jpg

sketch%20a%20day79_zpsgv3yxpx3.jpg

sketch%20a%20day85_zpsxxooxpnh.jpg

sketchbook003_zpsnpxoqzjw.jpg

I to chyba tyle na razie, musze w koncu jakies wlasne prace wykonczyc, bo same szkice leca od paru miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo przyjemne prace. Wydaje mi się, że eksperymentowanie z kolorami mogłoby wyjść Ci na dobre.

Mam na myśli próbę mieszania (na jednym materiale typu włosy):

-dwóch lub więcej różnych ale dobrze do siebie pasujących kolorów

-jednego koloru ale o różnym poziomie nasycenia (nie bój się szarości, szczególnie obok mocno nasyconych kolorów)

 

Ogólnie niech dużo się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są te syreny, dobre kształty ogonów, stylizacja :)

Poleciłbym nawet bardziej te pozy' powyginać', zacząć od szybkiego gesture, trochę pobawić się rytmem. ( syreny są pod tym względem spoko ale myślę, że brakuje tego przy tych dalszych postaciach(pozach).

Hampton'a polecam :)

CZIRS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Betty!

 

Jak robisz designy np flakonów jak tu http://i103.photobucket.com/albums/m136/shy4_2006/2_zpsp1yeuhfc.jpg , lub innych propsów, to po za kształtem (najważniejszy element designu) i kolorem (drugi najbardziej rzucający się element designu) dorzuć jeszcze warstwę "detalu". Jest mnóstwo świetnych refek na necie jak takie fiolki mogą być labelowane, znakowane, jaką fakturę może mieć szkło (np popękane) albo mogą być jeszcze warstwy dekoracji jak polichromia, albo metalowe deco w arabeski etc.

Tak samo zatyczka może być różna, może być z korku albo ze szkła, albo porcelany. (gorąco polecam pinterest w szukaniu inspiracji: https://uk.pinterest.com/search/pins/?q=alchemist&rs=typed&0=alchemist|typed )

 

Warto myśleć o takich detalach, które rozróżnią ten sam typ propsu od siebie na pierwszy rzut oka.

W sensie to co czyni Ciebie designerem to jest właśnie myślenie o tych detalach, które odróżniają ogólnie pojęte "krzesło" > http://www.e-meblostyl.pl/files/e-meblostyl_stoly_krzesla_k8.jpg http://3.bp.blogspot.com/-VcoH4fkxPRA/Uc3lLvxagfI/AAAAAAAABhE/AbVcnDYmRGg/s600/201.jpg

Czyli jeśli ktoś patrzy na Twój design, i łatwo może zidentyfikować "co" to jest, ale bez przymiotników to znaczy że nie wystarczająco pytań typu "Jaki?" sobie zadałaś w trakcie projektowania.

 

No to jeśli masz np zaprojektować potiony alembiki, flaski i buteleczki, to zawsze zadaj sobie pare pytań typu "JAKIE?" ~ "stare, nowoczesne czy futurystyczne?" "jaki rozmiar?" "brudne, czyste, puste, pełne, nowe?" "używane przez kogoś profesjonalnie czy amatorsko?" "funkcjonalne czy ozdobne?" "tanie czy drogie?" etc. Takie pytania pozwolą Ci wygenerować chociaż kilka pomysłów które sprawią że te propsy nie będą "generickowe", a np będą "stare, upaćkane miksturą, zakurzone i zatkane na odwal się" albo "drogie, świeżo nabyte w sklepie, dekoracyjne, z karteczką instrukcji użycia, należące do szlachcica".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności