Skocz do zawartości

groch


groch

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem ten smok lepiej wyglądał we wcześniejszych etapach. Te góry teraz wyglądają teraz jak polane lukrem, choinki jak miniaturki a ten lód i sam smok mają zbyt intensywną barwę. Twoje wcześniejsze landskejpy były super, nie wiem czemu tutaj tego nie czuć

Poza tym sam kadr i pozycja ciała smoka( to uniesione skrzydło min.) mogła być lepsza.

Mogłeś wcześniej pokazać kadr na etapie szkicu, może ktoś by napisał jak zrobić ciekawiej.

Te wcześniejsze rysunki,co są wyżej chyba ich zbyt długo nie robiłeś. Przy pracach na poprzedniej stronie spędziłeś więcej czasu, mam takie wrażenie. Więcej takich:D

Sorki za szczerość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten smok lepiej wyglądał we wcześniejszych etapach. Te góry teraz wyglądają teraz jak polane lukrem, choinki jak miniaturki a ten lód i sam smok mają zbyt intensywną barwę. Twoje wcześniejsze landskejpy były super, nie wiem czemu tutaj tego nie czuć

Poza tym sam kadr i pozycja ciała smoka( to uniesione skrzydło min.) mogła być lepsza.

Mogłeś wcześniej pokazać kadr na etapie szkicu, może ktoś by napisał jak zrobić ciekawiej.

Te wcześniejsze rysunki,co są wyżej chyba ich zbyt długo nie robiłeś. Przy pracach na poprzedniej stronie spędziłeś więcej czasu, mam takie wrażenie. Więcej takich:D

Sorki za szczerość.

 

Cóż, zatem pomyślę jeszcze nad pozycją smoka i nad górami.

 

Co do jego barwy - https://d.facdn.net/art/aaros/1409464948.aaros_aaros_sheet_small.jpg

 

Ale wiadomo, czerwone nie musi być czerwone. ;) To w kolorze morskim, to woda, ale pozostało mi jeszcze podmalować 'połączenie' rąk z taflą wody.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomyśl grochu. Poza tym lepiej chyba będzie jak od początku skupisz się na prostej geometrii w ilustracji, zaczynając od dużych plam.

Warto czasami używać lassa. Poza tym zrób kilka kompozycyjnych szkiców i wybierz najciekawszy:D. Takie moje rady, do których sam się często nie stosuję;p.

Tak czy inaczej jestem ciekaw kolejnego smoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kolor smoka nie przeszkadza, bo odczytuje go jako stylizowanego, z wyraźnie zaznaczonymi konturami i lekko nierealnym kolorem - jeżeli taki był zamysł, to to wszystko razem ze sobą dobrze współgra. Niestety gad musi walczyc o uwage widza z górami, które krzycza z tyłu bardzo dużym detalem. Może by je tak trochę wyciszyć, a teksturę i barwy rozprowadzić na całość łacucha, nie tylko same czubki? Wtedy powinno powstać harmonijne, wpółgrające z pierwszym planem tło. :)

 

A tak poza tym - bardzo przyjemny jest ten widok z czerwonym słoncem! Keep it up :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denikina - dzięki bardzo, ano właśnie - tyle gustów ilu ludzi na świecie, więc nawet gdybym dokończył tamtego smoka, to cóż, jednym się spodoba, drugim nie. Ot, styl jeden z wielu. ;) Z górami bardzo słusznie doradziliście, za bardzo odwracały uwagę.

 

A za widok dziękuję, to jeden z facebookowych 30 minutowych speedów. :)

 

Postanowiłem mimo wszystko zmienić pozycję smoka i skupić większą uwagę na kompozycji, niż poprzednim razem, bo wtedy w ogóle o tym nie myślałem.

 

EqmeSPu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś więcej czasu zgłębić na różne ujęcia i wybrać jedno. Nie musisz robić identycznie jak ja, ale mówię, lepszy efekt będzie jeśli więcej czasu poświęcisz na samym początku. Jeśli ujęcie jest płaskie to od startu stoi na nie najlepszej pozycji.

Zajmij się samym ujęciem.

Lepiej zrób jednak bardziej dynamiczną kompozycje, ujęcie kamery. A jeśli już chcesz kadr jaki jest to zauważ ,że ten obrót głowy nie służy temu smokowi. Głowa zlewa się ze skrzydłem. Poza tym jeśli patrzy przed siebie z wypiętą klatą to pokazuje siłę. Przecież ,to jest stwór o niebywałej sile;).

Dobrze jest przestudiować dinozaury. Zobacz jakie są gatunki ,jaką mają budowę itd.

 

ZCtJFWM.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś więcej czasu zgłębić na różne ujęcia i wybrać jedno. Nie musisz robić identycznie jak ja, ale mówię, lepszy efekt będzie jeśli więcej czasu poświęcisz na samym początku. Jeśli ujęcie jest płaskie to od startu stoi na nie najlepszej pozycji.

Zajmij się samym ujęciem.

Lepiej zrób jednak bardziej dynamiczną kompozycje, ujęcie kamery. A jeśli już chcesz kadr jaki jest to zauważ ,że ten obrót głowy nie służy temu smokowi. Głowa zlewa się ze skrzydłem. Poza tym jeśli patrzy przed siebie z wypiętą klatą to pokazuje siłę. Przecież ,to jest stwór o niebywałej sile;).

Dobrze jest przestudiować dinozaury. Zobacz jakie są gatunki ,jaką mają budowę itd.

 

Hah, dzięki, cóż mi się to ujęcie podoba i przy nim jednak zostanę. ;) Z tej sytuacji z głową i ze skrzydłami da się wybrnąć, zawsze mogę mu rozłożyć skrzydła. W tym przypadku, żeby ujęcie nie było płaskie muszę skupić się na odpowiednim zbalansowaniu detalu i na perspektywie powietrznej (patrz jego prawa ręka i noga, góry), grubości kreski etc. A co do siły - ta poza jest równie dobra, by to przedstawić. Tak więc dłubię to dalej!

 

Czołem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorki bardzo przyjemne, ale jaki kształt ma właściwie to na czym on stoi i gdzie jest horyzont w tej pracy? Następnym razem zacznij od siatki perspektywy i umieść w niej proste bryły, w które później np. wszkicujesz to co robisz. Obecnie glowa smoka wygląda bardzo fajnie, ale im niżej tym gorzej - ustawienie łap w ogóle nie jak się ma do podłoża.

 

Uważaj też przy jego anatomii - popatrz jak wygląda np. w przypadku dinozaurów albo jaszczurek - fragmenty gdzie kończyny wchodzą do tułowia są trochę zbyt "sflaczałe" i za chude, szczególnie przy przednich łapach. Być może mięśnie są schowane za krągłością całej bryły korpusu, ale brak perspektywy sprawia, że nie da się tego odczytać.

 

Podobają mi się detale łusek, w szczególności w okolicach zadu. Chętnie zobacze więcej prac od ciebie :)

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dawno mnie tu nie było. Maki i Chabry:

 

poppies_and_cornflowers_by_grrroch-d8viw0w.jpg

 

Brahmin:

 

brahmin_by_grrroch-d8vkk4b.jpg

 

Szkic na podstawie klatki z filmu Maleficent:

 

maleficent_sketch_by_grrroch-d8vtgij.jpg

 

Maleficent - walor:

 

maleficent_sketch___values_by_grrroch-d8vtl8g.jpg

 

Prosty kolor (warstwa Color w Photoshopie):

 

maleficent_sketch___simple_colour_by_grrroch-d8vwrxy.jpg

 

Final:

 

maleficent_sketch___final_by_grrroch-d8w1a5o.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studium ilustracji fantasy. Maźnięte na podstawie klatki z filmu Dungeons & Dragons (tak, wiem że film ostro krytykowany, ale nie ma to dla mnie znaczenia).

 

dungeons_and_dragons_illustration___values_by_grrroch-d8wkh13.jpg

 

Kolor:

 

dungeons_and_dragons_illustration___colour_by_grrroch-d8woi5i.jpg

 

I kolejna:

 

fantasy_illustration___values_by_grrroch-d8wtkhv.jpg

 

Kolor:

 

fantasy_illustration___colours_by_grrroch-d8wug86.jpg

 

Mag, szkic:

 

mage___sketch_by_grrroch-d8wxr15.jpg

 

Zachód Słońca:

 

timelapse:

 

sunset_painting__timelapse_video__by_grrroch-d8xgof3.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz od kogoś, a spójrz jakie ty masz statystyki xD zresztą są wakacje czas opieprzania się

 

Co do prac to są świetne, niektóre krawędzie mogłyby być bardziej ostrzejsze

 

Co racja, to racja. :) I rzeczywiście krawędzie nieco zbyt rozmyte po całości, dzięki!

 

Dwie nowe prace:

 

ae87a9f153dbd2f72cf4210ebb4aa168-d92f2q0.jpg

 

289_jpg_33_by_drizzlemaker-d92tu7t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jak zrobiłeś takie jakby mokre włosy u harrego? Dobry detal te włosy. Czy biel nie jest zbyt wyrzerająca po prawej stronie?

 

Hej, a to jest po prostu efekt połączenia pędzla i nałożenia na końcu 'korekcji obiektywu' (lens correction), o ile się nie mylę. Nieregularne kształty pędzla dały taki efekt kropli, to akurat przez przypadek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy nowe prace ode mnie. W każdej w sumie inne podejście pod kątem techniki, najmniej sprawiało mi przyjemność malowanie drugiej, czyli lasu - praca zajęła mi trochę ponad 2 godziny, dużo przekombinowania, wszystko "pływa", wersja w połowie dokończona podobała mi się bardziej (nie ma jej tu w teczce). Chewbacca też średnio - więcej technicznego podejścia, suchych etapów, niż samej przyjemności z malowania. Natomiast najprzyjemniej malowało mi się konia, do którego podszedłem na zasadzie "jebać, nie będę się niczym sugerował, nie będę zastanawiał się nad tym, żeby przypominało styl innych artystów, po prostu namaluję tak jak czuję". korzystałem z dwóch domyślnych 'okrąglaków' w Photoshopie - twardy i miękki.

 

290_jpg_25_by_drizzlemaker-d976gxn.jpg

 

forest_33_by_grrroch-d986zb4.jpg

 

horse_sketch_by_grrroch-d98ahs0.jpg

 

EDIT: Odświeżone nieco cztery starsze prace:

 

sword_of_truth___legend_of_the_seeker_by_grrroch-d90d13i.jpg

 

damodar___dungeons_and_dragons_by_grrroch-d8zp7x1.jpg

 

the_compass___legend_of_the_seeker_by_grrroch-d90b9zf.jpg

 

red_glow___dungeons_and_dragons_fanart_by_grrroch-d8wug86.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne światło i ten niebieski wzorek. Tak mysle od połowy prawie tego faceta mógłbyś dac smiało cień. Rozumiem że praca w toku wiec to tylko taka uwaga w trakcie pracy ;)

Pozdro!

 

Dzięki! :)

 

Rzeczywiście od połowy w dół mógłby pojawić się cień, ale już tam, pracę uważam za skończoną i zmierzam dalej, oczywiście mając w pamięci Twoją uwagę. ;)

 

A tymczasem... Toothless :)

 

PQozphp.jpg

 

VLI9SgS.jpg

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://orig06.deviantart.net/4e61/f/2015/344/8/1/fantasy_portrait___final_by_grrroch-d9jpgh6.png

 

Zrób duży zum i pomaluj trochę szczegółów twardym pędzlem, to da dużo tej pracy, bo jest cala rozmydlona. tam gdzie sa najwieksze kontrasty zetnij krawędzie nawet lasso toolem, a tam gdzie sa nieduze zbliż walor i przejedź krawędzie oteksturowanym pedzlem albo je rozmarz pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, groch napisał:

Hej wszystkim! Kiedyś prowadziłem tutaj swoją teczkę 2D i postanowiłem znów coś wrzucić.

Jest to WIP ilustracji bazującej na klatce z filmu Leon Zawodowiec.

 

Bardzo fajna stylizacja, odemnie głównie to :

Spłaszczaj walor, to że coś jest w cieniu nie znaczy że nagle z waloru w świetle 3 skacze do waloru w cieniu 8, sczególnie to widać na czerwonej czapce i w okolicach szyji leona, nie dodawaj gradientu waloru zamiast tego zmianę w formie , cień rzucony , ambient occlusion możesz pokazać hue shiftem albo zmianą waloru lokalnego

Pilnuj kwarędzi obiektów / plam, blokuj sobie formy lasso toolem, albo używaj magic wand  żeby wyczyścić krawędzie / trzyzmać tekturę wewnątrz plamy

T ZAWADZKI LEON OVER P.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności