Skocz do zawartości

[WIP] Dwunastonoga i skoczogonki


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

Dzień dobry :-)

Może faktycznie kamera jest zbyt statyczna. Ja bym się też pobawił widokiem z dwunastonoga na całą sytuację, oczywiście we fragmentach, jak np. szukanie trzeciego skoczogonka do schrupania3d lub w końcowej scenie widok ze szczuromyszaka ;)

Brakuje takich ujęć, jak np. skurczony skoczogonek, a kamera patrzy w górę - ustawiona blisko niego - na skarpę, gdzie pojawiają się macki. Dalej się nie wymądrzam, bo jakby za mało wiem, ale obejrzałbym przed taką robotą kilka filmów uznawanych za klasykę... W moim odczuciu, akcja zbyt wolna, jak na dobry horror, spróbuj dodać więcej szybkich, krótkich ujęć i zbliżeń na bohaterów dramatu :-)

Wiem, jak to brzmi, ale w tym momencie jest to mało przekonujące. Spróbował bym rozpisać akcję od początku na podstawie obserwacji innych filmów, nie mówię akurat o psychozie z 60 roku, ale o chwytach marketingowych stosowanych w kinie.

A poza tym to g... się na tym znam, ale lubie czasami coś doradzić :-)

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Aniu nie wiem czy to było Twoją intencją, bo pojawienie się futrzaka, odebrałem jako drastyczną zmianę skali z 500 um na 500 m... tak sobie myślę, że gdyby po zmianie skali (po rzucie "u" w kamerę) krajobraz przypominał bardziej las z grubymi pniami drzew o podobnym rozmieszczeniu - wówczas pojawienie się futrzaka byłoby bardziej czytelne... a wyskoczenie tego dwunastonoga bardziej zaskakujące... co więcej... moze debrze by wpłynęło dodanie koloru po zmianie skali...takie subiektywne odczucie, ale wiem że oznaczałoby to znaczny nakład pracy... pozdrawiam, kibicuję

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek - kamerę świadomie ustawiłam zawsze pod tym samym kątem, taka jest specyfika ujęć robionych mikroskopem tego typu. Z tego samego powodu wszystkie ujęcia są ortogonalne. Z cięciami i zoomami jeszcze poeksperymentuję, ale ujęcia spod skoczogonka raczej odpadają.

Orientowałam się częściowo ujęciami z filmów przyrodniczych, kamera w roli obserwatora.

 

Dziadku - dymu dodam jak najwięcej. A dwunastonoga ma kolorowe rajtuzy, tylko w czarnobiałych ujęciach tego nie widać, więc chyba będzie dobrze.

 

Papa Pio - po zmianie skali jest planowana zmiana wszystkich shaderów w scenie. Z takich mikroskopijnych jak w renderze, na takie bardziej zdjęciowe.

Teraz się jeszcze zastanawiam czy po przemianie nie dodać kory na drzewa, to się da załatwić teksturą. Nowych modeli nie będzie, po prostu nie mam już siły.

Edytowane przez Ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności