Skocz do zawartości

WIP: Gibson SG, Marshall 1960a, JCM 2000


pirx

Rekomendowane odpowiedzi

Robię tę gitarę w rzeczywistości więc pomyślałem, że ją wymodeluję.

Jak wszyscy dobrze wiemy SG został wprowadzony na rynek w 1961 roku. Jest identyczny parametrami do Gibsona Les Paul lecz nie posiada płyty wierzchniej i ma jedno wcięcie więcej.

Na razie tyle.

10680342.png

74637858.png

 

Z Mocą, Daniel.

 

//edit: Zapominałem. Mój model to ulepszona wersja SG. Będzie posiadał killswitha, gniazdo jacka jak w Tele oraz gryf mocowany śrubami, a nie klejony. :)

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model Ci fajnie idzie. Ale ogólnie średnio przepadam za tą gitarą... Wygląda jeszcze znośnie, ale gra się na niej tragicznie :D Chyba, że to kwestia przyzwyczajenia :)

 

pozdro i dawaj więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Posiadam Starta i zacząłem budować właśnie SG z powodu wygody. Kawałki bluesowe i r'n'roll gra się świetnie na konstrukcji fendera ale h-rock i metal... Wiele zależy także od samego egzemplarza. W Elpie grałem na kilku

i najbardziej siadł mi o dziwo Epiphone, a nie Gibson. Poza tym chciałbym na wakacjach zrobić Les Paul'a a sg jest jego prostszą wersją. :)

A ty co wolisz, Exploler, LP czy się mylę?

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam explorera. Dla mnie SG jest jakiś taki... malutki :) Deska jest śmiesznie cienka i lekka, nie ma co rezonować. Lubie jak gitara jest wielkim i ciężkim kawałem drewna - jak explo lub LP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to co do rezonacji wesoło mi się robi jak czytam o niej w elektrykach, bo naprawdę głęboką barwę, ten ciepły klag mają gitary klasyczne ale to tylko moje zdanie. Przynajmniej na razie nie widzę różnicy

w elektrykach, a wszystko przypisuję elektronice :P

Pewnie błąd, tylko że gram na klasyku od 7lat i jakoś tak jeszcze "nie czuję bluesa" w elektrycznych. Ale fakt faktem, że kompletnie inaczej gra się i na lp i na sg. SG wybrałem i przez to że jednak jest łatwiejszy, potrzebuje go na koncert, i jeszcze z kilku dla większości irracjonalnych powodów.

Na Explorerze jeszcze nie miałem przyjemności grać :)

 

Z Mocą, Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary dokładnie, liczy się że daje dobry efekt, na płaszczyznach można sobie pozwolić na dziwne wielokąty :) Siatka musi być super równa jak chcesz coś animować np, na zasadzie kości, bo tak to nie ma problemu i nie ma się co trzymać, że muszą być quady i ogólnie czysto:) Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki że mnie uspokoiliście bo szczerze mówiąc już miałem zamiar to wywalać i robić od nowa :P

Później wrzucę jakiś postęp.

 

//Smoku ale tylko jak używasz skin'a.

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryf wygląda nieźle. Tylko nie jestem pewien, ale główka powinna być chyba bardziej odchylona do tyłu. Ina ostatnim screenie widac, że nie jest na równi z deską - podstrunnica ci się nie wpasuje ;)

 

 

PS. Blinq, fajnie gracie. :)

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, poprawie. To odchylenie wynosi 13stopni względem chwytni.

A nie równałem z korpusem bo trzeba będzie jeszcze odchylić o 2stopnie. Na razie to tak pi*oko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz będzie najtrudniejsze :)

Co do mostka to zrobię ale dopiero w drugiej wersji bo to jest dokładny model gitary która tworzy się w rzeczywistości, a w niej jest znaczy będzie tune o matic. Mój wspaniały dziadek zgodził się pomóc przy obróbce drewna i teraz jesion, który już wysechł bo był klejony z 3 kawałków, znaczy korpus z jesionu :P pójdzie pod równiarkę, frez czy coś tam jeszcze... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chwilkę podłubałem przy mostku (właściwie strunociągu), dodałem parę szczegółów i dużo czasu zmarnowałem na pozycjonowanie wszystkiego bo okazało się że struna musiała by iść zygzakiem.

pllll.png

 

pzdr. Daniel

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o te dwie samotne śruby to je już wywaliłem bo były one częścią strunociągu ale przez nie był zbyt wysoki.

Tu jest coś podobnego:

images?q=tbn:ANd9GcSJwdidZ8zXSrUlFnz4TT7lWqexrFoM7ojPQbLwKV4n6bDytw9_3Q&t=1

 

pzd. Daniel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczął się najfajniejszy etap wykańczania :)

Główka trochę dziwna bo chciałem zobaczyć co to jest editable mesh. Mam kumpla, który interesuje się programowaniem gier i zaproponował zrobienie czegoś razem. Ciekaw jestem czy udało by mi się, w końcu ja nie jestem oszczędnym modelerem :P

Spliney etc.

1314.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ładnie to wygląda :) Klucze mi nie pasują coś, ale dawno niemiałęm SG w łapkach i już nie pamiętam jak dokładnie wyglądają ;) Nie słuchaj się Smoka - najpierw skończ ten model (struny!;) ) i zrób jakiś ładny renderek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kopia oryginalnego sg. To sg który powstaje w realu wiec trochę się różni. :)

Zacząłem zakładać struny ale to trudniejsze niż myślałem. Wychodzą wszystkie błędy w symetrii.

 

pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Prawie skończyłem modeling (jeszcze jakieś chafery i trochę relax'u) i pomału testuję materiały. Na razie materiał samego korpusu, reszta tymczasowa.

79396494.jpg

 

Całość ma koło 128tys. poly, dałem na progi i mostek ms i dalej się nimi bawiłem... ;)

 

pzd. Daniel

 

//edit: co zrobić żeby render był ostrzejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, trochę dzisiaj posiedziałem i wyskrobałem takie coś:

-paczka to Marshall 1960a,

-head, mix JCM Slash/900/2000,

-BOSS DS-2.

 

marshall1.png

marshall3.png

marshall2.png

marshallmodel.png

Jakimś dziwnym trafem głośniki mają masakryczną siatkę, musiałem coś przez przypadek wcisnąć. ;) Straciłem dużo poly na jackach i kółkach dlatego chyba zrobię je od nowa.

Materiały to tylko tak na chwilkę dla relaxu :)

 

pzd. Daniel

Edytowane przez pirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knoby i napis do poprawy, to widać na obrazkach poniżej

http://www.banzaimusic.com/image.php?id=6925&type=D

http://belfieldmusic.com.au/images/marshall_logo.gif

 

Głośniki do poprawy > mają takie przetłoczenia, co widać poniżej Jeszcze belka przez środek

http://liveassets.rationalpathinc.netdna-cdn.com/usercontent/gear/2331806/p1_ugltttgcv_so.jpg

 

Na razie tyle, jedziesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to Ci niezgodności nie wytknę :P Ale modelingowo podskoczyłeś ostatnio. Chwali się :) Aczkolwiek naucz się jeszcze oszczędzać poly. Prosze ja Ciebie 250 Kafli na takie pudło? idę o zakład że dałoby się zmieść sporo poniżej 10 k i tak samo ładnie by wyglądało :) No chyba, że tam w scenie masz jeszcze tą gitarkę ale i tak IMO i pudło i gatrkę można by zrobić nisko poly. Wymądrzam się ale o ile czasem nie trzeba oszczędzać o tyle jak masz mieć później w scenie 50 takich pudeł to sieczka. Warto umieć również robić modle bez MS. Ostatnio w sumie dopiero odkrywam że tak można uzyskac nawet niekiedy lepsze efekty niż na MS.

Pozdro pracuj dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Smoku słuszne uwagi Ci zasiał. Ja mimo iż nie trawie Marshalli :P to dodam od siebie że materiały leżą na razie. Nie czytam wcześniejszych postów bo już późno a może w nich jest wyjaśnienie, ale na razie wszystko plastikowe jest. I coś mi nie gra z proporcjami, nie za szerokie są wzmak i paczka kapkę?

Będę zaglądał bo zawsze chętnie patrzę jak powstają muzyczne tematy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz1330, super. Dzięki. :)

Warto umieć również robić modle bez MS. Ostatnio w sumie dopiero odkrywam że tak można uzyskac nawet niekiedy lepsze efekty niż na MS.

Też wczoraj to zauważyłem i już wnętrzności zacząłem robić z chamferem :)

 

Godzil, dopiero będę model kończył, potem pomyślę o materiałach bo to co na scenie to 90% domyśle kolory siatek są ;)

 

Jednak teraz mam dla Was rzecz nadzwyczajną, niesamowitą i wyjątkową!

Oto praca nad Gibsonem GS w świecie rzeczywistym. Korpus i gryf są z jesionu, a podstrunnicę kroję z merbau.

 

s5000711r.jpgs5000703.jpg

s5000703.jpgs5000704.jpg

s5000705.jpg[/url

s5000707.jpg

s5000708.jpg

s5000705.jpgs5000709.jpg

s5000710.jpg

 

Myślę że nasi moderatorzy się nie powinni obrazić bo przecież to też jest wip i też 3d. :D

 

pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto praca nad Gibsonem GS w świecie rzeczywistym. Korpus i gryf są z jesionu, a podstrunnicę kroję z merbau.

 

 

No już widzę zdjęcia ;) Ale to nie Gibson SG? I skoro to GIBSON ;) to przystawki rozumiem ichniejsze?

Ładnie idzie! Dla siebie ją robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być gibson SG ale podczas czytania "Kamieni na szaniec" strzeliło mi do głowy żeby był GS (Grupa Szturmowa) ponieważ z tą książką wiążą się świetnie perypetie moich znajomych ;)

 

Tak, dla siebie. W tym tygodniu kończę bo już wszytko gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystawki dostałem od mojego nauczyciela Suekeens'a i niestety tylko tyle o nich wiem że są albo ibanezowskie albo gretsch'owe. Niestety nie udało mi się ustalić dokładnie :/ ale testowałem je w swoim stracie i mają niewiarygodne brzmienie więc jeśli w GS'ie się dobrze sprawdzą to je zostawię, jednak jeśli nie, to będę polował na humba SEYMOUR DUNCAN SH-1 '59. Korci mnie połączenie ciepłych rockowych przetworników z jesionowym drewnem które daje jasne, ostre brzmienie i ma szybki atak, a z uwagi na to, że korpus sg jest mały (3,5cm grubości) to atak powinien być jeszcze szybszy :)

 

Posłuchasz, ocenisz :P w ciągu tygodnia planuję koniec.

 

//edit:

asasarg.jpg

Edytowane przez pirx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mnie nakręciłeś tym połączeniem, Duncany są nie złe, ja mam Dimarzio, 3 różne, 2 single i humb i dorobiłem rozłączanie cewki wiec mam 5 "biegów" :P Mam rockowo ale z wykopem. Ale to nie temat o gitarach! x) chętnie kiedyś o tym pogadam na boku. A jak masz ochotę to zaglądnij na mojego myspace i napisz co myślisz (link w podpisie). Nie jest nie wiadomo co, ale coś tam sobie gram... Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności