Skocz do zawartości

Katalog - wizytowka = ale jak ?


Nikes

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zrobimy niestandardową wizytówkę czy katalog o dziwnym oryginalnym kształcie to teraz etap kolejny - zapis - druk.

przykłady:

http://designtrends.pl/content/wiecej-jak-wizyt%C3%B3wka

http://www.behance.net/gallery/dua/1270637

 

W czym projektować, metoda wektorowa, jak to zapisać odpowiednio i sformatować, aby drukarnia potrafiła dokładnie odzwierciedlić zamysł projektanta.

I tu zwracam się do was koledzy i koleżanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli to sprawa kształtu to wykrojnik. jeżeli chcesz fakturę to możesz mieć gniecione na np. kartonie. Ogólnie jak nie znasz sie na papierach i wykrojnikach to najpierw bym trochę polizał temat, bo to zwykle drogie, skomplikowane, nie każda drukarnia podoła. czasem musisz wykorzystac cos innego niz papier i wtedy trzeba szukać wykonawcy.

Mysle, ze to nieodpowiednie forum, to całkiem osobny dział projektowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie dal przykładu dwie wizytówki.

 

http://designtrends.pl/sites/default/files/images/designblog/bussines_card13.jpg

 

http://designtrends.pl/sites/default/files/images/designblog/bussines_card10.jpg

 

Jak przebiega praca projektowania takich wizitek? Jaki program musi być zastosowany, bo zapewne sam illustrator nie wystarczy ? Może mi ktoś krok po kroku przedstawić etap po etapie?

Bardzo mnie to ciekawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie szukam kogoś kto mi to zrobi ani również nie potrzebuje tego robić jako zlecenie,

 

Chce po prostu wiedzieć co i jak dla samego siebie. Na pewno taka wiedza mi sie przyda.

Jak ktoś wie coś na ten temat to bardzo proszę o wypowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle przy nietypowych technologiach dowiadujesz się od technologa jak powinien wygladać projekt, czy ma byc osobna matryca na odcisk np. tego srebrnego, czy np. tylko ścieżka po ktorej leci maszyna z ew. określeniem szerokości linii. Przy laserze określasz sposoby wybrania i dostarczasz wzór i technik juz indywidualnie mówi, czy ich maszyna da radę. Do całego projektowania wystarcza Illustrator, nawet maszyny wykonujące hafty na materiałach czytają pliki eps.

W praktyce wyglada to tak, ze do akanta w agencji przysyłają oferty z próbkami albo katalogiem i od niego można sobie zbierać takie rzeczy. Niestety czesto fajna rzecz pokazana klientowi może się okazać niewykonalna w jego przypadku i z ogólnego napalenia albo będzie awantura, że np. laser źle wybrał gumę, bo zamówili tańszy materiał, ktory się zbryla albo przy hot stampie nie da się wykonać danego wzoru przy dobrej jakości.

Miałem kiedyś sytuację z koleżanką gdzie klient zwrócił skórzane produkty na któwych było wybrane ich logo, bo skóra zawierała skazy. Klientowi umknął fakt, że skóra zawiera skazy i to jest jej cecha pozwalająca odróżnić prawdziwą skórę od podrób i każdy kto zna się na kaletnictwie dobrze o tym wie. Niestety klient nie wiedział ze skóra naturalna podobnie jak ludzka jest niejednolita. Taki niby drobiazg ale całkowicie spoza projektowania i osoba z doświadczeniem wie, że jest tam mina. Choćby najlepiej opisać technlologię nie obejdziesz spraw związanych z daną maszyną u wykonawcy, umiejetnosci jej operatorów i wyobrażeń klienta co do zamawianego produktu. Stąd moje zdanie, ze to wiedza, ktora raczej się nie przydaje jezeli nie zajmujesz się tym na codzien. Doswiadczenia nic w tej kwestii nie zastąpi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności