Skocz do zawartości

Wyłącza sie Max podczas renderingu.


Qrli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam komputer:

laptop Dell

Intel Core 2 Duo T5670 1.8 GHz x2

RAM : 4GB

system : Windows 7 32 bity

program 3ds max 2009 + Vray

Przy bardziej skomplikowanych scenach wyłącza się program. Czy jest to wina tego ze komputer jest za słaby, czy może coś się przegrzewa, czy wada maxa lub V-raya ? Poproszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bo system 32 bitwoy przydziela aplikacji max 2GB pamięci domyślnie. Ze switchem /3GB - 3GB. Jak masz 4GB to system widzi tylko 3,45 GB. No i oczywiście wywałki mogą być spowodowane złą konfiguracją, nielegalnym softem, nieprzetestowanymi procesami w pamięci itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie jest to wina RAMu. Ja ostatnio zaobserwowałem przy dużej scenie Max potrafi wywalać się co 5 min(grafika GTX580). Jest to kwestia sterowników kary od graficznej. Po zmianie karty na Quadro problem zniknął.

Jest jeszcze jeden przypadek wyrzucania do Windowsa: jeżeli plik zapiszemy pod Max'em 2011 w postaci 3ds i zaczniemy go edytować pod Maxem 2009 to wywalanie następuje co chwile (mówię tu o większych scenach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie jest to wina RAMu. Ja ostatnio zaobserwowałem przy dużej scenie Max potrafi wywalać się co 5 min(grafika GTX580). Jest to kwestia sterowników kary od graficznej. Po zmianie karty na Quadro problem zniknął.

Jest jeszcze jeden przypadek wyrzucania do Windowsa: jeżeli plik zapiszemy pod Max'em 2011 w postaci 3ds i zaczniemy go edytować pod Maxem 2009 to wywalanie następuje co chwile (mówię tu o większych scenach).

 

Powodów może być znacznie więcej w przypadku 3ds maxa, ale w przypadku kolegi ram jest najbardziej prawdopodobną przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość serwet

witam,

mam podobny problem - podczas renderowania komputer mi się wyłącza. problem w tym że siada nawet przy bardzo małych scenach - model nie jest skomplikowany, a nie moge renderowac nawet w rozdzielczosci 320x160 pikseli..

 

pracuję na laptopie

intel core i5 2,67ghz

4 gb ram

win 7 64 bit

geforce GT330M

 

martwi mnie to, ze kiedy ostatnio pracowłem w maxie (trochę ponad pół roku temu), rendery na tym samym komputerze robiły się bez problemu w dużej rozdzielczości.

czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwet

"pracuje na laptopie" - to powod twojego problemu. Pol roku temu laptop jeszcze wyrabial z chlodzeniem, teraz pewnie juz nie daje rady i poprostu sie wylacza kiedy procesor sie przegrzewa. Przeczysc wentylator/radiator, ustaw go tak zeby mial dobre chlodzenie - a najlepiej zmien na stacjonarny - na laptopie dlugo nie pociagniesz.

 

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna pewnie sa sterowniki do grafy. Zainstaluj ciut starsze referencyjne i powinno byc lepiej.

Ja po zainstalowaniu najnowszych sterow czesto dostawalem reset karty - obraz ciemnieje, i karta jakby startuje od zera lacznie z jej chlodzeniem a po powrocie do pulpitu dostaje informacje ze sterwnik odmowil posluszenstwa i nie dziala prawidlowo.

Problem ramu to nie bedzie, bo max wbrew pozorom nie zre az tak duzo ramu jak by sie moglo wydawac przy renderingu. Wystarczy sprawdzic jak duzo ramy polyka podczas renderingu.

 

Serwet - mysle ze moze to takze byc problem z chlodzeniem lub zasilaniem. Max jest dosc wrazliwy na przegrzewanie sie CPU i ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności