Skocz do zawartości

Amd buldozer


KONAn

Rekomendowane odpowiedzi

Ola-f.. pomalutku ja nie namawiam niech mi tu Konan nie imputuje… ale jak chcesz dowalić RAM

http://www.acmemicro.com/ShowProduct.aspx?pid=9065

 

Supermicro czy Tyan to raczej prędko nie pada, Asus też robi płyty pod 2-cpu, procki mogą być chłodzone pasywnie.. generalnie sprzęt do jazdy na okrągło i pracuje bez przeciążeń. Co do polskich realiów to bladego pojęcia nie mam, ja osobiście tu nawet nie szperałem. Jak bym już był skazany na Europę to kupowałbym taki sprzęt w Niemczech i to nie jest większy problem. Co do składania to dwa procki nie nastręczają problemów bo normalny Windows ale tylko 192GB RAM :), natomiast 4 no to już trochę większy problem bo trzeba się szamotać z Windows Server albo Linux. To wszystko wymaga przede wszystkim koncepcji wstępnej pod konkretny soft, czy warto czy nie a tu trzeba mieć rozpoznanie co i jak i dopiero w następnym kroku drapać się po głowie jaka płyta ile RAM itd. Jeśli chodzi o Maxwella to cholernie warto ale jak wiadomo to wyjątkowo wredne bydlę w zapotrzebowaniu na moc CPU a dodatkowo nie zastosowali rozgraniczenia pod interaktywny podgląd z użyciem GPU jak Mental czy V-Ray ( o ile się orientuję)no i lubi Linuxa, który jest za darmo i nie ma żadnych problemów nawet z setkami rdzeni i chorymi ilościami RAM ale można też przy nim z lekka osiwieć.

 

@Konan Ty to masz chyba mały ten RAM Dysk i nie sprawia ci problemów na zwykłych RAM ?? tu chyba ECC były by bardziej bezpieczne.

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Korzystam z programu Dataram ram Disk. Pisza, że można stworzyć max 32gb ale ja mając 48gb ramu mogę zrobić tyle ile jest aktualnie wolnego tak więc ograniczenie do 32 gb chyba nie działa albo działa pod 32 bit windowsem. Problemów nie sprawia, zwłaszcza że można zapisać zawartość ram dysku jako image file na zwykłym dysku i wgrać ponownie po restarcie kompa. Zrobiłem tak z gra Rage na która ludzie narzekają że duuużo tekstur ładuje. Umieściłem ja w Ram dysku i przerzuca tekstury w pamięci ram z pominięciem wąskiego gardła jakim jest zwykły dysk czy nawet SSD. Jeśli chodzi o ECC to w teorii jest to lepsze ale to już są extremalne przypadki żeby jakiś błąd wystąpił wymagający korekty sprzętowej. Na obecnej pamięci nie zauważyłem żeby bez ECC był jakiś problem.

 

Ps

Jestem autorem wątku ale nie ukrywajmy stworzyłem go dla ciebie. W zasadzie to go porwałeś i jesteś jedynym orędownikiem-zwolennikiem AMD więc się tutaj najwięcej udzielasz. Ja się za to najwięcej udzielałem w wątku o SR-2 z wiadomych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja też jestem zwolennikiem AMD, bardzo im kibicuję i z nadzieją śledzę kolejne newsy o ich produktach aczkolwiek nie ukrywam że jestem trochę rozczarowany premierą buldożera o czym tu już sto razy pisałem i nie będę po raz kolejny powtarzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra: To dlatego że jesteś z Tarnowa. Procesory ani Maxwell nie mają tu nic do rzeczy;)

 

Konan: jak już jesteśmy przy RAM dyskach. Czy utworzenie czegoś takiego może przyśpieszyć jakoś pracę w programach graficznych? Na przykład gdybym ustawił maxowi jakieś cache na ramdisku albo żeby zbrush trzymał tam sobie swoje pliki tymczasowe. Próbował ktoś takich rzeczy?

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sprawdzałem tylko a Adobe Premiere z duuuża (10k+) liczbą plików png w jednej sekwencji. Działa si ale mimo wszystko okazuje się że ograniczeniem jest soft, który i tak nie jest w stanie do końca wykorzystać przepustowość RAM dysku. Poprawa jest widoczna, RAM tani więc trzeba korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności