Skocz do zawartości

groch


groch

Rekomendowane odpowiedzi

Pam pa ram pam...Czołem, pomyślałem, że wrzucę parę prac, właściwie jedną, ale w trzech etapach. Wszystkich i wszystkie komentarze są mile widziane.Pam pa ram pam...Czołem, pomyślałem, że wrzucę parę prac, właściwie jedną, ale w trzech etapach. Wszystkich i wszystkie komentarze są mile widziane.digital15.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli prawą nogę?

 

Jeszcze myślę, czy nie zmienić tego armora, bo jakoś tak się trochę "wybija". Ogólnie nie planowałem tego rozwijać do takiego detalicznego finiszu, tylko tak jakoś maznąłem szkic i się rozwinęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo się podoba. Rysowanie precyzyjnych linii w PS zawsze sprawia mi dużą trudność. U Ciebie jest wręcz przeciwnie.Na jakim tablecie pracujesz ?

 

Ano dzięki, rysuję w Autodesk Sketchbook Pro, w PS'ie też trudno mi idzie rysowanie precyzyjnych linii, chociaż podoba mi się, jak ludzie kolorują w PS'ie. Wychodzą takie fajne ostre prace, jak np. u Arne Niklas'a Jansson'a >klik.

 

A pracuję na Wacom'ie Bamboo Pen o formacie A6.

 

cześć,

 

napisz czy malujesz po zdjęciach czy tylko na nie patrzysz. bardzo ładne kolory

 

Dzięki, patrzę na zdjęcia. Wstawiam zdjęcie na powierzchni roboczej gdzieś obok i patrząc na nie, rysuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miały być stróżki łez, ale wyszło jak wyszło. ;p Ogółem jestem średnio zadowolony akurat z tej pracy.

 

Mam też problemy z rysowaniem ust i reszty. Zauważyłem, że Ci "lepsi" rysują na dużym formacie, tak że np. twarz zajmuje cały ekran, ale jeszcze tego nie próbowałem.

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na łzy to to nie wygląda :/ - za dużo kresek (takie nitki wyszły) i brak odblasków światła i przezroczystości gdzieniegdzie (na tych stróżkach).

Chętnie zobaczyłbym tą pracę jeszcze poprawioną i dopracowaną, bo fajny klimacik w niej drzemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtRage chyba nie jest mega popularny. A skoro się nim bawisz, to może odpowiesz mi na pytanie. Miałeś taki problem, że łuki, okręgi wychodziły hmm.. kanciasto. ( i nie chodzi o trzęsącą się rękę ;) ) W Gimpie wszystko płynnie i ładnie. A Art dziwnie haczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtRage chyba nie jest mega popularny. A skoro się nim bawisz, to może odpowiesz mi na pytanie. Miałeś taki problem, że łuki, okręgi wychodziły hmm.. kanciasto. ( i nie chodzi o trzęsącą się rękę ;) ) W Gimpie wszystko płynnie i ładnie. A Art dziwnie haczy.

 

Tak, wiem o co Ci chodzi i to prawda - jak szybciej machniesz, to wychodzą kanciaste linie, u mnie też tak jest. najmniej kanciaste linie wychodzą w Sketchbooku, albo w Painterze, tam jakbyś niezręcznie machał ręką i tak wyjdą ładne linie. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwijcie mnie gejem, ale fajne te męskie klaty ;)

 

Nie wiem, heh, wszystko wygląda na miękkie pędzle, ale nie widać charakterystycznej "waty" dobrze się to wszystko czyta. Ciekawy styl, ja tam jestem na tak.

 

A co do ArtRage`a - odinstalowałem i zainstalowałem ponownie - stara metoda informatyków. Teraz nawet jak szybko macham łapą, to kreseczki wychodzą ładne i płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzisiaj coś małego, Niklas Jansson wannabe: :>

 

edit1: ups... jeszcze majtki zapomniałem pomalować.

 

edit2: damy jej niebieskie w paski, ło!

 

niklasjanssonwannabe1.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Hehe klaty bajeczne.... A ostatnie jakies odstajace od reszty I nie mowie ze to zle...heh

 

Dziękóweczka, no fakt, ostatnie trochę odstaje... ;)

 

Mech skończony przed chwilą:

 

digital29.jpg

 

Meh...

 

digital30.jpg

 

I jeszcze jeden:

 

digital31.jpg

 

I jeszcze! Tym razem w całości (no prawie) w Photoshopie:

 

digital32.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach kocham te twoje roboty :D są świetne. Samo się prosi coś wykończyć. Czasami jeszcze gdzieś ucieka jakiś element w perspektywie. Już masz wyczucie koloru, rób ćwiczenia i pokaż nam jak Ci idzie render :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Zbyt mocno ma obite kolana i poobserwuj i popraw krawędzie. O reszcie ciężko się wypowiedzieć, ale idzie w dobrą stronę. A te mechy z poprzednich stron kozackie chociaż zbyt mocno czuć filtry wyostrzające.

 

Tak, w sumie teraz tak patrzę, że można by było to jeszcze wykończyć, szczególnie wszystko widać w dużej rozdzielczości. Kolana być może zbyt mocno. Z mechami na razie dałem sobie spokoj. ;p

 

Dzięki za koment!

 

edit: wprowadziłem kilka poprawek...

 

haj-res

 

digital37.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

lajnart...

 

h-r

 

digital39.jpg

 

wątpię, czy coś z tego wyjdzie ;_;

 

edit: fuuuuuuuuuuuuuuuu, leżałem w słońcu na balkonie i mam całą dłoń obślinioną. :

 

a tego czegoś pewnie nie dokończę, nie podoba mi się...

 

h-r

 

digital39.jpg

 

edit2: tamto poszło w las, a tymczasem studium:

 

digital40bdk.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za dużo przesiaduję w Minecrafcie, więc postanowiłem wziąć pióro do ręki!

 

Studium metalu?

 

digital42.jpg

 

Próba druga, tym razem w całości w Photoshopie (poprzednia była w Sketchbooku). Mimo, że nad drugą spędziłem więcej czasu, to "coś" mi się bardziej podoba w pierwszej, myślę, że m.in. kolory. Tutaj, prawa ręka jest do bólu płaska...

 

digital43.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolory odbicia w pierwszej zdecydowanie fajniejsze-dół w 2 ostrzejszy ale tak generalnie to nr.1 miał chyba lepszy potencjał

 

Dzięks, ogólnie druga najgorsza, strasznie sztywna i technicznie do dupy. Numer 3, tym razem w Painterze:

 

digital44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności