Skocz do zawartości

Tygodniowy Speed Modeling #32: automat


indian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Volterius

Hej, to mój pierwszy post na tym forum, do tej pory tylko od czasu do czasu przychodziłem podglądać pracę mistrzów :D ! Wreszcie skusiłem się wziąć udział w speed modelingu :) .

To tak, temat mojej pracy to "Średniowieczny automat do gier", czyli taka moja mała wizka automatu do gier, w wersji unplugged ;) .

Szczerze mówiąc mimo dość szczegółowego planu co i jak ma wyglądać, to i tak nie zdążyłem zrobić 1/2 tego co zaplanowałem, masakra to 100 minut! Ale ogólnie jestem zadowolony, jakoś to wygląda, miały być jeszcze jakiś system linek do kukiełek idący dookoła, ale zabrakło mi czasu na cokolwiek innego i mimo niedoróbek postanowiłem opublikować :P !

Aha, soft to Blender 2.57.

sredniowiecznyautomatdo.jpg

sredniowiecznyautomatdo.png

 

P.S. Mam nadzieje, że można było użyć takiej czcionki i przerobić na mesh?

Edytowane przez Volterius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volterius
Brakuje tylko przycisków akcji :P. Fajna pracka, ale mogłaby być bardziej dopracowana.

Wiem, że brakuje, ale trzymałem sie tych 100 minut i nie chciałem przekraczać regulaminowego czasu ;) . Pragnę tylko nadmienić, że jestem totalnym amatorem i moje prace można policzyc na palcach jednej ręki, więc następnym razem będzie lepiej ;) .

Z niecierpliwością czekam na inne prace, które zmiażdżą moją :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy speed - sentymentalna muzyczna maszyna ;p - proszę mówić jeżeli coś jest nie tak - zmienie:) Brałem się do tych speedów już od dłuższego czasu - w końcu trzeba zacząć;p

http://img806.imageshack.us/i/speed01.jpg/

speed01.jpg

Pozdrawiam

Ps. rendery jakieś takie brudne powychodziły - ktoś mi powie dlaczego? (LT + skylight)

Edytowane przez Qunik7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Volterius
lol nigdy tupa gramofonu nie byla umieszczona na igle. Ta igla ma odczytywac plyte a nie ja orac, a pewnie by tak bylo gdybys umiescic cos tak stosunkowo ciezkiego na igle.

 

pozdr

Nigdy nie mów nigdy :D

nix-berliner.jpg

Też mnie to na początku zdziwiło, ale wystarczy minutkę pogooglac i jest :) . Może autor pokaże refke? Bo imho to mogłoby działać, ale tuba chyba musiałaby być dłuższa, żeby środek ciężkości przesunąć z igły na to ramię.

Edytowane przez Volterius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:His_Master%27s_Voice.jpg&filetimestamp=20070629155107

His_Master

Volterius - dzięki za chwilę pogooglowania :)

niestety czasu więcej nie było więc wygląda tak jak wygląda (fakt tuba delikatnie za krótka - lecz z 2 strony cała tba waży najwięcej na końcu bo tam jest najwięcej metalu więc myślę że i tak by się wszystko mogło zgadzać (tuba jest stosunkowo dża - większa niż na refce))

Pozdro

Edytowane przez Qunik7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej, średnica tuby o dziwo jest największa na jej końcu aczkolwiek jej grzbiet nie wykracza za podporę (punkt podparcia) wspomnianej... a co się z tym wiąże prędzej można by było wykonywać nie tym sprzęcie grawerkę (monotonną zresztą) niż cokolwiek ciekawego usłyszeć...

 

inna sprawa jest taka że to tu nie musi grać tylko modeling oceniamy Panowie:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solo, tyle samo co w desce klozetowej ;D Z natury nie jestem czepialski i zwróciłem uwagę na to dopiero przy pracy yasamaru. To samo tyczy się wg mnie tego starego gramofonu i młynka do kawy. Nie będę nikomu wytykał jego pomysłu na modelowany obiekt, to tylko zabawa.

 

Miałem zagwostkę ale ostatecznie mój głos oddałem dla Slim_. Też myślałem o jakiejś broni ale za późno i nie wiedziałem czy można zamienić i wrzucić nowy pomysł. Można tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Solo, tyle samo co w desce klozetowej ;D Z natury nie jestem czepialski i zwróciłem uwagę na to dopiero przy pracy yasamaru. To samo tyczy się wg mnie tego starego gramofonu i młynka do kawy. Nie będę nikomu wytykał jego pomysłu na modelowany obiekt, to tylko zabawa.

 

Miałem zagwostkę ale ostatecznie mój głos oddałem dla Slim_. Też myślałem o jakiejś broni ale za późno i nie wiedziałem czy można zamienić i wrzucić nowy pomysł. Można tak?

Ej ale co masz do młynka do kawy?? jak krecisz korbką to automatycznie kawa się mieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naboje z magazynka przeładowywuja sie automatycznie po strzale. Łuski po nabojach tez automatycznie wyskakuja :). Jesli przytrzymam spust ak bedzie strzelał serią dlatego to karabin automatyczny, ale ja sie nie znam. Mozna mnie zdyskwalifikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności