Skocz do zawartości

Gitara Les Paul


Fafik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

 

Wstawiam WIP'a gitary typu Les Paul, z uprzejmą prośbą o pomoc :)

Mianowicie model jest prawie skończony, brakuje detali które będę dorabiał w najbliższym czasie :) A moja prośba polega na tym aby ktoś pomógł mi z materiałami, ponieważ to moje pierwsze starcie z Vrayem ;)

 

Sami będziecie widzieć co jest do poprawienia, wstawię kilka renderów, konkretnie chodzi mi o oświetlenie, co i jak, ustawienia renderowania, oraz materiał na poszczególne elementy, bo jak widać nie za bardzo mi to idzie ;P

Dodatkowo nie mam pojęcia jak połączyć teksturę z materiałem, np. struny, albo podstrunnica, bo jak wstawię samą teksturę to nie widać jej w renderze.

 

Rendery:

 

calaf.jpglesssssss.jpglesssssss.jpg

calaf.jpg

calaf.jpggitara02.jpg

 

 

calaf.jpg

lesssssss.jpg

gitaras.jpg

gitara02.jpg

gitara02.jpg

 

Najnowszy:

 

gitara01.jpggitara01.jpggitara01.jpggitara01.jpggitara01.jpg

 

Jak sami widzicie, nie wygląda to najlepiej, głównie myślę że to kwestia oświetlenia (obecnie 2x Omi bo renderuje się dość szybko) ale nie jestem pewien, co o tym myślicie, jest ktoś w stanie pomóc? :)

Z góry dziękuję :)

Edytowane przez Fafik
Dodanie obrazków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zanim zajmiesz się renderem popracuj jeszcze nad modelem. Jest sporo niedoróbek. Decha ma dziwny kształt, do tego jest zbyt cienka i płaska - to nie epipon ;) Mostek jest dziwny i struny sopranowe za bardzo się w niego wżynają. Pickupy są zbyt kwardatowe. I chyba jest coś nie tak z odległościami pomiędzy progami. No i toggle switch czeka na zrobienie ;)

To mniej więcej tyle. Z renderem nie pomogę bo się na v-rayu nie znam ;)

 

Pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę :) no nad modelem pracuje cały czas, a temat napisałem wcześniej, bo jednak trzeba poczekać na odpowiedź :) ogólnie to teraz dorabiam właśnie te detale o których napisałeś, poprawiam co tam jest takie płaskie, i to co nie ma detali :)

 

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź, i postaram się zrobić to porządnie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co już napisał blinq, i jeszcze fakt tego że to nie do końca jest LP.

Oryginalny model zaprojektowany jeszcze przez Lestera Polfuss'a, wyprodukowany w latach 40 XX wieku, na jego zamówienie przez Gibson CG, posiada profilowany top.

 

Decha ma dziwny kształt, do tego jest zbyt cienka i płaska - to nie epipon ;)

grałem na kilku epi i wszystko zależy od modelu. W jednej serii są świetnie i marne, bardzo marne gitary. Chociaż jakość jest dziwna. Mój strat jakiejś niemieckiej firmy wytrzymuje sporo, epi SG kumpla spadło i podstrunnica zaczęła się odklejać.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sugerowałem się Juniorem Epi robiąc dechę :), teraz patrze na Ibaneza Gax 70 i jednak decha profilowana, dlatego żeby do LP mieć pewność ściągnąłem sobie referkę dość fajną:)

I tak dla ogólnej informacji to robię prawie wszystko od nowa :)

 

Mam Stojak:

stojak02.jpg

 

stojakh.jpg

 

I Switcha:

 

przelacznik.jpg

 

Zmiana spowodowana tym że na starym modelu użyłem dawno temu MSmooth'a i siatka się popieprzyła jak chciałem nadać korpusowi inny kształt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności